Ηχογραφήσεις Κ. Πρίγγου από το 1959: Συλλογή π. Σ. Φαράσογλου

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
μάλλον φίλε Δημήτρη τον ξέρεις τον Τσιούνη και πας να μπαλώσεις τα πράγματα. Κατά βάθος πιστεύω ότι συμφωνείς σίγουρα με τα παιδιά, όπως και εγώ άλλωστε.
Δηλαδή αν ο Ζόππας θέλει να εκδώσει κάτι για το Στανίτσα θα πρέπει να πάρει άδεια από τον Τσιούνη......

Δεν τον γνωρίζω Κώστα. Προσωπικά συμφωνώ με την ελεύθερη διάδοση της παράδοσης ειδικά όταν πρόκειται για ζωντανές ηχογραφήσεις και αποσπασματικές εργασίες που δημοσιεύονται αφιλοκερδώς με σκοπό την πρόοδο, μελέτη και διάδοση της μουσικής μας. Αλλά αγοράζω και τις σχετικές εκδόσεις σε CD και βιβλία γιατί τις βρίσκω χρήσιμες και συμπληρωματικές στο υλικό που κυκλοφορεί ελεύθερα. Και συμφωνώ οτι αυτοί οι άνθρωποι κάνουν μία χρήσιμη δουλειά που τα εκδίδουν αυτά. Τα υπόλοιπα είναι νομικά θέματα και τα ψάχνω ακόμα.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Βλεπω οτι ολοι οσοι εχουν στειλλει μηνυμα στο παρων θεμα , εχουν την ιδια αποψη για ελευθερη διακινηση ηχογραφησεων κλπ , κατι για το οποιο συμφωνω και εγω .
Δραττομαι ομως της ευκαιρειας για να ξαναπω το εξης : Γιατι δεν ανεβαζουν
ολα τα μελη ηχογραφησεις ; Επιμενω οτι ολοι εχουν και καποιες ηχογραφησεις . Και ενω τα μελη του φορουμ πλησιαζουν τα 200 , ελαχιστοι
ανεβαζουν καποια ηχογραφηση .
 

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Εγώ πάντως, κυρ-Βαγγέλη, ανταποκρίνομαι στην πρόσκληση και άνοιξα ειδικό θέμα για τον Χρύσανθο στις ηχογραφήσεις! Δεν δίνω τώρα το link, γιατί το έβαλα στις "Παλιές ηχογραφήσεις", ενώ κανονικά θα έπρεπε στις νεότερες και παρακάλεσα το Δημήτρη να το αλλάξει, οπότε ψάξτε το χειροκίνητα. Παρακαλώ όποιος έχει από Χρύσανθο υλικό να το συγκεντρώνουμε εκεί, θα βάζω κι εγώ. Για πρώτη δόση, κατεβάστε το "Σε τον αναβαλλόμενον".
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Εγώ πάντως, κυρ-Βαγγέλη, ανταποκρίνομαι στην πρόσκληση και άνοιξα ειδικό θέμα για τον Χρύσανθο στις ηχογραφήσεις! Δεν δίνω τώρα το link, γιατί το έβαλα στις "Παλιές ηχογραφήσεις", ενώ κανονικά θα έπρεπε στις νεότερες και παρακάλεσα το Δημήτρη να το αλλάξει, οπότε ψάξτε το χειροκίνητα. Παρακαλώ όποιος έχει από Χρύσανθο υλικό να το συγκεντρώνουμε εκεί, θα βάζω κι εγώ. Για πρώτη δόση, κατεβάστε το "Σε τον αναβαλλόμενον".

Το ειδα . Μπραβο . Ομως δυο-τρεις κουκοι δεν φερνουν την ανοιξη .
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Σχετικά με τις ηχογραφήσεις του Πρίγγου έχω επίσημη άδεια για αποσπασματική παρουσίαση του έργου του στο Αναλόγιον οπότε νομίζω τίποτα δε μας σταματά να ανεβάζουμε υλικό (με σεβασμό στα εκδεδομένα έργα της Αποστολικής Διακονίας πάντα). Αν έχετε και άλλα ιστορικά του Πρίγγου, στείλτε σε μένα και θα τα ανεβάσω στο Αναλόγιον "εις κοινόν ώφελος".
 
Top