Θεοτόκε Παρθένε - πλάγιος του τετάρτου- Αθ. Πέττα

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Επισυναπτω βιντεο με το Θεοτοκε Παρθενε σε ηχο πλ του τεταρτου ..Ψαλει ο εκλεκτος μου φιλος Γιαννουτσος Κωνσταντινος..η συνθεση ειναι του Αθ.Πεττα και βρισκεται στο βιβλιο του ΄΄τα βυζαντινα -μεγας πανυγηρικος εσπερινος΄΄..Οι εναλλαγες των ηχων πολλες και η εκτελεση σοβαρη και συγχρονως εντεχνη και μελλυσματικη ..τους χαιρετισμους μου στον Δασκαλο και στην Σαμο και ευχες για καλη χρονια με υγεια!!!!

 
Last edited by a moderator:

aposto

Παλαιό Μέλος
Πολλες και θερμες ευχαριστιες για τον εκλεκτο κ χαρισματικο ερμηνευτη των υμνων κ.Γιαννουτσο.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Επισυναπτω βιντεο με το Θεοτοκε Παρθενε σε ηχο πλ του τεταρτου ..Ψαλει ο εκλεκτος μου φιλος Γιαννουτσος Κωνσταντινος..η συνθεση ειναι του Αθ.Πεττα και βρισκεται στο βιβλιο του ΄΄τα βυζαντινα -μεγας πανυγηρικος εσπερινος΄΄..Οι εναλλαγες των ηχων πολλες και η εκτελεση σοβαρη και συγχρονως εντεχνη και μελλυσματικη ..τους χαιρετισμους μου στον Δασκαλο και στην Σαμο και ευχες για καλη χρονια με υγεια!!!!


Δανιήλ σε ευχαριστούμε για την ανάρτηση!

Σας ευχαριστούμε κ.Κώστα για την ωραιότατη ερμηνεία!:)

Καλή και ευλογημένη Χρονιά!!
 

karaviotisdim

Μέλος
Θέλω να ευχαριστήσω τόν Μεγάλο Δάσκαλο γιαυτη τή σύνθεση καί τόν εξαιρετον εκτελεστην Κον Γιαννούτσον. Τό μέλι τό φτιάχνουν πολλές μέλισσες
Ο Κ. Γιαννούτσος τό φτιάχνει μόνος του.
Σας ευχαριστώ ολους
Καλά Θεοφάνεια
Δημήτριος Καραβιώτης
 
Top