Ιερός Ναός Πέτρου και Παύλου Πεύκη-Αθήνα

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Χθες στις 29 του μηνός επισκέφτηκα δυο φίλους μου και γνωστούς μου από παλαια στην ενορία Πέτρου και Παύλου στη Πεύκη-Αθήνα
Εκεί πρωτοψάλτης είναι ο κύριος Βασίλης Αβραμίδης και λαπμπαδαριος ο Βελισάριος Γκεζερλης Ο οποίος Βελισάριος μπορείτε να δείτε και την ιστοσελίδα του εδώ
http://cgi.di.uoa.gr/~gbelis/
η ηχογράφηση είναι από δικό μου μηχάνημα και βοήθησα και εγώ μαζί με τα υπόλοιπα παιδια στη χορωδία και στους ύμνους
ο ακούραστος άνθρωπος του θεού είναι ο πατήρ Ευστράτιος χρόνια τώρα διακονεί ακούραστα
ένας περικαλλής ναός και οι άνθρωποι του ευλαβείς και δεμένοι μεταξύ τους όλοι για ένα σκοπό
 

Attachments

  • ΑΡΧΗ.WMA
    32.7 MB · Views: 37
  • ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ.WMA
    5.8 MB · Views: 32

spyridon

Ἀρχιμ. Σπυρίδων Σκορδίλης
κ. Νικολιτσόπουλε σας ευχαριστούμε πολύ.
Ὁ σεβαστός π. Εὐστράτιος εἶναι πραγματικά ἄνθρωπος τοῦ Θεοῦ, σεμνός καὶ ταπεινός καὶ με περισσή ἀγάπη καὶ γλυκύτητα. Ὁ Θεός να τοῦ χαρίζει ὑγεία καὶ δύναμη. Ὁμοίως καὶ ὁ π. Δημήτριος, ἄνθρωπος ηπίων τόνων, με σύνεση καὶ πραότητα καὶ φόβο Θεοῦ. Καὶ οἱ δύο ἐργάζονται στὴν ἐνορία μέ ἀλληλοσεβασμό καὶ ἀγάπη καὶ τὸ ἔργο τους φαίνεται ὅπως τὸ γράφετε "και οι άνθρωποι του ευλαβείς και δεμένοι μεταξύ τους όλοι για ένα σκοπό".
Νά εἴσαστε καλά, καὶ βοήθεια οἱ Ἅγιοι Ἀπόστολοι.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Με το Βελισσάριο συνεργάστηκα στην πτυχιακή μου εργασία για την ανάπτυξη συστήματος OCR (αυτόματης αναγνώρισης χαρακτήρων) της Βυζαντινής Μουσικής. Χάρηκα που ανέβηκε ηχογράφησή του και ευχαριστώ.
 
Top