Ευχές-Αγ. Νικολάου

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Έτη πολλά κι ευλογημένα
για τα μέλη του Ψαλτολογίου


+Nikolaos
Nikolaos Giannoukakis
Nikolaos Toubanakis
Nikos L.
Nikosthe
npapadimit

και για τον δάσκαλο μου παπά Νικόλα Αλεξάκη και τον αγαπημένο μου πατέρα Νικόλαο Παπαδάκη .
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Έτη πολλά κι ευλογημένα
για τα μέλη του Ψαλτολογίου


+Nikolaos
Nikolaos Giannoukakis
Nikolaos Toubanakis
Nikos L.
Nikosthe
npapadimit

και για τον δάσκαλο μου παπά Νικόλα Αλεξάκη και τον αγαπημένο μου πατέρα Νικόλαο Παπαδάκη .


Χρόνια πολλά σε όλους τους Νίκους του Ψ.

Συνάδελφε ωστόσο, ξέχασες μερικούς από τους βασικώτερους "παίχτες":


Νικόλαο Γιάννου,
Νικόλαο Μάννη,
π. Νικόλαο Μανώλη
Νικόλαο Ξάφη-Στρεμπίνο


και τον αδελφό του διαχειριστή μας Νικόλαο Κουμπαρούλη.

Ακόμα τους Νικος Π και pnikos (Νίκος Παπαδόπουλος). Ας συμπληρώσει κάποιος και όποιους άλλους ξεχάσαμε!
 
Last edited:

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Χρόνια πολλά σε όλους τους Νίκους του Ψ.

Συνάδελφε ωστόσο, ξέχασες μερικούς από τους βασικώτερους "παίχτες":


Νικόλαο Γιάννου,
Νικόλαο Μάννη,
π. Νικόλαο Μανώλη
Νικόλαο Ξάφη-Στρεμπίνο


και τον αδελφό του διαχειριστή μας Νικόλαο Κουμπαρούλη.

Ακόμα τους Νικος Π και pnikos (Νίκος Παπαδόπουλος). Ας συμπληρώσει κάποιος και όποιους άλλους ξεχάσαμε!

Έχετε δίκιο, χρόνια πολλά κι από μένα!!!
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Ξεχάσαμε και τον πρωτοψάλτη Νικόλαο Νικολάου, δεν γνωρίζω εάν είναι και μέλος στο φόρουμ, αλλά κατά καιρούς έχουμε αναρτήσεις από τις πολύ ωραίες ρφ εκπομπές του <<ψαλμοίς και ύμνοις>>. Σίγουρα έχουμε ξεχάσει κι άλλους αλλά άνθρωποι είμαστε...
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Χρόνια πολλά σε όλους τους Νίκους του Ψ.
Έτη πολλά κι ευλογημένα
για τα μέλη του Ψαλτολογίου


+Nikolaos
Nikolaos Giannoukakis
Nikolaos Toubanakis
Nikos L.
Nikosthe
npapadimit

και για τον δάσκαλο μου παπά Νικόλα Αλεξάκη και τον αγαπημένο μου πατέρα Νικόλαο Παπαδάκη .
Συνάδελφε ωστόσο, ξέχασες μερικούς από τους βασικώτερους "παίχτες":


Νικόλαο Γιάννου,
Νικόλαο Μάννη,
π. Νικόλαο Μανώλη
Νικόλαο Ξάφη-Στρεμπίνο


και τον αδελφό του διαχειριστή μας Νικόλαο Κουμπαρούλη.

Ακόμα τους Νικος Π και pnikos (Νίκος Παπαδόπουλος). Ας συμπληρώσει κάποιος και όποιους άλλους ξεχάσαμε!
Και από μένα θερμές ευχές σε όλους καθώς και τον κ. parianos Νίκος Γαβαλάς και στον κ. Νικόλαο Χανουμίδη
 
Last edited:
Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες .
Να προσθέσω στους προαναφερθέντες και τον φίλο μου Νικόλαο Χανουμίδη πρωτοψάλτη μητροπολιτικού ναού Βεροίας.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Έτη πολλά και καλά σε όλους και όλες που γιορτάζουν σήμερα. Ο άγιος Νικόλαος να στηρίζει και να πρεσβεύει.
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Eπίσης, Χρόνια Πολλά και στον Νίκο Δεσπότη, που σε κείνον οφείλεται το Ψαλτοδρόμιο και πολλά ακόμη.

