Ηχογραφήσεις εκτός Πατριαρχείου

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Τα ακόλουθα ηχογραφηθέντα μέλη είναι αρχές δεκαετίας '60,συμφωνα με τον τίτλο της πομπίνας(1962 για την ακρίβεια).Τα ανεβάζω και φεύγω για την εκκλησία,αφού έχω αργήσει ήδη...Ευτυχώς έχω άδεια από την δικιά μου και έτσι έχω το χρονικό περιθώριο να πάω όποτε θέλω...Καλή ακρόαση.
 

Attachments

  • Την Ανάστασιν Σου-Ο άγγελος εβόα-Άλαλα τα χείλη.MP3
    18.6 MB · Views: 321

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Αγαπητέ Δημήτρη, ευχαριστούμε πολύ για τους θησαυρούς που ανεβάζεις και κάνεις κτήμα όλων. Εύχομαι σιγά σιγά να ανεβάσεις όλα τα παλαιά ιδιαίτερα και ιστορικά που διαθέτεις προς κοινή ωφέλεια. Να είσαι καλά.
 

PAPAZ DIMITRIOS

Δημήτρης Παπαζέτης:Ένας απλός νοσηλευτής-ψαλτάκος.
Αγαπητέ Δημήτρη, ευχαριστούμε πολύ για τους θησαυρούς που ανεβάζεις και κάνεις κτήμα όλων. Εύχομαι σιγά σιγά να ανεβάσεις όλα τα παλαιά ιδιαίτερα και ιστορικά που διαθέτεις προς κοινή ωφέλεια. Να είσαι καλά.

Ευχαριστώ πολύ κύριε Δημήτρη.Θα προσπαθήσω σιγά σιγά να ανεβάσω ότι έχω και δεν έχω.Και θα κάνω έκκληση και σε πολλούς αδελφούς να ανεβάσουν ότι διαθέτουν.Εντάξει υπάρχει ο εγωισμός και η ανταγωνιστικότητα που αισθάνονται κάποιοι κάτοχοι σπάνιων φωνοληψιών και τις κρατάν για τον εαυτό τους και μόνον,αλλά είναι κρίμα να τις πάρουν μαζί τους....Και ο νοών νοείτω.Φανταστείτε να είχε ανακαλυφθεί φάρμακο για τον καρκίνο π.χ και κάποιοι να το κρατούσαν για τον εαυτό τους.Ο πατέρας μου το πρώτο πράμα που μου παρέδωσε είναι αυτά τα αρχεία και ποτέ δεν με εμπόδισε στο να τα δημοσιεύσω.Και σας πληροφορώ έχει πέσει θύμα πολλάκις γιατί δάνειζε πομπίνες και χειρόγραφα και είτε δεν τα επέστρεφαν ποτέ είτε έγραφαν πάνω σ'αυτά άλλα πράγματα.Δεν μπορεί π.χ ο αγαπητός κ.Βασίλης Πολύζος,ο οποίος εξέδωσε το 1996 τους Απόστολους και τα Κρατήματα του Μανώλη Χ''μάρκου να λέει στο ένθετο της έκδοσης ότι έχει στην κατοχή του 200 ώρες με Χ''μάρκο,όταν σ'όλο το internet ζήτημα να βρείς συνολικά 50 ώρες και πολλές είπα.Δεν μπορεί ο αγαπητός κ.Κυριαζής Νικολέρης εκ Βόλου και πρώτος μου δάσκαλος να έχει στο σπίτι του-γιατί το έχω επισκεφτεί-μια βιβλιοθήκη από τον Βόλο μέχρι το....Sydney κασέτες με Στανίτσα-κυρίως-,Πρίγγο και Ταλιαδώρο και να μην τις έχει κοινοποιήσει,έστω ένα μέρος απ'αυτές.Και πάρα πολλοί άλλοι-και μέσα στο forum βέβαια που ,επειδή έχουν πολλές ηχογραφήσεις,ανεβάζουν σταδιακά ένα μέρος και κρατούν τις πολύ καλές για τον ευατό τους.Όνειρο μου κ.Δημήτρη είναι να ξυπνήσω μία μέρα και να δώ στο forum εκατοντάδες ηχογραφήσεις απ'όλους τους μεγάλους ιεροψάλτες.Ας είναι.Εγώ προσπαθώ να κάνω το καθήκον μου σεμνά και ταπεινά,όπως προσπαθώ να πορευτώ σ'όλη τη ζωή μου.
 
Top