Ι. Αρβανίτης: Λειτουργικά βαρέος ήχου

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Τα λειτουργικά που ψάλλαμε σήμερα...πολύ ωραίος ο Γιάννης...
 

Attachments

  • σάρωση0054.jpg
    437.5 KB · Views: 710
  • σάρωση0055.jpg
    614.9 KB · Views: 387
  • σάρωση0056.jpg
    619.7 KB · Views: 288
  • σάρωση0057.jpg
    729.1 KB · Views: 350
  • Λειτουργικά (Ήχος βαρύς επτάφωνος).pdf
    84.2 KB · Views: 199
Last edited by a moderator:

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Καλά, από πότε λες λειτουργικά εσύ;; :D:D
Πέρα απ' την πλάκα, ευχαριστούμε! Απλά και εύκολα λειτουργικά, πολύ καλή λύση αν δε θες να δυσκολέψεις το πράμα με Στανίτσα (πρώτη επιλογή φυσικά παραμένει ο Πρίγγος). Το Άξιόν εστι όμως πολύ επίπεδο μου φάνηκε, περίμενα κάτι καλύτερο με βάση τα ωραία λειτουργικά που προηγήθηκαν. Λέγεται βέβαια αλλά μπορείς να βάλεις κι άλλο, δε χάθηκε ο κόσμος. Συγχαρητήρια στον κ. Αρβανίτη, ο οποίος μας είχε ωφελήσει πολλαπλώς με τις απόψεις που ανταλλάξαμε σε κάτι σεμινάρια και τον οποίο πάντα σεβόμαστε, ας μη μας κακίσει γι' αυτή μας την αναφορά, τελείως τυχαία ήταν και δεν μειώνει καθόλου την αξία του.
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Καλά, από πότε λες λειτουργικά εσύ;; :D:D
Κάπου κάπου...εξ άλλου δεν νομίζω να συμμετείχα στο θέμα των λειτουργικών...
Πέρα απ' την πλάκα, ευχαριστούμε! Απλά και εύκολα λειτουργικά, πολύ καλή λύση αν δε θες να δυσκολέψεις το πράμα με Στανίτσα (πρώτη επιλογή φυσικά παραμένει ο Πρίγγος). Το Άξιόν εστι όμως πολύ επίπεδο μου φάνηκε, περίμενα κάτι καλύτερο με βάση τα ωραία λειτουργικά που προηγήθηκαν. Λέγεται βέβαια αλλά μπορείς να βάλεις κι άλλο, δε χάθηκε ο κόσμος. Συγχαρητήρια στον κ. Αρβανίτη, ο οποίος μας είχε ωφελήσει πολλαπλώς με τις απόψεις που ανταλλάξαμε σε κάτι σεμινάρια και τον οποίο πάντα σεβόμαστε,
Ο Γιάννης είναι από τους ελάχιστους μελοποιούς της εποχής μας που παραμένει πιστός στα ίχνη των παλαιών ως προς την μελοποίηση και το εννοώ αυτό!!! Έχω δει αρκετά δικά του έργα τα οποία δεν μπορείς να διακρίνεις αν είναι σύγχρονα η παλαιά...επίσης έχω δει άτομα τα οποία δεν γνώριζαν καθόλου μουσική και αφού τους βοήθησε σε πολλά έχουν εξελιχθεί σε μελοποιούς των οποίων τα έργα θα μείνουν στην ψαλτική (ο χρόνος θα τους αναδείξει)...πολλά είπα:cool:!
 

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
Καλά, από πότε λες λειτουργικά εσύ;; :D:D
Πέρα απ' την πλάκα, ευχαριστούμε! Απλά και εύκολα λειτουργικά, πολύ καλή λύση αν δε θες να δυσκολέψεις το πράμα με Στανίτσα (πρώτη επιλογή φυσικά παραμένει ο Πρίγγος).

πρωτη επιλογή ήταν είναι κ θα είναι ο Χατζηαθανασίου!
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
λεγετο εννοεις? αυτα ειπα σημερα
Λέγετο σήμερα? πιστεύεις και εσύ αυτά που λένε ότι ο Βαρύς είναι και Λέγετος? κρίμα και είχα ελπίδες σε σένα...:eek::):p
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
παω με το παλιο, τρεις βδομαδες πισω!

Μηπως να λεγαμε και μεις Λεγετο????????:D:D:D:D:D:D


Παντως Μιχαλάκης δεν προκειται να ξαναβγει...αλλα και ο Αρβανίτης πολύ καλος...
 

dimitrios1949

Νέο μέλος
Άγαπητοί φίλοι καί άδελφοί, οἱ μἐλισσες ὀπου βροῦν εύοδιαστὀ ἄνθος κάθονται
καί ρουφοῦν τό νέκταρ. Έμεῖς θέλουμε νά μιλάμε πολύ. Νά κρίνουμε, νά έπικρίνουμε, νά διορθώνουμε.
Αύτός μοῦ άρέσει, έκείνος δέν εἶναι καί τόσο καλός καί πάει λέγοντας.
Κοίταζε, μέλι νά κάμνεις.
Άν ὅμως δέν σκύψεις.....
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Τα λειτουργικά που ψάλλαμε σήμερα...πολύ ωραίος ο Γιάννης...

Κάποιος να τα κάνει pdf

Χρόνια πολλά κύριε Γιάννη και ευχαριστούμε τα μέγιστα για οτι μας προσφέρατε και θα μας προσφέρετε....

Η Παναγιά και ο Αγ.Ιωάννης ο Πρόδρομος μαζί σας
 

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Κάποιος να τα κάνει pdf

Χρόνια πολλά κύριε Γιάννη και ευχαριστούμε τα μέγιστα για οτι μας προσφέρατε και θα μας προσφέρετε....

Η Παναγιά και ο Αγ.Ιωάννης ο Πρόδρομος μαζί σας

Ευχαριστώ Πάτερ μου. Καλή δύναμη και σε σάς!
 
Top