Η χορωδία του Ευαγγέλου Σφακιανάκη ''Φωνές Ασμάτων'' στο Σινά

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Η χορωδία του Ευαγγέλου Σφακιανάκη ''Φωνές Ασμάτων'' προσκλήθηκε φέτος γιά νά ψάλλει στήν πανήγυρη της Ιεράς Μονής του θεοβαδίστου Όρους Σινά κατά την εορτή της Αγίας Αικατερίνης (με το π.η.).
Το εσπέρας της 7ης και το πρωί της 8ης Δεκεμβρίου θα αναμεταδοθούν οι ιερές ακολουθίες από τον Ρ/Σ «Πειραϊκή Εκκλησία» (περί ωραρίου θα επανέλθουμε).

Τους συγχαίρουμε και τους ευχόμεθα κάθε πρόοδο και επιτυχία!​

ΥΓ. Θα μεταβούν περί τα 13 άτομα, θα χωρισθούν σε δύο χορούς και τον αριστερό θα διευθύνει ο Ιωάννης Αθανασίου με τον Βαγγέλη Σολδάτο.

 
Last edited:

asimos psaltis

Ο ΑΣΗΜΟΣ

Η χορωδία του Ευαγγέλου Σφακιανάκη ''Φωνές Ασμάτων'' προσκλήθηκε φέτος γιά νά ψάλλει στήν πανήγυρη της Ιεράς Μονής του θεοβαδίστου Όρους Σινά κατά την εορτή της Αγίας Αικατερίνης (με το π.η.).
Το εσπέρας της 7ης και το πρωί της 8ης Δεκεμβρίου θα αναμεταδοθούν οι ιερές ακολουθίες από τον Ρ/Σ «Πειραϊκή Εκκλησία» (περί ωραρίου θα επανέλθουμε).

Τους συγχαίρουμε και τους ευχόμεθα κάθε πρόοδο και επιτυχία!​

ΥΓ. Θα μεταβούν περί τα 13 άτομα, θα χωρισθούν σε δύο χορούς και τον αριστερό θα διευθύνει ο Ιωάννης Αθανασίου με τον Βαγγέλη Σολδάτο.


Έχει δική του χορωδία ο Ευάγγελος;;;;!!!

Εύγε στον Ευάγγελο!
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Έχει δική του χορωδία ο Ευάγγελος;;;;!!!

Εύγε στον Ευάγγελο!
Δέν τό ξέρεις «ΜΗ ων»;;;;!!!
Ἦταν καί στά Πρωτοκλήτεια 2011. Διάβασες ἐδῶ καί πίσω τά βιντεάκια;;;!!!
Περιμένουμε κι ἀπό ᾿κεῖ ἠχητικά!!!!
 

Shota

Παλαιό Μέλος
Λίγη σεμνότητα στη ονοματοδοσία της χορωδίας δεν βλάπτει :D
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Λίγη σεμνότητα στη ονοματοδοσία της χορωδίας δεν βλάπτει :D
Τί ἐννοεῖς;;;

Τό «Ἐν φωναῖς ᾀσμάτων πίστει, σοὶ βοῶμεν» δέν τό ξέρεις;;;

Ὡραία ἔμπνευση πάντως, τοῦ Βαγγέλη!!!​

 

Shota

Παλαιό Μέλος
π. Μάξιμος;130418 said:
Τί ἐννοεῖς;;;

Τό «Ἐν φωναῖς ᾀσμάτων πίστει, σοὶ βοῶμεν» δέν τό ξέρεις;;;

Ὡραία ἔμπνευση πάντως, τοῦ Βαγγέλη!!!​


Φαντάζομαι πως το επόμενο βήμα είναι η χορωδία «Το τύμπανον και ο χορός» :):D

ΥΓ Απλά αντί του Ασμάτων διάβασα Ασωμάτων που μου φάνηκε πολύ γέλιο :D
 
Last edited:

chanendes

Ιωάννης Π. Αχιλλιάς
καλή επιτυχία στον αγαπητό Ευάγγελο τον οποίο σέβομαι και εκτιμώ, και τους χορωδούς του !
Αλλά αυτό:
Φαντάζομαι πως το επόμενο βήμα είναι η χορωδία «Το τύμπανον και ο χορός» :):D

με έκανε να γελάσω πάρα πολύ!:):)
 
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Φαντάζομαι πως το επόμενο βήμα είναι η χορωδία «Το τύμπανον και ο χορός» :):D

