Καλή Ανάσταση - Χρόνια πολλά

petrosgrc

Πέτρος Γαλάνης
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!

Με την ευχή και η ψαλτουδιά να αναστηθεί και να αποκτήσει την παλαιά της αίγλη!

Κατά τ' άλλα ευχές σε όλους και ειδικότερα στους εορτάζοντες!
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Xριστός ανέστη! Χρόνια πολλά σε όλους, ελπίζω όλοι να ευχαριστηθήκατε ψάλσιμο τη Μ. Εβδομάδα!!!

κ Βαγγέλη το τελευταίο δεν παίζει ή μάλλον δεν ακούγεται τίποτα είναι κενό. Το προηγούμενο κορυφαίο το αραβικό!

Ευχαριστω για την υποδειξη .Το ανεβασα ξανα . Τωρα πρεπει να παιζει .
 

Attachments

  • 0'50''=ΜΑΡΙΑ=Χριστος Ανεστη.wma
    810.2 KB · Views: 16
Last edited:

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Τις ευχές μου για γαλήνη και χαμόγελο!
Χρόνια καλά! ΥΓ. Χαίρομαι που στο φόρουμ δεν εμφανίστηκαν οι συνήθεις ευχές των πολιτικών για υγεία και ευτυχία. Το καλό είναι να μπορείς να είσαι γαλήνιος και χαμογελαστός ακόμα και όταν έχεις δυσκολίες...
Συμφωνώ Στέφανε. Φέτος η προφητεία του Ιεζεκιήλ για τα ξηρά οστά είχε για μένα ιδιαίτερο αφού προ διμήνου ήμουν παρών στην εκταφή του πατέρα μου. Όσοι από τα μέλη έχουν παραστεί σε μια τέτοια ομολογουμένως οδυνηρή εμπειρία πιστεύω καταλαβαίνουν τι λέω...
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Χριστός Ανέστη.
Χρόνια πολλά.
Ειναι αραβες και η γυναικα ειναι η Κεϊρουζ ή η Φαϊρουζ (τις μπερδευω ) .
Ακουσε και στην επισυναψη καποια ΜΑΡΙΑ (;) .
Αυτή είναι η Φαϊρούζ. Ορθόδοξη Λιβανέζα η μεγαλύτερη τραγουδίστρια του Αραβικού κόσμου. Εψαλλε από μικρή στην ενορία της. Πέρσι τραγούδησε στην Αθήνα. Γνωρίζει βυζαντινή μουσική.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Χριστός Ανέστη.
Χρόνια πολλά.

Αυτή είναι η Φαϊρούζ. Ορθόδοξη Λιβανέζα η μεγαλύτερη τραγουδίστρια του Αραβικού κόσμου. Εψαλλε από μικρή στην ενορία της. Πέρσι τραγούδησε στην Αθήνα. Γνωρίζει βυζαντινή μουσική.

Ευχαριστηρια για την πληροφορια .
 
Top