[Ψάχνω] Κανόνα του Ακαθίστου από τον Μιχαήλ Χατζηαθανασίου

Johnsteff

Στεφούλης Ιωάννης
Παρακαλώ όποιον διαθέτει τον Κανόνα του Ακαθίστου από το μεγάλο μουσικό της Πόλης (και ένα εκ των διδασκάλων του Θρασυβούλου Στανίτσα) Μιχαήλ Χατζηαθανασίου να τον προσφέρει, άμα τη αρχή του Τριωδίου και φέτος. Ευχόμεθα και καλή δύναμη και καλό Τριώδιο σε όλους τους ψάλλοντας.
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Παρακαλώ όποιον διαθέτει τον Κανόνα του Ακαθίστου από το μεγάλο μουσικό της Πόλης (και ένα εκ των διδασκάλων του Θρασυβούλου Στανίτσα) Μιχαήλ Χατζηαθανασίου να τον προσφέρει, άμα τη αρχή του Τριωδίου και φέτος. Ευχόμεθα και καλή δύναμη και καλό Τριώδιο σε όλους τους ψάλλοντας.
Ευχαριστούμε για τις ευχές!
Όταν ο άρχων (μη ρωτάτε ποιός άρχων:D) έγραψε τον κανόνα του ακαθίστου (τα δεξιά) μας είπε ότι βασίστηκε στην κατ' έννοιαν μελοποίηση του Χατζηαθανασίου οπότε κοίταξε εδώ... υπάρχουν και τα αριστερά από τον ... υπάρχοντα:confused:, που βασίστηκε στον άρχοντα:wink:, που βασίστηκε στον Χατζηαθανασίου:D....
 

gerasimos

Νέο μέλος
Παρακαλώ όποιον διαθέτει τον Κανόνα του Ακαθίστου από το μεγάλο μουσικό της Πόλης (και ένα εκ των διδασκάλων του Θρασυβούλου Στανίτσα) Μιχαήλ Χατζηαθανασίου να τον προσφέρει, άμα τη αρχή του Τριωδίου και φέτος. Ευχόμεθα και καλή δύναμη και καλό Τριώδιο σε όλους τους ψάλλοντας.
Νομίζω ότι έχω φωτοτυπίες με τον Κανόνα του Ακαθίστου (τα του δεξιού μόνον) δια χειρός Μ. Χ"Αθανασίου. Δώστε μου λίγο χρόνο και θα επανέλθω asap.
 
Top