Εωθινά

Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Ευχαριστούμε πολύ Αντώνη για το ωραίο δοξαστικό που μας προσφέρεις.

Αγαπητέ κ. Κερμελίδη ευχαριστούμε για το δοξαστικό του Άρχοντος, νομίζω όμως ότι θα πρέπει να το μεταφέρετε στην σελίδα του Άρχοντος, καθότι ο χώρος αυτός ανήκει στον κ. Μιχελουδάκη.
Ευχαριστώ
Γιώργος
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Αγαπητέ Γεώργιε σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Η προτροπή σου προς τον κύριο Κερμελίδη είναι σωστή διαδικαστικά.Απλά εγώ προσθέτω ότι πρέπει να διορθώσει αν έγινε από παράβλεψη ή άγνοια,γιατί αν έγινε για να ακούσουμε πως εκτελεί ο άρχοντας, καλό είναι να μείνει για να αντιπροσωπεύω με το άκουσμά μου την καλλιτεχνική φτώχεια που χαρακτηρίζει τον χώρο μας.Ευχαριστώ
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Η μεταφορά αγαπητέ Αντώνη είναι απαραίτητη διότι εάν στο χώρο του κάθε Ιεροψάλτου ανεβαίνουν μαθήματα άλλων συναδέλφων, τότε κάποια στιγμή θα θέλουμε να βρούμε ένα μάθημα πχ. του Αρχοντος και άντε να το βρείς στην σελίδα του Μιχελουδάκη, ή τη δική μου, ή κάποιου άλλου συναδέλφου.
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Ανεβάζω το Ι εωθινόν όπως το έψαλλα χθές χωρίς κανένα βοηθό.Πάντα γειά και καλή χρονιά
 

Attachments

  • Μετα την εις αδου.mp3
    4.3 MB · Views: 61

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Δεν λες καλά που ηρεμησε το αυτί μου από το βουητό σου:)Ετσι να μένεις πάντα χωρίς βενζίνη:D και μην με προκαλεις γιατι μπορώ να εμφανίσω ισοκράτημα που θα τρίβεις τα ματιά σου:confused:Πάντα γειά και πάντα υπόχρεος σε σένα αγαπητέ Λεωνίδα
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Δεχθείτε μια μαθητική εκτέλεση του Β εωθινού,όπως το είπα την περασμένη Κυριακή.Πάντα γειά
 

Attachments

  • μετα μυρων.mp3
    4.4 MB · Views: 48

filomousos

Παλαιό Μέλος
Δεχθείτε μια μαθητική εκτέλεση του Β εωθινού,όπως το είπα την περασμένη Κυριακή.Πάντα γειά

Αντώνη να 'σαι γερός να σε χαιρόμαστε και να σε ακούμε.
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να να μην σου υπενθυμίζουμε και κάποιες δουλειές που άφησες στη μέση όπως τα Χερουβικά Νικολαιδη .

πάντα (υ)γειά
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Αντώνη να 'σαι γερός να σε χαιρόμαστε και να σε ακούμε.
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να να μην σου υπενθυμίζουμε και κάποιες δουλειές που άφησες στη μέση όπως τα Χερουβικά Νικολαιδη .

πάντα (υ)γειά
Εχεις δίκιο αλλά λίγο η αμέλεια λίγο η αδεξιότητα τα άφησαν πίσω.Θα το παλέψω. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
 

Μελωδός

Αριστείδης Μιχελουδάκης
Δεχθείτε μια μαθητική εκτέλεση του Β εωθινού,όπως το είπα την περασμένη Κυριακή.Πάντα γειά

Εντάξει αλλά θα το προσφέρω με καλύτερο ήχο.Τι να κάνω που σου έχω αδυναμία μια που το αίμα νερό δεν γίνεται.........
 

Attachments

  • Β Εωθινό.mp3
    8.9 MB · Views: 41

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Σας παραθέτω το Γ εωθινόν όπως το είπα σπίτι μου με φωνή σχετικά εύθραυστη και τρωτά σημεία πολλά.Το είπα απ έξω και γι αυτό το προσωπικό στοιχείο έντονο (είπαμε για τα τρωτά).Τα αποδέλοιπα στην κρίση σας και στο γούστο σας.Πάντα γεια
 

Attachments

  • Γ ΕΩΘΙΝΟΝ.mp3
    4.4 MB · Views: 49

Μελωδός

Αριστείδης Μιχελουδάκης
Σύμφωνα με μία άποψη του Άρχοντα Νεραντζή, η πραγματική τέχνη και τεχνική του ψάλτη φαίνεται καλύτερα όταν η φωνή του είναι κουρασμένη :wink:
 
Σας παραθέτω το Γ εωθινόν όπως το είπα σπίτι μου με φωνή σχετικά εύθραυστη και τρωτά σημεία πολλά.Το είπα απ έξω και γι αυτό το προσωπικό στοιχείο έντονο (είπαμε για τα τρωτά).Τα αποδέλοιπα στην κρίση σας και στο γούστο σας.Πάντα γεια

"Ονειρεμένη" ερμηνεία :wink:
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Kαί πάλι από το σπίτι μου, το Δ εωθινό, όπως μου ήρθε στο κεφάλι πριν από λίγο.Πάντα γεια
 

Attachments

  • Δ Εωθινον.mp3
    4.1 MB · Views: 22

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Από την περασμένη Κυριακή το Δ εωθινόν.Κλασσικό κείμενο που επιτρέπει την έκφραση και χαρίζει δυναμική στον λόγο.Πάντα γεια
 

Attachments

  • Δ ΕΩΘΙΝΟΝ.mp3
    4.2 MB · Views: 19
Top