Ιωαννίδης Απόστολος

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Στις 29-6-08 στο εκκλησιαστικο τηλεοπτικο καναλι 4Ε , ο πρωτοψαλτης κ.
Αποστολος Ιωαννιδης εδωσε συνεντευξη στον π. Θεοφιλο Τεραζακη . Προλαβα και εγραψα μερος της συνεντευξης αυτης (ψαλλεται ζωντανα και το
''Την γαρ σην μητραν'' σε Βο του Γιαννη Παλασση) , το οποιο και επισυναπτω . Ο κ. Ιωαννιδης ψαλλει στον Ιερο Ναο Αγιου Ελευθεριου Ντεπω Θεσ-κης .

ΔΗΜΗΤΡΗ δεν ηξερα που να βαλλω το παρων θεμα και το ανεβασα ετσι . Εσυ
καμε οτι νομιζεις .
 

Attachments

  • 14'01=Συνεντευξη(μερος) Αποστολου Νικολαϊδη στον π. Θεοφιλο Τερεζακη.wma
    12.9 MB · Views: 278

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Ο δεξιός μου που είναι μαθητής του, λέει οτι είναι ο μόνος heavyμεταλλάς ψάλτης. Και στο ναό μας έχει έρθει ουκ ολίγες φορές, αλλα και στο πτυχίο ήταν εξεταστής μου...
Για την ιστορία, δίδαξε στο Ωδείο Γαλαξίας μαζί με τον Δημ. Σουρλαντζή με τον οποίο είχαν στενή σχέση, όπως και με τον Λυκούργο Πετρίδη του οποίου λαμπαδάριος διετέλεσε πάλαι ποτέ στην μητρόπολη Καλαμαριάς. Ψάλλει συνήθως απο βιβλία του Πετρίδη τον οποίο και βοήθησε πολύ στην συγγραφή. Μιμιτής και λάτρης του Στανίτσα, αν και τελευταία έχει αλλοιωθεί η φωνή του λόγω των υπεεβολλών, εντούτοις διατηρεί την ευελιξία της. Έρχονται και περισσότερα.
 

ΚΑΜΠΛΙΕΣ

Χαράλαμπος Δ. Καμπλιές
Την Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2008, ο Απόστολος Ιωαννίδης με το χορό του Αγίου Ελευθερίου,Αποθήκης,Θεσσαλονίκης , θα ψάλλουν Χριστουγεννιάτικου ύμνους , στο Ι.Ναό της Καρδίας Θεσσαλονίκης , ώρα 18.30.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Την Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2008, ο Απόστολος Ιωαννίδης με το χορό του Αγίου Ελευθερίου,Αποθήκης,Θεσσαλονίκης , θα ψάλλουν Χριστουγεννιάτικου ύμνους , στο Ι.Ναό της Καρδίας Θεσσαλονίκης , ώρα 18.30.


Αγαπητε ΚΑΜΠΛΙΕΣ
Αν γινεται να ηχογραφηθουν και να ανεβουν στο φορουμ . Ευχαριστω .
 

Papassss

Παλαιό Μέλος
Ο δεξιός μου που είναι μαθητής του, λέει οτι είναι ο μόνος heavyμεταλλάς ψάλτης. Και στο ναό μας έχει έρθει ουκ ολίγες φορές, αλλα και στο πτυχίο ήταν εξεταστής μου...
Για την ιστορία, δίδαξε στο Ωδείο Γαλαξίας μαζί με τον Δημ. Σουρλαντζή με τον οποίο είχαν στενή σχέση, όπως και με τον Λυκούργο Πετρίδη του οποίου λαμπαδάριος διετέλεσε πάλαι ποτέ στην μητρόπολη Καλαμαριάς. Ψάλλει συνήθως απο βιβλία του Πετρίδη τον οποίο και βοήθησε πολύ στην συγγραφή. Μιμιτής και λάτρης του Στανίτσα, αν και τελευταία έχει αλλοιωθεί η φωνή του λόγω των υπεεβολλών, εντούτοις διατηρεί την ευελιξία της. Έρχονται και περισσότερα.

ΜΟΝΟ HEAVYMETALAS? ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!

απο την χορωδια του αλλα οχι σε καλη ηχογραφηση και εικονα:
κι ακομα ενα αλλα δεν βλεπω ενδιαφερον:

κι ακομα ενα συνημμένο απο την προηγουμενη, ακουγεται και ο λαμπαδαριος του
 

Attachments

  • pasapnoario 'a.mp3
    2.9 MB · Views: 70
  • αξιον εστιν... σπαθιον μελος.mp3
    3 MB · Views: 94
Last edited by a moderator:

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Ο δεξιός μου που είναι μαθητής του, λέει οτι είναι ο μόνος heavyμεταλλάς ψάλτης. Και στο ναό μας έχει έρθει ουκ ολίγες φορές, αλλα και στο πτυχίο ήταν εξεταστής μου...
Για την ιστορία, δίδαξε στο Ωδείο Γαλαξίας μαζί με τον Δημ. Σουρλαντζή με τον οποίο είχαν στενή σχέση, όπως και με τον Λυκούργο Πετρίδη του οποίου λαμπαδάριος διετέλεσε πάλαι ποτέ στην μητρόπολη Καλαμαριάς. Ψάλλει συνήθως απο βιβλία του Πετρίδη τον οποίο και βοήθησε πολύ στην συγγραφή. Μιμιτής και λάτρης του Στανίτσα, αν και τελευταία έχει αλλοιωθεί η φωνή του λόγω των υπεεβολλών, εντούτοις διατηρεί την ευελιξία της. Έρχονται και περισσότερα.


Για το ότι ειναι ο μόνος ΗEAVY METALLAS ΨΑΛΤΗΣ μη παίρνεις και όρκο. Ξέρω και άλλον.......:wink:
 

Papassss

Παλαιό Μέλος
Για το ότι ειναι ο μόνος ΗEAVY METALLAS ΨΑΛΤΗΣ μη παίρνεις και όρκο. Ξέρω και άλλον.......:wink:

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΕΓΩ ΑΝΕΦΕΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ HEAVYMETALA.....ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΗΧΟΓΡΑΦΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ.

Προς Θεου ενταξει δεν γινετε να ειναι ο μονος σιγουρα
 
Last edited:

Papassss

Παλαιό Μέλος
Για το ότι ειναι ο μόνος ΗEAVY METALLAS ΨΑΛΤΗΣ μη παίρνεις και όρκο. Ξέρω και άλλον.......:wink:

ποιος ειναι ο αλλος που λετε κ. SINGEORGE????:wink:
 

mazdazianzinos

Νέο μέλος
Στα πλαίσια της γιορτής του δασκάλου Βυζαντινής Μουσικής, κ. Ιωαννίδη Απόστολου, Πρωτοψάλτη του Ι.Ν. Αγίου Ελευθερίου Ντεπώ Θεσσαλονίκης, κατατίθεται σύνδεσμος τιμής ένεκεν! Καλή απόλαυση!
 
Σας ευχαριστώ πολύ για τα ντοκουμέντα και να στείλω πολλούς βαρεομεταλλικούς χαιρετισμούς στο δεξιό και τον αριστερό του Ι.Ν. Τιμίου Προδρόμου Ταγαράδων Θέρμης...από Βόλο
 
Top