Κατάλογος Μαθημάτων

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Για να συμπληρωθεί η παρουσίασή μου στο Forum, παραθέτω και μία Κατάσταση των Συγγραφικών μου επιτεύξεων:
 

Attachments

  • Αναλυτικός Πίνακας Μελοποιή- σεων.doc
    112.5 KB · Views: 220

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Τι να πω...Μόνο να σας δίνει χρόνια και δύναμη ο Θεός να τον δοξάζετε! Είναι τιμή μας που συμμετέχετε στο φόρουμ αυτό.
Μπορείτε να μας πείτε αν έχει εκδοθεί εντύπως κάτι από αυτά και τι, ή αν σκοπεύετε να εκδώσετε στο μέλλον;

Ευχαριστώ πολύ.
 

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Τι να πω...Μόνο να σας δίνει χρόνια και δύναμη ο Θεός να τον δοξάζετε! Είναι τιμή μας που συμμετέχετε στο φόρουμ αυτό.
Μπορείτε να μας πείτε αν έχει εκδοθεί εντύπως κάτι από αυτά και τι, ή αν σκοπεύετε να εκδώσετε στο μέλλον;

Ευχαριστώ πολύ.

Για την ώρα, έχουν εκδοθεί :
1) Ο Α΄. Ήχος με Μαθήματα που ψάλλονται την Κυριακή που ανήκει στον Α΄. Ήχο. Περιέχονται όλα τα πρωινά μέχρι και την Γ΄. Ωδή, οι Αίνοι όλοι μαζί με τους στίχους τους, Δοξολογίες αργ΄'ες και Σύντομες, Κύριε ελέησον Ειρηνικών, Μακαρισμοί μαζί με τους στίχους, καμιά 10αριά Τρισάγια και Δυνάμεις, 2 σειρές από 13 Χερουβ9ικά η κάθε μία, 12 σειρές Λειτουργικών μαζί με τα " Άξιον Εστίν '". καμιά 10αριά άλλα " Άξιον Εστίν" και 14 Κοινωνικά " Αινείτε ". Όλα στον Α΄. ΉΧΟ.
2) Εσπερινός. Περιέχει Ανοιξαντάρια σχεδόν σε όλους τους Ήχους ( εκτός βέβαια από τα Κλασσικά ) , Μακάριος Ανήρ σε αρκετούς Ήχους, 49 Κεκραγάρια μαζί με τα Εσπέρια και Αργό και Σύντομο Δοξαστικό, Φώς Ιλαρόν αρκετά, Τα Προκείμενα της Εβδομάδος και των Δεσποτικών Εορτών με τους στίχουνς τους, οι Αρχαίες Δοχές ( όπως τις ψάλλω εγώ ), Θεοτόκε Παρθένε Μπερεκέτου, Γεωργιάδη και δικά μου, τα της Αρτοκλασίας, Απόστιχα με Αργό και Σύντομο Δοξαστικό, τα Και νύν των Αποστίχων που ψάλλονται τις Καθημερινές, Αναστάσιμα Απολυτίκια και τα Προσομοιακά Του Ενιαυτού και 3 σειρές Δόξα, Και νύν, για όλα τα γούστα.
3) Θεωρητικό με πράγματα, που δεν υπάρχουν ( αποδεδειγμένα ) σε άλλα Θεωρητικά και ένα Φυλλάδιο με την Τελετή της Αρτοκλασίας.
Αυτά προς το παρόν.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Χωρις να θεωρηθει διαφημιση
Απο το εργο του Αρχωντα ''Μελιρρυτος Κυψελη'' επισυναπτω απο τον τομο Αον ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ , δυο μελη ενδεικτικα . Το προκειμενον ''Τις Θεος ..'' και το
''Τον Δεσποτην ..'' της απολυσεως (κατα το υφος Στανιτσα) , καθως και την
αφιερωση του Αρχωντα σε μενα .
Ειναι ενα βιβλιο ΜΟΝΟ 800 σελιδων !!! και περιεχει τα παντα . Δεν ξερω αν εχει εξαντληθει ή οχι (Αρχωντα υπαρχει ακομα ;) .
 

Attachments

  • Τις Θεος.jpg
    92.6 KB · Views: 153
  • Τον Δεσποτην.jpg
    73.1 KB · Views: 99
  • Αφιερωση.jpg
    51.2 KB · Views: 87

MISTIS

Παλαιό Μέλος
Για να συμπληρωθεί η παρουσίασή μου στο Forum, παραθέτω και μία Κατάσταση των Συγγραφικών μου επιτεύξεων:

Αγαπητέ κ.Ιωαννίδη θαυμάζω το έργο και τη γραφή σας. Συμφωνώ με τα λεγόμενά σας.Βρήκα ένα χερουβικό του α' ήχου στο forum και αμέσως την Κυριακή του ήχου το έψαλα.
Θα ήθελα να μας πείτε που μπορούμε να βρούμε τα βιβλία σας,καθώς επίσης και τις τιμές .Αν θέλετε μπορείτε να μου στείλετε και προσωπικό μήνυμα.
Μετά τιμής
 

Τσακιτζής

Παλαιό Μέλος
Αγαπητέ κ.Ιωαννίδη θαυμάζω το έργο και τη γραφή σας. Συμφωνώ με τα λεγόμενά σας.Βρήκα ένα χερουβικό του α' ήχου στο forum και αμέσως την Κυριακή του ήχου το έψαλα.
Θα ήθελα να μας πείτε που μπορούμε να βρούμε τα βιβλία σας,καθώς επίσης και τις τιμές .Αν θέλετε μπορείτε να μου στείλετε και προσωπικό μήνυμα.
Μετά τιμής

Φίλε μου, δυστυχώς δεν έχω εκδόσει πολλά πράγματα, λόγω ελλείψεως χρημάτων.Πάντως υπάρχουν αυτά που έχω αναφέρει σε άλλη απάντηση.
Οι τιμές είναι οι εξής : Ο Α΄Ήχος, έχει 35 Ευρώ.
Ο Εσπερινός 45 και το Θεωρητικό 40Ευρώ. Εάν θέλεις ή όποιος άλλος ενδιαφέρεται, ας με πάρει στο 210 - 48 - 24 - 725, προκειμένου να συνεννοηθούμε που να του στείλω ότι χρειάζεται.
 
Θέλω να ευχαριστίσω και απο εδώ τον διδασκαλο Δημήτριο Ιωαννίδη για το υπέροχο εργο του :Θεωρία της βυζαντινής μουσικής στην πράξη!!!Οποιος 'εχει διαβάσει μπορεί να καταλάβει....Επίσης συγχαίρω και τον κύριο Καρασταμάτη για την απόλυτη ερμηνεία των ασκήσεων σε μορφή mp3.Δάσκαλε σε ευχαριστώ!!!
 

Απολλόδωρος

Νέο μέλος
Θέλω να ευχαριστίσω και απο εδώ τον διδασκαλο Δημήτριο Ιωαννίδη για το υπέροχο εργο του :Θεωρία της βυζαντινής μουσικής στην πράξη!!!Οποιος 'εχει διαβάσει μπορεί να καταλάβει....Επίσης συγχαίρω και τον κύριο Καρασταμάτη για την απόλυτη ερμηνεία των ασκήσεων σε μορφή mp3.Δάσκαλε σε ευχαριστώ!!!



Στους γονείς μου οφείλω το ζην και στον δάσκαλό μου το εύ ζην...
 
Top