Ζητείται Αριστερός Ιεροψάλτης για τον Ι.Ναό Αγίας Τριάδος Νέου Ηρακλείου Αττικής

Ζητείται Ιεροψάλτης για την κάλυψη του αριστερού αναλογίου στον Ιερό Ναό Αγίας Τριάδος Νέου Ηρακλείου Αττικής, Ιερά Μητρόπολη Νέας Ιωνίας και Φιλαδελφείας.
Τηλέφωνα επικοινωνίας
6977677434
& 6977540727

Οι υποχρεώσεις του αριστερού ιεροψάλτη της Αγίας Τριάδος Νέου Ηρακλείου Αττικής είναι να παρευρίσκεται στις εξής λειτουργίες: καθημερινές, Δεσποτικές, Θεομητορικές εορτές και Κυριακές. Ακόμη, στους εσπερινούς του Σαββάτου, των μεγάλων εορτών καθώς επίσης και των μεγάλων εορταζομένων αγίων π.χ. Αγίου Δημητρίου, Ταξιαρχών κ.α. οι οποίοι έχουν μεγάλο πανηγυρικό εσπερινό. Επίσης, σε όλες τις ακολουθίες των Χαιρετισμών της Θεοτόκου, της Μεγάλης Εβδομάδος και των ιερών παρακλήσεων της Θεοτόκου τον μήνα Αύγουστο.
Η αμοιβή είναι 600€

Οι υποχρεώσεις του αριστερού ιεροψάλτη της Αγίας Τριάδος Νέου Ηρακλείου Αττικής είναι να παρευρίσκεται στις εξής λειτουργίες: καθημερινές, Δεσποτικές, Θεομητορικές εορτές και Κυριακές. Ακόμη, στους εσπερινούς του Σαββάτου, των μεγάλων εορτών καθώς επίσης και των μεγάλων εορταζομένων αγίων π.χ. Αγίου Δημητρίου, Ταξιαρχών κ.α. οι οποίοι έχουν μεγάλο πανηγυρικό εσπερινό. Επίσης, σε όλες τις ακολουθίες των Χαιρετισμών της Θεοτόκου, της Μεγάλης Εβδομάδος και των ιερών παρακλήσεων της Θεοτόκου τον μήνα Αύγουστο.
Η αμοιβή είναι 600€
Γρηγόρη είναι πάρα πολλές οι υποχρεώσεις για 600€!

Είναι χωρίς διορισμό.
Δυστυχώς, ο ναός δεν μπορεί να δώσει περισσότερα.
Εγώ απλώς εξυπηρετώ τους πατέρες να βρουν ιεροψάλτη δεν έχω αρμοδιότητα να ρυθμίσω καταστάσεις για την εν λόγω περίπτωση. Οπότε δεν μπορώ να απαντήσω εξ ονόματος της ενορίας σε κάποιες γνώμες σας. Ότι μου λένε αυτά και σας δημοσιεύω.
Ότι πληροφορίες ζητάτε, ευχαρίστως να σας τις δώσω εφόσον τις γνωρίζω.

Η αμοιβή είναι 600€
Τι πτυχίο χρειάζεται για την θέση αυτή ??

Έξυπνη απάντηση και συγχαρητήρια σε όλους εσάς που κάνατε like!!!!!!

Όμως στην δικιά μας εκκλησία και στον Πρωτοψάλτη και στον Λαμπαδάριο ζητήθηκε πτυχίο Καθηγητού Βυζαντινής Μουσικής και όχι πτυχίο Ιεροψάλτου.....τι δεν καταλάβατε?????

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Εγώ προσωπικά έκανα like επειδή γέλασα διαβάζοντάς το. Η ερώτηση κατά τα άλλα, είναι δόκιμη καθώς όντως αρκετοί ναοί ζητούν πτυχίο απαραιτήτως για να προχωρήσουν στην πρόσληψη.