[Ανακοίνωση] Εφημερίδα Ιεροψαλτικά Νέα

P

PANROUST

Guest
Όποιος επιθυμεί να γίνει συνδρομητής(όχι μέλος του συλλόγου) στην εφημερίδα '' ΙΕΡΟΨΑΛΤΙΚΑ ΝΕΑ '' και θέλει πρώτα ένα δείγμα,μπορεί να μου στείλει σε Π.Μ.τα στοιχεία του για να του τα στείλω προσωπικός με δικά μου έξοδα.Είναι μία δική μου πρωτοβουλία.
Εκδίδεται κάθε δύο μήνες και αποστέλλεται τέσσερις μήνες.Τέλος Ιουνίου θα αποσταλούν τα τεύχη: ΜΑΡΤΙΟΣ-ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2011 και ΜΑΪΟΣ-ΙΟΥΝΙΟΣ 2011.
Συνδρομές:Ετήσια 25 ευρώ,Φιλική 30 ευρώ,Εξωτερικού 50 ευρώ.
 
Last edited:

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Μπράβο Παναγιώτη
ωραία κίνηση για να μαθαίνουμε κ στην ευλογημένη
επαρχία τι συμβαίνει στο δεινόν άστυ αλλά
κ τα συνδικαλιστικά δρώμενα.
Αν κ άλλοι φίλοι έχουν τέτοια δυνατότητα
στείλτε παιδιά να διαδώσουμε τη Βυζαντινή Μουσική
κ με αυτό το τρόπο.
Κάπου πήρε το μάτι μου το περιοδικό Γρ.Παλαμάς
αλλά εδώ στη Πάτρα δεν υπάρχει.
Αν μπορεί ας γράψει κάποιος φίλος (μουργόλυκε;)
από Θεσσαλονίκη που μπορούμε να το προμηθευτούμε.
 
Last edited:
P

PANROUST

Guest
Πρώτα ο Θεός την Πέμπτη 30 Ιουνίου θα παραδοθεί η εφημερίδα στα (ΕΛΤΑ) για να αποσταλεί μετά στους συνδρομητές.Λογικά μέχρι και την άλλη εβδομάδα θα μοιραστεί παντού η εφημερίδα σε όλους τους συνδρομητές τις.Επειδή γίνονται που και που κάποια λάθη στην αποστολή της εφημερίδας,παρακαλώ σε όσους υπάρξει κάποιο πρόβλημα ή αλλαγή διευθύνσεως να επικοινωνήσει μ εμένα ή στο pasier@hotmail.gr.Ευχαριστώ!
 
P

PANROUST

Guest
Όποιος επιθυμεί να γίνει συνδρομητής(όχι μέλος του συλλόγου) στην εφημερίδα '' ΙΕΡΟΨΑΛΤΙΚΑ ΝΕΑ '' ................................................................................................Εκδίδεται κάθε δύο μήνες και αποστέλλεται δύο τεύχη κάθε τέσσερις μήνες (λόγω οικονομικών χρημάτων).Τέλος με αρχές Ιουνίου θα αποσταλούν τα τεύχη: ΜΑΡΤΙΟΣ-ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2013 και ΜΑΪΟΣ-ΙΟΥΝΙΟΣ 2013.
Συνδρομές:Ετήσια 25 ευρώ,Φιλική 30 ευρώ,Εξωτερικού 50 ευρώ.
Όποιος θέλει να γίνει συνδρομητής των ''ΙΕΡΟΨΑΛΤΙΚΩΝ ΝΕΩΝ'',να επικοινωνήσει μαζί μου με ΠΜ μέχρι την 1 Ιουλίου το αργότερο.Θα του στείλω και τα προηγούμενα τεύχη (ότι έχει μείνει) των ''Ι.Ν.''...
Υπενθυμίζω ότι η εφημερίδα (Ι.Ν.) στις 1 Ιουνίου έκλεισε 49 χρόνια κυκλοφορίας.

Ελπίζω κάποια στιγμή,η εφημερίδα να επανέλθει στα φυσιολογικά της...όπως αποστολή κάθε δύο μήνες,επαναφορά από ασπρόμαυρη όπου ξανά έγινε σε έγχρωμη και γιατί όχι να μην προστεθούν και επιπλέον φύλλα για να φιλοξενήσει περισσότερα άρθρα...
Ευχαριστώ!
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Ξεφυλλίζοντας το αρχείο του Φίλου κ Διδασκάλου Πολυχρόνη Νταλάση, είδα πάρα πολλά ενδιαφέροντα άρθρα από το '64 έως το ΄78 που είναι το 1ο δεμένο αρχείο της εφημερίδας από το Δάσκαλο κ που αποτελεί κ το καμάρι του... εν καιρώ θα ανεβάσω κ φωτο από την περιδιάβαση στο χώρο των ψαλτών κ των θεμάτων που τους απασχολούσαν....
σημ: δεν λείπει κανένα τεύχος....
 
P

PANROUST

Guest
Ξεφυλλίζοντας το αρχείο του Φίλου κ Διδασκάλου Πολυχρόνη Νταλάση, είδα πάρα πολλά ενδιαφέροντα άρθρα από το '64 έως το ΄78 που είναι το 1ο δεμένο αρχείο της εφημερίδας από το Δάσκαλο κ που αποτελεί κ το καμάρι του... εν καιρώ θα ανεβάσω κ φωτο από την περιδιάβαση στο χώρο των ψαλτών κ των θεμάτων που τους απασχολούσαν....
σημ: δεν λείπει κανένα τεύχος....
Κάποια αποσπάσματα μπορείτε να τα ανεβάσετε...
Θα ανεβούν επίσημα όλα τα τεύχη στο www.pasier.gr όταν ολοκληρωθεί όλη η δουλεία συν όλη η βιβλιοθήκη του Συνδέσμου.
 
Top