Θεοτόκε Παρθένε (κασέτα)

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Εν μέσω μιας βουβής και μελαγχολικής μέρας στην οποία κυριαρχεί για τον ιεροψαλτικό κόσμο η απώλεια του Αθανάσιου Καραμάνη αφιερώνω ως ελάχιστο φόρο τιμής τις παρακάτω ηχογραφήσεις-γνωστές στους περισσότερους-στην μνήμη αυτού του τιτάνα που έφυγε σήμερα πλήρης ημερών.Και να ευχηθώ το τεράστιο έργο του σ'όλα τα επίπεδα να γίνει φάρος και αρωγός όλων μας ώστε να βάλουμε και μεις ένα...κεραμιδάκι στον...ουρανοξύστη που έχτισε ο ανεπανάληπτος Δάσκαλος.Ο Θεός να τον αναπαύσει και αιωνία του η μνήμη.
 

Attachments

  • Α' μέρος.MP3
    11.1 MB · Views: 319

Johnsteff

Στεφούλης Ιωάννης
Φίλε Δημήτρη, νομίζω πως θα έπρεπε να είσαι λίγο πιο προσεχτικός. Είναι δυνατόν να αφιερώνεις στην μνήμη του Καραμάνη το Θεοτόκε Παρθένε του... Ταλιαδώρου;;;;
 

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Φίλε Δημήτρη, νομίζω πως θα έπρεπε να είσαι λίγο πιο προσεχτικός. Είναι δυνατόν να αφιερώνεις στην μνήμη του Καραμάνη το Θεοτόκε Παρθένε του... Ταλιαδώρου;;;;
Έχεις δίκιο βρε Γιάννη...Εγώ απλώς...το χάσμα ήθελα να γεφυρώσω:D:D.Τώρα μ'ένα Θεοτόκε Παρθένε δεν καταφέρνουμε και πολλά αλλά ενήργησα αυθόρμητα και όχι με σουρεάλ μπλάκ χιούμορ:wink::wink:.
 
Top