[Ψάχνω] Ηχογραφήσεις του δοξαστικού των αίνων της Μεταμορφώσεως

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Το δοξαστικό αυτό (Παρέλαβεν ο Χριστός...-σε πλ.Δ') ψάχνω, για μια εργασία που κάνω.

Από οποιονδήποτε ψάλτη. Έχω ήδη Πρίγγο και Στανίτσα, δεν θα με πείραζαν όμως και διαφορετικές εκτελέσεις (κυρίως του Στανίτσα, γιατί του Πρίγγου δεν νομίζω να υπάρχουν) από αυτές που έχω εγώ.

Δεν με πειράζει το από που (από πιο κείμενο) το λένε. Απλά να είναι η σύντομη εκδοχή, όπως π.χ. του Πέτρου ή του Πρίγγου και όχι η αργότερη όπως π.χ. του Ιακώβου ή του Φιλανθίδη (για τους έχοντας αρχείο με Αγιορείτες).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον με βοηθήσει.
 
Last edited:

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Υπάρχει και του Γερμανού Νέων Πατρών σε ενδιαφέρει?
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Υπάρχει και του Γερμανού Νέων Πατρών σε ενδιαφέρει?
ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ του;;;;;;; Του ιδίου του Γερμανού;;;;;
Ε στείλε τίποτα αν είναι έτσι!

Υ.Γ.
...αν είναι σε σύντομη εξήγηση πάντα...
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Το δοξαστικό αυτό (Παρέλαβεν ο Χριστός...-σε πλ.Δ') ψάχνω, για μια εργασία που κάνω.

Από οποιονδήποτε ψάλτη. Έχω ήδη Πρίγγο και Στανίτσα, δεν θα με πείραζαν όμως και διαφορετικές εκτελέσεις (κυρίως του Στανίτσα, γιατί του Πρίγγου δεν νομίζω να υπάρχουν) από αυτές που έχω εγώ.

Δεν με πειράζει το από που (από πιο κείμενο) το λένε. Απλά να είναι η σύντομη εκδοχή, όπως π.χ. του Πέτρου ή του Πρίγγου και όχι η αργότερη όπως π.χ. του Ιακώβου ή του Φιλανθίδη (για τους έχοντας αρχείο με Αγιορείτες).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον με βοηθήσει.

Βασίλη, επιυνάπτω ηχογράφηση του 2007 από εκπομπή του κ. Λυκούργου Αγγελόπουλου, που ψάλλει ο Άρχων Κυρ. Χαρίλαος Ταλιαδώρος.
Λείπει το τέλος, διότι ήταν ο τελευταίος ύμνος της εκπομπής, και χρόνος είχε τελειώσει.
 

Attachments

  • 01 Παρέλαβεν ο Χριστός Ψάλλει ο Χαρ. Ταλιαδώρος.mp3
    4.2 MB · Views: 82

frouxi

Παλαιό Μέλος
Χαιρετε μουσικοφιλοι.
Παραθετω απο την χορωδια Μαιστορες το στιχηρον ιδιομελον ''Παρελαβεν ο Χριστος''
ηχος πλ.δ' απο τον Γερμανο Νεων Πατρων(β'ημ.ιζ'.αι.) και διαρκειας 15'.45''
 

Attachments

  • 07 Δοξα αινων-Προτυπων την αναστασιν.mp3
    14.4 MB · Views: 73

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Χαιρετε μουσικοφιλοι.
Παραθετω απο την χορωδια Μαιστορες το στιχηρον ιδιομελον ''Παρελαβεν ο Χριστος''
ηχος πλ.δ' απο τον Γερμανο Νεων Πατρων(β'ημ.ιζ'.αι.) και διαρκειας 15'.45''
Σας ευχαριστώ για τον κόπο αν και δεν ψάχνω ακριβώς αυτό:
Απλά να είναι η σύντομη εκδοχή, όπως π.χ. του Πέτρου ή του Πρίγγου και όχι η αργότερη όπως π.χ. του Ιακώβου ή του Φιλανθίδη (για τους έχοντας αρχείο με Αγιορείτες).
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Βασιλη
Τρεξε την εκπομπη στο λινγκ που σου παραθετω και θα ακουσεις το δοξαστικο απο τον Αρχωντα Λαμπαδαριο της Μ.Ε. Γιαννη Χαριατιδη απο την λειτουργια της 6-8-1987 στον Πανσεπτο Πατριαρχικο Ναο Του Αγιου Γεωργιου .
http://www.analogion.com/forum/showpost.php?p=12481&postcount=35
Φιλια στην κουκλα .
 
Last edited:
Top