[Ψάχνω] Θέλω να απόθηκευσω κάποια αρχεία word σε μορφη pdf. Να γίνεται μέσω του word.

Μακρυγιάννης

Κανάλια Μαγνήσιας
καλησπέρα. Θέλω να απόθηκευσω κάποια αρχεία word σε μορφη pdf. Να γίνεται μέσω του word. υπάρχει κάποιο λινκ απ' οπου μπορω να κατεβάσω κάποιο προγραμματακι για αυτη την δουλεια;

ευχαριστώ!
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Στο Word 2007 σίγουρα γίνεται με <Αποθήκευση ως> από το κεντρικό μενού.
 

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Μπορείτε επίσης να κατεβάσετε το δωρεάν προγραμματάκι dopdf, με το οποίο μετατρέπετε αμέσως σε pdf ο,τιδήποτε (κείμενα, εικόνες, ιστοσελίδες κλπ.), κάνοντας Εκτύπωση και επιλέγοντας απλώς ως εκτυπωτή τον εικονικό pdf που θα βρείτε στη λίστα, αφού εγκαταστήσετε το πρόγραμμα. Υπάρχουν πολλά τέτοια προγραμματάκια για windows, αυτό όμως είναι το πιο γρήγορο και απλό που έχω βρει (στο Linux η δυνατότητα αυτή υπάρχει εγγενώς, χωρίς να εγκατασταθεί κάποιο πρόσθετο πρόγραμμα).

Να θυμίσουμε ότι στο Libre Office ("fork" του Open Office, τελευταία του έχει πάρει την πρωτοκαθεδρία), το οποίο ανοίγει έγγραφα doc, απλώς πατάει κανείς το εικονίδιο του pdf στη μπάρα κι έχει το κείμενό του σε pdf.
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Έχω το nitropdf pro που κάνει και κάτι άλλα εργαλεία install μαζί με αυτό. Αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπετε να το ανεβάσω. Να μου πείτε να το κάνω upload αν θέλει κάποιος είναι και για 32-64 bit συστήματα και για windows 7
 
Last edited:

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Έχω το nitropdf pro που κάνει και κάτι άλλα εργαλεία install μαζί με αυτό. Αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπετε να το ανεβάσω.
Ρε παιδιά, όταν έχουμε τέτοια δεν το μελετάμε: το ανεβάζουμε σ' ένα rapidshare, mediafire ή κάπου αλλού και γράφουμε "μπορείτε να κατεβάσετε και το τάδε πρόγραμμα από εδώ" και κάνουμε την πάπια... Αυτό βέβαια είναι γνωστό προγραμματάκι, με ένα ψάξιμο πιστεύω βρίσκεται εύκολα πειρατικό. Απλώς εγώ συνηθίζω να δίνω λύσεις freeware κι όπου δεν γίνεται μ' αυτά η δουλειά, τότε πάμε και στ' άλλα.
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Ρε παιδιά, όταν έχουμε τέτοια δεν το μελετάμε: το ανεβάζουμε σ' ένα rapidshare, mediafire ή κάπου αλλού και γράφουμε "μπορείτε να κατεβάσετε και το τάδε πρόγραμμα από εδώ" και κάνουμε την πάπια... Αυτό βέβαια είναι γνωστό προγραμματάκι, με ένα ψάξιμο πιστεύω βρίσκεται εύκολα πειρατικό. Απλώς εγώ συνηθίζω να δίνω λύσεις freeware κι όπου δεν γίνεται μ' αυτά η δουλειά, τότε πάμε και στ' άλλα.

Σε λίγο ανεβαίνει :p
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Ρε παιδιά, όταν έχουμε τέτοια δεν το μελετάμε: το ανεβάζουμε σ' ένα rapidshare, mediafire ή κάπου αλλού και γράφουμε "μπορείτε να κατεβάσετε και το τάδε πρόγραμμα από εδώ" και κάνουμε την πάπια... Αυτό βέβαια είναι γνωστό προγραμματάκι, με ένα ψάξιμο πιστεύω βρίσκεται εύκολα πειρατικό. Απλώς εγώ συνηθίζω να δίνω λύσεις freeware κι όπου δεν γίνεται μ' αυτά η δουλειά, τότε πάμε και στ' άλλα.

Ορίστε! Έχει και οδηγίες για την εγκατάσταση μέσα. [...] Κόβουμε -ράβουμε pdf γενικά τα κάνουμε οτι θέλουμε. Μετατρέπουμε αρχεία σε pdf κ.τ.λ. θέλει λίγο ψάξιμο και είναι στα αγγλικά.
 
Last edited by a moderator:
Top