Καταβασίες

χριστοφόρος4

Παλαιό Μέλος
Ωραία ακούσματα αγαπητέ Μανώλη ... Μήπως υπάρχουν και οι υπόλοιπες ωδές από αυτές τις καταβασίες , από τον κ. Νεοχωρίτη ??

Εννοώ αυτές που δεν ψάλλει ο ίδιος στη προηγούμενη ανάρτηση ...
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
έχω αρκετές ηχογραφήσεις αλλά από την μια τα πνευματικά δικαιώματα από την άλλη η ηθική με κάνουν να διστάζω να αναρτώ ηχογραφήσεις..από την άλλη πιστέυω ό,τι οφελούμαστε τα μάλα εμείς οι ελάχιστοι ιεροψάλτες..
 

Attachments

  • Πεποικιλμενη (ηχος α’).wav
    17.1 MB · Views: 234

χριστοφόρος4

Παλαιό Μέλος
έχω αρκετές ηχογραφήσεις αλλά από την μια τα πνευματικά δικαιώματα από την άλλη η ηθική με κάνουν να διστάζω να αναρτώ ηχογραφήσεις..από την άλλη πιστέυω ό,τι οφελούμαστε τα μάλα εμείς οι ελάχιστοι ιεροψάλτες..

Έχεις απόλυτο δίκιο , φίλε Μανώλη ... το ίδιο συμβαίνει και με τα βιβλία που κυκλοφορούν στην αγορά ... ούτε στη μια ούτε στην άλλη περίπτωση δεν μπορεί κάποιος να δημοσιεύει mp3 ή pdf , χωρίς να του έχουν παρασχεθεί τα πνευματικά δικαιώματα του συγκεκριμένου αρχείου ....

Υπάρχει σχετικό θέμα με τα πνευματικά δικαιώματα των αναρτήσεων του ψ ??
 
Last edited:

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Έχεις απόλυτο δίκιο , φίλε Μανώλη ... το ίδιο συμβαίνει και με τα βιβλία που κυκλοφορούν στην αγορά ... ούτε στη μια ούτε στην άλλη περίπτωση δεν μπορεί κάποιος να δημοσιεύει ο οποιοσδήποτε mp3 ή pdf ....

Υπάρχει σχετικό θέμα με τα πνευματικά δικαιώματα των αναρτήσεων του ψ ??

δεν γνωρίζω, αυτό που γνωρίζω είναι ότι οφείλουμε να σεβόμαστε το κόπο αυτών που έκαναν μια πνευματική εργασία..αν καμιά φορά ανάρτησα κάτι δεν το γνώριζα ότι υπήρχαν πνευματικά δικαιώματα..
 

χριστοφόρος4

Παλαιό Μέλος
δεν γνωρίζω, αυτό που γνωρίζω είναι ότι οφείλουμε να σεβόμαστε το κόπο αυτών που έκαναν μια πνευματική εργασία..αν καμιά φορά ανάρτησα κάτι δεν το γνώριζα ότι υπήρχαν πνευματικά δικαιώματα..


Σεβαστή η άποψη σου ... Και εγώ το ίδιο πιστεύω ... Πρέπει λοιπόν πρώτα να μαθαίνουμε περί των πνευματικών δικαιωμάτων του προς ανάρτηση αρχείου και όταν παίρνουμε το ok από τον κάτοχο να το αναρτούμε ...
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Ας ρωτήσει κάποιος τον σπουδαίο αυτό ιεροψάλτη με την
ΤΕΡΑΣΤΙΑ φωνή, δεν νομίζω να έχει πρόβλημα.
 
Top