Ι. Μ. Παναγίας Δοβράς εορτή Αγ. Λουκά 29-5-09

antonism

Παλαιό Μέλος
επειδή η πανήγυρι αυτή ανέβηκε σε rapidshare θα προσπαθήσω σιγά σιγά να την ανεβάσω στο ψαλτολογιον. είχε μεταδοθεί στην TV 4E.

Attachments

Για σου ρε παιχταρα Χασαν!!!
... αυτό που ακούς και λένε μερικές φορές όταν κανουν αναφορά σε τραγουδιστές ( κυρίως παλιούς): μεγάλη φωνή !
ε ! ο ορισμός της μεγάλης φωνής είναι ο Γιάννης ο Χασανίδης !
και βέβαια ύφος αρχαΐζων αγιορίτικο και πατριαρχικό μαζί, γλυκό ,ηδύ και αρχοντικό.
...θυμάμαι ότι όσες φορές έτυχε και βρεθήκαμε μαζί στο αναλόγιο , οι υπόλοιποι ακουγόμασταν μπροστά στον Γιάννη σαν κουνούπια!
μας " σκέπαζε" όλους ...

raphael

Ραφαήλ Ζουμής
...θυμάμαι ότι όσες φορές έτυχε και βρεθήκαμε μαζί στο αναλόγιο , οι υπόλοιποι ακουγόμασταν μπροστά στον Γιάννη σαν κουνούπια!
μας " σκέπαζε" όλους ...
Άσε αυτό να το πει κανείς άλλος, όχι και εσύ :wink:
Εμείς δηλαδή είμαστε κατηγορία ψαριού?

Άσε αυτό να το πει κανείς άλλος, όχι και εσύ :wink:
Εμείς δηλαδή είμαστε κατηγορία ψαριού?
όχι φυσικά ! και εσύ ανήκεις στους μεγαλοφωνώτατους !
αλλά επειδή και εγώ ( όπως είπες έχω ένταση ) , το έφερα σαν παράδειγμα ( έστω και υπερβολικό ) για να δείξω το μέγεθος του όγκου που έχει η φωνή .
ευχαριστώ πάντως που με υπερασπίστηκες..

T

tasos1985

Guest
ΤΟ ΕΘΕΣΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΣΤΟΛΕ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ Π.Χ ΣΟΥ,Ο ΧΑΣΑΝΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΞΕΡΕΤΙΚΟ ΤΕΛΙΑ Κ ΠΑΥΛΑ,ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ ΦΩΝΗΤΙΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΛΕΩ

antonism

Παλαιό Μέλος
με πετάει ο σερβερ δεν ξέρω γιατί. μηπώς ξερει κάποιος γιατί? το χερουβικο είναι 16ΜΒ περίπου.

antonism

Παλαιό Μέλος
αυτα που ελειπαν απο την ακολουθια (λογικα το καινουργιο ψαλτολογιον σηκωνει μεγαλυτερα αρχεια σε συγκριση με το 2010)

Attachments