[Ψάχνω] Εφαρμογή android για ταυτόχρονο άνοιγμα βιβλίων και ισοκράτη

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Ψάχνω κάποιο τρόπο ώστε να μπορώ να ψάλλω αλλά ταυτόχρονα να έχω και τη δυνατότητα να χρησιμοποιώ και ισοκράτη. Έχετε να προτείνετε κάποιες εφαρμογές; Καθώς ο χρόνος μου είναι περιορισμένος, μέσα από μια σύντομη αναζήτηση είδα δύο εφαρμογές που θεωρητικά έχουν ακριβώς αυτό που θέλω, στην πράξη όμως αυτό που φορτώνει δεν είναι το ebookdroid για να διαβάζουμε τα pdf αλλά μια άλλη εφαρμογή η οποία και δεν είναι καθόλου παραμετροποιήσιμη και δε μας δίνει όλες αυτές τις ευκολίες που έχουμε συνηθίσει με το ebookdroid. Βέβαια εντάξει για ένα χερουβικό, ένα κοινωνικό είναι εντάξει, όμως δεν είναι με τίποτα έτσι βολικό. Μήπως θα μπορούσατε να προτείνετε κάποιες εφαρμογές για αυτό το σκοπό; Στην σύντομη περιήγησή μου, συνάντησα αυτές τις δύο εφαρμογές. Η μία ονομάζεται Custom Soundboard Creator και βρίσκεται εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hipxel.custom.soundboard.maker.creator.free και κατέχει τη θέση του ισοκράτη όπου μπορούμε και γράφουμε το δικό μας ισοκράτημα και έχει και loop και να παίζει συνέχεια και δημιουργούμε τις δικές μας εικόνες και το καλό με αυτό είναι πως μπορούμε να φτιάξουμε όσα κουμπιά θέλουμε είτε σε ένα συγκεκριμένο φάκελο είτε σε άλλον. Δηλαδή αν δε θέλουμε να τα έχουμε μαζί όλα σε ένα χώρο μπορούμε εναλλακτικά να φτιάξουμε ένα soundboard όπως τα ονομάζει με το ισοκράτημα σε 0 μόρια άλλο ένα με +2 μόρια άλλο ένα με +4 κ.ο.κ. Οπότε έτσι έχουμε αφενός και τον δικό μας ήχο ισοκρατήματος αφού διαβάζει όποιο mp3 του προτείνουμε αλλά και πλέον μπορούμε και ψάλλουμε σε όποια βάση θέλουμε χωρίς να αποτελεί πρόβλημα για το ισοκράτημα. Τώρα τα γράφω στα γρήγορα αυτά, ίσως κάποια στιγμή αργότερα ή τις επόμενες μέρες, αν δε το κάνει άλλος να υπάρξει μια πιο αναλυτική παρουσίαση για αυτόν τον παραμετροποιήσιμο ισοκράτη για android συσκευές. Και η άλλη ονομάζεται Floating Apps https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lwi.android.flapps η οποία μας επιτρέπει να έχουμε ανοιχτές ταυτόχρονα πάνω από μια εφαρμογές. Στην πραγματικότητα όμως έτσι γρήγορα που το ειδα διαβάζουμε pdfs μόνο μέσα από δικό του viewer. Όμως για τους λόγους που ανέφερα δεν είναι αυτό που ψάχνω, αλλά σίγουρα είναι μια κάποια λύση από το τίποτα. Περιμένουμε και άλλες προτάσεις καλυτερες. σας ευχαριστώ.
 

Attachments

  • Screenshot_2014-04-08-18-16-20.png
    Screenshot_2014-04-08-18-16-20.png
    140.5 KB · Views: 50
Top