Κλωναρίδης - Ύμνοι Τριωδίου 1981

Ύμνοι Τριωδίου από κασέτα με το μεγάλο Καβαλιώτη Πρωτοψάλτη Ιωάννη Κλωναρίδη.
Η ηχογράφηση πραγματοποιήθηκε το Φεβρουάριο του 1981 στην Καβάλα.
 

Attachments

  • 3'28''=Μη αποστρέψης=ΙΚ.mp3
    3.2 MB · Views: 171
  • 2'55''=Ψυχή μου ψυχή μου=ΙΚ.mp3
    2.7 MB · Views: 170
  • 2'16''=Παναγία Θεοτόκε=ΙΚ.mp3
    2.1 MB · Views: 126
  • 1'27''=Την πάσαν ελπίδα μου=ΙΚ.mp3
    1.3 MB · Views: 127

PanagiotisK

ως άνωθεν^
κ. Σάββα, αν έχεις κι άλλα τέτοια, "σαν βροχή το χώμα, τα ζητώ":D:p

Άπειρες ευχαριστίες!:)
 
κ. Σάββα, αν έχεις κι άλλα τέτοια, "σαν βροχή το χώμα, τα ζητώ":D:p


Έχω, έχω ...
... αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα έπρεπε να τα ανεβάσω αφενός γιατί δεν είμαι σίγουρος αν θα ήταν φρόνιμο να κρεμαστούν στο διαδίκτυο ολοκληρωμένες ηχογραφήσεις από κασέτες που παλαιότερα διατίθεντο προς πώληση και αφετέρου κάποια από τα ακούσματα του μεγάλου Κλωναρίδη φοβάμαι μήπως τον εκθέσουν στα μάτια - και στα αυτιά - όσων δεν τον γνωρίζουν καλά.
Αγαπώ και σέβομαι τον κυρ Γιάννη, καθώς τον έχω ζήσει από κοντά στους ναούς της Καβάλας αλλά και εκτός ναού, ως άνθρωπο, και παρόλο που έχω αρκετές ζωντανές ηχογραφήσεις σε κασέτες κυρίως από τη δεκαετία του '90, δεν έχω περάσει ακόμη στον Η/Υ αρχεία για να στείλω.
Αναμένατε, έσεται ήμαρ...
 

farlekas 1980

Παλαιό Μέλος
Έχω, έχω ...
... αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα έπρεπε να τα ανεβάσω αφενός γιατί δεν είμαι σίγουρος αν θα ήταν φρόνιμο να κρεμαστούν στο διαδίκτυο ολοκληρωμένες ηχογραφήσεις από κασέτες που παλαιότερα διατίθεντο προς πώληση και
αφετέρου κάποια από τα ακούσματα του μεγάλου Κλωναρίδη φοβάμαι μήπως τον εκθέσουν στα μάτια - και στα αυτιά - όσων δεν τον γνωρίζουν καλά.
Αγαπώ και σέβομαι τον κυρ Γιάννη, καθώς τον έχω ζήσει από κοντά στους ναούς της Καβάλας αλλά και εκτός ναού, ως άνθρωπο, και παρόλο που έχω αρκετές ζωντανές ηχογραφήσεις σε κασέτες κυρίως από τη δεκαετία του '90, δεν έχω περάσει ακόμη στον Η/Υ αρχεία για να στείλω.
Αναμένατε, έσεται ήμαρ...

Μαλλον θα αστειευεσθαι :)! Εδω ο καθε παραφωνιξ που νομιζει οτι ψελνει , μας βομβαρδιζει με "ακουσματα" χωρις ιχνος κοκκινισματος :mad:. Ανεβαστε Κλωναριδη αγαπητε να συνελθουν τα ταλαιπωρημενα ωτα μας και οσοι παρεξηγηθουν ας δουνε αλλο καναλι :cool: !
 

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Τις ευχαριστιεσ μου για τους υμνους!Σας παρακαλω αν εχετε οτιδηποτε απο τον δασκαλο να ανεβασετε.Και αν εχετε απο την χρονια που ητανε μαζι ο Κλωναριδης με τον Ματθαιο στην ιδια εκκλησια σας παρακαλω ιδιαιτερως...
 
Top