Ηχος Β' εωθινό ΙΑ'

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Σε μια απ' τις κασέττες μου βρήκα τα συνημμένα, και είπα να σας τα πασάρω σε τιμή ... μηδενική, όπως τη δοξολογία άγια εδώ!
Άλλη μια απόδειξη του λαϊκού ρητού, "Μ' όποιον δάσκαλο καθίσεις.... κλπ"
Το αν αξίζει η ηχογράφηση που τά 'χει τα χρονάκια της (μέσα της 10ετίας του '70) στην κρίση σας....
(Μέχρι και τις τρίφωνες .... διολισθήσεις:wink: του δασκάλου κάνουμε στα λειτουργικά):D:D:D.
 

Attachments

  • A. TMIWTERA PL D AINOI B HXOY.MP3
    11.7 MB · Views: 50
  • B. EWTHINON IA DOKSOLOGIA PL D.MP3
    12.7 MB · Views: 60
  • C. DYNAMIS KRHTOS - APOSTOLOS FIL. KOLIOS.MP3
    12.3 MB · Views: 54

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Ιστορία...
Στο Ναό του Αγ. Γεωργίου έψαλε ένας ηλικιωμένος κυρ Παναγιώτης (δεν θυμάμαι επίθετο) που έπαθε έμφραγμα και δέχτηκα να εξυπηρετήσω την κατάσταση με τη μεσολάβηση φίλου μου.
Οι γιατροί είπαν στον κυρ Παναγιώτη, εάν θέλει να ζήσει να ... κόψει το ψάλσιμο, οπότε παραιτήθηκε, αφού πήρε δυο μισθούς ψάλλοντος εμού...
Μετά την παραίτησή του, προσελήφθη η μετριότητά μου.
Ο κυρ Παναγιώτης ξεπέρασε τον κίνδυνο και άρχισε να έρχεται στο ιερό του Ναού και άρχισε να με ... διαβάλει στον ιερέα! «Τί πράμματα είναι αυτά που λέει ο Νίκος...» του έλεγε. Ο ιερέας του είπε τότε: «Ο Νίκος κυρ Παναγιώτη ξέρει πολύ καλά τη δουλειά του, για να μην πω καλύτερα από σένα!»
Μετά την αποχώρησή μου από το Ναό λόγω μετάθεσης στη Σάμο, έμαθα ότι ανέλαβε και πάλιν ο κυρ Παναγιώτης και μετά από λίγο καιρό έπαθε το δεύτερο έμφραγμα που τον έστειλε στας αιωνίους μονάς.
Και ζήσαν αυτοί καλά, και μεις ... υπάρχουμε:D:D:D!
 

Attachments

  • D. XEROUBIKO B HXOU.MP3
    10.1 MB · Views: 47
  • E. LEITOYRGIKA DEYTEROPRWTOS STAN..MP3
    16 MB · Views: 71

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Ιστορία...
Στο Ναό του Αγ. Γεωργίου έψαλε ένας ηλικιωμένος κυρ Παναγιώτης (δεν θυμάμαι επίθετο) που έπαθε έμφραγμα και δέχτηκα να εξυπηρετήσω την κατάσταση με τη μεσολάβηση φίλου μου.
Οι γιατροί είπαν στον κυρ Παναγιώτη, εάν θέλει να ζήσει να ... κόψει το ψάλσιμο, οπότε παραιτήθηκε, αφού πήρε δυο μισθούς ψάλλοντος εμού...
Μετά την παραίτησή του, προσελήφθη η μετριότητά μου.
Ο κυρ Παναγιώτης ξεπέρασε τον κίνδυνο και άρχισε να έρχεται στο ιερό του Ναού και άρχισε να με ... διαβάλει στον ιερέα! «Τί πράμματα είναι αυτά που λέει ο Νίκος...» του έλεγε. Ο ιερέας του είπε τότε: «Ο Νίκος κυρ Παναγιώτη ξέρει πολύ καλά τη δουλειά του, για να μην πω καλύτερα από σένα!»
Μετά την αποχώρησή μου από το Ναό λόγω μετάθεσης στη Σάμο, έμαθα ότι ανέλαβε και πάλιν ο κυρ Παναγιώτης και μετά από λίγο καιρό έπαθε το δεύτερο έμφραγμα που τον έστειλε στας αιωνίους μονάς.
Και ζήσαν αυτοί καλά, και μεις ... υπάρχουμε:D:D:D!

Χαχαχαχα!!! Ωραιο! Ας προσεχε...!:D
 
Top