ΥΓ Απλά αντί του Ασμάτων διάβασα Ασωμάτων που μου φάνηκε πολύ γέλιο :D
Το μεθεπόμενο είναι που φοβάμαι, τη συνέχεια του στίχου... Θα γελάσει και το ποικιλλόχρωμον ερίφειον... Ιδίως δε αν «η χορδή» συνδυαστεί με το γνωστό Χαρρυκλύννιον άσμα...
(Ξέφυγα λίγο ή είναι η ιδέα μου;)

Καλή επιτυχία στη χορωδία! Μεγάλη ευλογία! Αν μπορεί κανείς φίλος να γράψει και τη μετάδοση, θα του είμαστε ευγνώμονες!
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης

Το εσπέρας της 7ης και το πρωί της 8ης Δεκεμβρίου θα αναμεταδοθούν οι ιερές ακολουθίες από τον Ρ/Σ «Πειραϊκή Εκκλησία» (περί ωραρίου θα επανέλθουμε).
Γνωρίζουμε μήπως ώρα μετάδοσης;
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Γνωρίζουμε μήπως ώρα μετάδοσης;
Εὐχαριστῶ πού μοῦ τό θύμησες! Ἀπό τό πρωί σκεπτόμουν νά ρωτήσω.
Λοιπόν:
7/12: 17.00 - 19.30
8/12: 06.00 - 10.30

http://www.imp.gr/Radio.htm

Καλή επιτυχία στη χορωδία! Μεγάλη ευλογία! Αν μπορεί κανείς φίλος να γράψει και τη μετάδοση, θα του είμαστε ευγνώμονες!
 
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Το προγραμμάτισα 5' πριν τις 5, όμως εβγαλε σφάλμα κι έγραψε μόνο 12''. Το έβαλα χειροκίνητα όταν επέστρεψα σπίτι στις 5:30, έχασα, όμως, τα μισά Ανοιξαντάρια. Είναι απολαυστικότατοι! Σοβαροί, ήρεμοι, γλυκείς, οργανωμένοι άριστα ώστε να ψάλλουν πραγματικά εν ενί στόματι! Θα ανεβάσω την εγγραφή μου όταν μπορέσω, αν όμως κάποιος φίλος το έγραψε από την αρχή, ας μας το ανεβάσει εκείνος.
 

Papassss

Παλαιό Μέλος
Το προγραμμάτισα 5' πριν τις 5, όμως εβγαλε σφάλμα κι έγραψε μόνο 12''. Το έβαλα χειροκίνητα όταν επέστρεψα σπίτι στις 5:30, έχασα, όμως, τα μισά Ανοιξαντάρια. Είναι απολαυστικότατοι! Σοβαροί, ήρεμοι, γλυκείς, οργανωμένοι άριστα ώστε να ψάλλουν πραγματικά εν ενί στόματι! Θα ανεβάσω την εγγραφή μου όταν μπορέσω, αν όμως κάποιος φίλος το έγραψε από την αρχή, ας μας το ανεβάσει εκείνος.


θα ειμασταν ευγνωμονες
 
Θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος ανέβαζε έστω κάποιο μικρό ηχητικό ντοκουμέντο μιας και η "μεγαλειότης" μου ισοκράτησε μετα συναδέλφου το αριστερό αναλόγιο!
Όφειλω να αναφέρω οτι η εμπειρία ήταν φοβερή και ανεπανάληπτη η κατάνυξη που σε διακατέχει οταν περπατάς σε αυτά τα θεοβάδιστα μέρη σε διαπερνά ενα ρήγος! Οτι και να πω θα είναι απειροελάχιστο!
Αναμένουμε λοιπόν ηχογραφήσεις!
 
Να ευχηθώ κατ' αρχάς Χρόνια πολλά, υγιή και ευλογημένα πανω απ' ολα!!!
Μετά απο μια ευγενική χορηγία του κ.Ευάγγελου Σφακιανάκη (τον οποίο κ' ευχαριστώ) μου παραχώρησε τις ηχογραφήσεις στις οποίες ψάλαμε στην Αγ.Αικατερίνη στο Σινά!

Σαε εύχομαι καλή ακρόαση!

https://rapidshare.com/files/1841101261/01._ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ.rar

https://rapidshare.com/files/3901107868/02._ΟΡΘΡΟΣ.rar

https://rapidshare.com/files/442592339/03._ΘΕΙΑ_ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.rar
 
Last edited by a moderator:
Top