"Ιδού θυσία" σύντμηση Μ.Β.

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
Αν και λίγο αργά, τουλάχιστον για τη φετεινή Σαρακοστή:p, βρήκα σε έναν χαμό από χαρτιά, μια σύντμηση του "Ιδού θυσία" του Πέτρου που είχα κάνει σε νεαρότερη ηλικία [2002 απ' ότι έγραφα] και την οποία συνειθίζω -αν απαιτείται- μέχρι και σήμερα [από μνήμης].
Αν άλλαζα κάτι σήμερα, το έχω σημειώσει από πάνω.

Ίσως φανεί χρήσιμη σε κάποιους.

Από μένα εννοείται free για ψάλσιμο, εκτύπωση, ανατύπωση, αποστολή, διαγραφή, σκίσιμο κλπ. :D
Όχι όμως για αντιγραφή ή (και) έκδοση.

Αν θέλετε, μνημονεύετε υπέρ αναπαύσεως Ιωάννου
 

Attachments

  • Ιδού θυσία σύντμηση Μ.Β.pdf
    199.5 KB · Views: 114
Last edited:

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
διορθώσεις στο συννημένο που ανέβασα πάλι

αλλαγή μαρτυρικού στην πρώτη μαρτυρία κ' και σμίκρυνση γιατί είναι υπενθυμιστική αφού δεν είναι κατάληξη

ευθυγράμμιση ομαλού κάτω από το ίσον με κλάσμα στην τελική κατάληξη

Γιώργο Μ. , σ' ευχαριστώ
 

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
Κατάλαβα εκ των υστέρων πόσο μπορεί να βοηθήσει το απλό πρόγραμμα "ζωγραφική" των windows ή άλλα παρόμοια φαντάζομαι, όσους επιμένουν στο χειρόγραφο.

Μπορεί να κεντράρει και να ευθυγραμμίσει τους χαρακτήρες ή ακόμα και να επαναλάβει, για να δείχνει πιο ομοιόμορφο το χειρόγραφο.
Αν το 'ξερα, θα το 'χα κάνει και σε αυτό που ανέβασα..
Απ' την άλλη πάλι, και το στραβούτσικο φυσικό, έχει άλλη χάρη.

υγ
βρε τί έχανα με το να παίζω μπάλα μικρός και να μην έχω υπολογιστή να ζωγραφίζω.. :p:D
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
βρε τί έχανα με το να παίζω μπάλα μικρός και να μην έχω υπολογιστή να ζωγραφίζω.. :p:D
Μάλιστα. Άρα εσύ όταν ήσουν μικρός υπήρχαν υπολογιστές...
 

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
Κάπου το είχα ανεβάσει παλιότερα αλλά δεν θυμάμαι τώρα.
Ίσως φανεί σε κάποιους χρήσιμο.

Καλή Σαρακοστή με αγάπη Χριστού!

Στη μνήμη του δασκάλου μου π. Θεολόγου Γρύλλη του πατμίου.
 

Attachments

  • Ιδού θυσία σύντμηση Μ.Β.pdf
    199.5 KB · Views: 29

Diogenes

Νέο μέλος
Κάπου το είχα ανεβάσει παλιότερα αλλά δεν θυμάμαι τώρα.
Ίσως φανεί σε κάποιους χρήσιμο.

Καλή Σαρακοστή με αγάπη Χριστού!

Στη μνήμη του δασκάλου μου π. Θεολόγου Γρύλλη του πατμίου.

Το έχετε ανεβάσει στο ίδιο θέμα εδώ στην ανάρτηση #1. Νομίζω ότι τα δύο pdf δεν έχουν καμία διαφορά, αλλά είναι το ίδιο αρχείο δύο φορές ανεβασμένο στο Ψ .

Σκοπεύω να το ψάλω στην επομένη Θ. Λειτ. τ. Προηγιασμένων Τιμ. Δώρων. Είναι πολύ καλή η σύνθεσή σας. Να είστε καλά!
(y)(y)(y) :)
 

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
Το έχετε ανεβάσει στο ίδιο θέμα εδώ στην ανάρτηση #1. Νομίζω ότι τα δύο pdf δεν έχουν καμία διαφορά, αλλά είναι το ίδιο αρχείο δύο φορές ανεβασμένο στο Ψ .

Σκοπεύω να το ψάλω στην επομένη Θ. Λειτ. τ. Προηγιασμένων Τιμ. Δώρων. Είναι πολύ καλή η σύνθεσή σας. Να είστε καλά!
(y)(y)(y) :)
Ευχαριστώ πολύ!
Λογικά κάποιος συντονιστής το μετέφερε στο παλιό θέμα.
Και πάλι ευχαριστώ!
 
Top