Ι. Ν. Αγίας Κυριακής Χαριλάου - 14/4/2013

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Σήμερα έχει τα γενέθλια του το εκλεκτό μέλος του φόρουμ κ. Αντώνης Μιχελουδάκης. Χρόνια πολλά κι ευλογημένα!
 

Μελωδός

Αριστείδης Μιχελουδάκης
Χρόνια πολλά και καλά και από μένα στον Δάσκαλο και πατέρα μου, Αντώνη Μιχελουδάκη, ο οποίος σήμερα μας έκανε το καλύτερο κέρασμα που μπορούσε για τα γενέθλια του καθώς επί τη ευκαιρία της παρουσίας του στη Θεσσαλονίκη ήρθε και έψαλλε στον Ι.Ν. Αγία Κυριακής Χαριλάου, χαρίζοντας όμορφες ψαλτικές στιγμές στο εκκλησίασμα και προσθέτοντας πολλές ακόμη γνώσεις σε αυτά τα λίγα που γνωρίζουμε γύρω από την τόσο περίπλοκη τέχνη της ψαλτικής.
Του εύχομαι να ναι πάντα καλά και να συνεχίσει να μας διδάσκει και να μας συμβουλεύει.
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Σήμερα έχει τα γενέθλια του το εκλεκτό μέλος του φόρουμ κ. Αντώνης Μιχελουδάκης. Χρόνια πολλά κι ευλογημένα!

Θερμότατες ευχαριστίες για τις ευχές σας.Αντεύχομαι σε όλους έτη παλλά με υγεία.Σήμερα πολύ ευχαριστήθηκα στην Αγ Κυριακή Χαριλάου όπου ψάλλουν δυό νέα παιδιά, ο αγαπητός Στάθης που μου παραχώρησε το δεξιό αναλόγιο και ο υιός μου και μαθητής μου Αριστείδης.Δεν πρέπει να πω άλλα γιατί ο Αριστείδης έίναι γιός μου αλλά θα πω μόνο αυτό για να μην αδικήσω και τον Στάθη ότι, και οι δυό τους έχουν ψαλτκή στόφα και μπορούν να συνεχίσουν το σοβαρό και στιβαρό ψάλσιμο των μεγάλων και ασφαλώς των Θεσσαλονικέων.Εχουν όμως αρκετή δουλειά μπροστά τους για να το αποδείξουν.Σας ευχαριστώ για την φιλοξενία και εύχομαι κάθε καλό σε σας.Πάντα γειά
 

Μελωδός

Αριστείδης Μιχελουδάκης
Ανεβάζω και μια ηχογράφηση από τη σημερινή ακολουθία (η εγγραφή έγινε με κινητό).
 

Attachments

  • επι σοι χαιρει.mp3
    6.1 MB · Views: 29

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Aπό την ίδια Κυριακή στην αγία Κυριακή:)μου έστειλαν και το παρακάτω ηχητικό από κινητό τηλέφωνο.Πάντα γειά
 

Attachments

  • δευτε εργασωμεθα.mp3
    6.2 MB · Views: 24
Top