Και στο μέλος nickmar, Νίκο Ονουφρίου (που ψάλαμε κατά κάποιο τρόπο μαζί σήμερα).

Ο άγιος να είναι βοηθός και προστάτης και παράδειγμά σας!
 
Last edited:

Doukellis

Ιωάννης Δουκέλλης
Χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν.
Ιδιαίτερα στο μέλος nicos (που δεν αναφέρθηκε παραπάνω) και που σήμερα έχει τιμητική του, αφού εορτάζει και αυτός και η εκκλησία στην οποία είναι Λαμπαδάριος.
Ιερός Ναός Αγίου Νικολάου πολιούχος της πόλης της Σάμου (Βαθύ).
 
Με το καλό και να έχετε την υγεία σας να προσφέρετε στον ιεροψαλτικό κόσμο. Εκτός της μουσικής προσφοράς σας, σας ευχαριστώ και για το λόγο ότι διδάσκετε ήθος.
Καλές εορτές σας εύχομαι!

Ομοίως Νικόλαε και εσύ να έχεις υγεία, να προσφέρεις στον ιεροψαλτικό κόσμο. Σου εύχομαι χρόνια πολλά για τη γιορτή σου (π. η.) και ανελλιπή συμμετοχή στο Ψαλτολόγιον. Με το καλό η αυριανή. Περιμένουμε κέρασμα (μουσικό κείμενο ή ηχογράφηση από την ακολουθία).
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Σήμερα γιορτάζουν μερικά από τα πιο αξιόλογα μέλη του φόρουμ! (Σίγουρα κάποιους θα έχουμε ξεχάσει, αλλά να μια πρόχειρη λίστα, όπως τη βρήκα από πέρσι):
Νικόλαος Μάννης (Nikolaos),
Nικόλαος Γιαννουκάκης
Νικόλαος Τουμπανάκης
Nikos L.
Νίκος Θεοτοκάτος
Νίκος Παπαδημητρίου​
Νικόλαος Γιάννου,
π. Νικόλαος Μανώλης
Νικόλαος Ξάφη-Στρεμπίνος​
Νίκος Δεσπότης
Νίκος Ονουφρίου (nickmar)​

Ο άγιος να είναι βοηθός και προστάτης και παράδειγμά σας!
 

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Χρόνια πολλά σε όλους τους Νικολάους!

Άκουσα ότι απόψε διοργανώνουν ομαδικό χορό και μας καλούν ολους να συμμετάσχουμε. Δηλ. "χορεύοντας με τους Νίκους" :)
 

stzioutzios

Μέλος
Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες. Εύχομαι υγεία, αγάπη,χαρά και ευτυχία σε όλους καλή δύναμη και στους οικείους τους. Να είστε όλοι καλά.
 
Χρόνια πολλά και στον π. Νικόλαο Μέζη μέγα ρέκτη της πατρώας ημών μουσικής και λίαν αγαπητού στον κύκλο μας!!! Να χαιρεται την υπέροχη οικογενειά του!!!
 

Μελωδός

Αριστείδης Μιχελουδάκης
Χρόνια πολλά και από εμένα σε όλους του Νικόλαους, με υγεία, αγάπη και ευτυχία. Να αναφέρω επίσης ότι εχτές βρέθηκα στον Αγ. Νικόλαο Ξηροκρήνης, όπου ο Μητροπολίτης Νεαπόλεως κ. Βαρνάβας απένειμε στον πρωτοψάλτη του Ναού, κ. Νίκο Σαμαρόπουλο, το οφφίκιο του Άρχοντος Υμνωδού, την παραμονή της ονομαστικής του εορτής. Χρόνια πολλά και πάλι!!!
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες - μέλη του ψαλτολογίου και ιδιαιτέρως στον αγαπητό κ. Νικόλαο Γιάννου. Σήμερα εορτάζει ο αγαπητός μου πατέρας και πρωτοψάλτης ΙΝ Ευαγγελισμού Θεοτόκου Σητείας Νικόλαος Παπαδάκης και ο δάσκαλος μου στην ΒΕΜ π. Νικόλαος Αλεξάκης.
 
Top