Ευχές - Αγ. Ανδρέου

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Θερμές ευχές για χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα! σε όλα τα εορτάζοντα Μέλη του Ψαλτολογίου, καθώς και στα εορτάζοντα μέλη των οικογενειών των, και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Ανδρέα Κουμπαρούλη ( Πατέρα του Διαχειριστού μας )
Ἀνδρέα Ἀγγελῆ,
Ἀνδρέα Χ’’Στυλλή,
Ανδρέα Πετράκη,
Ἀνδρέα Παντελίδη, καί
Ἀνδρέα Παπαπέτρου.
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Χρόνια πολλά σε όλους τους-ις εορτάζοντες (-ουσες) !!!

Ιδιαίτερα θέλω να στείλω τις ευχες μου καθώς και του πατέρα μου στο μέλος του φόρουμ κ. Ανδρέα Αγγελή.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΑΓΓΕΛΗΣ

Ανδρέας Αγγελής
Σας ευχαριστώ όλους σας κ εγώ με τη σειρά μου εκ βάθους καρδίας δια τας ευχάς σας .

Εύχομαι σε όλους τους εορτάζοντες - εορτάζουσες έτη πολλά - ευλογημένα και ειρηνικά!!..

Ο Άγιος Ανδρέας Απόστολος των εθνών Βοήθειά μας!

Πατέρα Μάξιμε την Ευχή σας, καλή δύναμη κ.Βασίλη και Μανώλη.

Καλή δύναμη σε όλους!

Αύριο με υγεία!

Χαίρετε εν Κυρίω!
 

Attachments

  • O Άγιος Απόστολος Ανδρέας.png
    17.7 KB · Views: 156
Μνήμη Ανδρέου του Πρωτοκλήτου και σχεδόν ολόκληρη η Κύπρος γιορτάζει αφού σχεδόν η κάθε οικογένεια έχει άτομο με το όνομα αυτό.

Σήμερα πανηγυρίζει και η Ιερά Μονή του Αποστόλου Ανδρέου που βρίσκεται στο ανατολικότερον άκρον της κατεχόμενης Κύπρου από τον Ιούλιο του 1974 από τους Τούρκους .

Εύχομαι χρόνια πολλά τους εορτάζοντες και του χρόνου με την χάριν και βοήθεια του αγίου να μεταβούμε στο ιστορικό μοναστήρι του και εκεί να πανηγυρίσουμε ελεύθερα και χωρίς περιορισμούς.

Πάντα επίκαιρη η ευχή του φίλου από την Κύπρο!
Χρόνια πολλά κι από μένα.
 
Χρόνια πολλά και Ευλογημένα σε όλα τα μέλη του Ψαλτολογίου και στους Οικίους τους. Ο Απόστολος να μας Ευλογεί όλους!
Από την Κύπρο με αγάπη!!!
Ανδρέας και Σταυρούλα Χ''Στυλλή
 

tb---

τσοπάνης
Χρόνια Πολλά ειδικά στους Πατρινούς.
Μας βγήκε το λάδι φέτος στην ελαιομάζωξη στα Συχαινά, αλλά χαλάλι. Κρατά γερά η Πάτρα !
 

panayiotis constantinou

Παλαιό Μέλος
Πανηγυρίζει η ιερά μονή του Αποστόλου Ανδρέα εις το ανατολικόν άκρον της Κύπρου. Να μην ξεχούμε ότι η μονή μετά από πολλές προσπάθειες θα αναστηλωθεί αφού από το 1974 (Τούρκικη εισβολή) δεν έτυχε καμμιάς φροντίδας συντήρισης.

Χρόνια πολλά και ευλογημένα στους εορτάζοντες.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Θερμές ευχές για χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα! σε όλα τα εορτάζοντα Μέλη του Ψαλτολογίου, καθώς και στα εορτάζοντα μέλη των οικογενειών των, και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Ανδρέα Κουμπαρούλη ( Πατέρα του Διαχειριστού μας )
Ἀνδρέα Ἀγγελῆ,
Ἀνδρέα Χ’’Στυλλή,
Ανδρέα Πετράκη,
Ἀνδρέα Παντελίδη, καί
Ἀνδρέα Παπαπέτρου.

Χρόνια πολλά και ευλογημένα στους εορτάζοντες.
Θερμές ὀνομαστήριες εὐχές στούς προαναφερθέντες καί μή.
Χρόνια πολλά καί εὐλογημένα!
Καί τοῦ χρόνου!​
 
Από την πόλη του μαρτυρίου του Αποστόλου Ανδρέα του Πρωτοκλήτου εύχομαι Χρόνια Πολλά σε όλους τους εορτάζοντες κι όλα τα μέλη του Ψαλτολογίου,τις οικογένειες τους κι όλον τον κόσμο ανεξαιρέτως.Υγεία Δύναμη και κάθε ευτυχία από τα βάθη της καρδιάς μου.

Να είστε πάντα καλά
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
Agios_Andreas_Protoklitos.jpg


Τὸν τῆς ἀνδρείας ἐπώνυμον θεηγόρον, καὶ μαθητῶν τὸν πρωτόκλητον τοῦ Σωτῆρος, Πέτρου τὸν σύγγονον εὐφημήσωμεν· ὅτι ὡς πάλαι τούτῳ, καὶ νῦν ἡμῖν ἐκέκραγεν· Εὑρήκαμεν δεῦτε τὸν ποθούμενον.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στους εορτάζοντες.
Ο Άγος Απόστολος Ανδρέας, ας πρεσβεύει, προς τον Κύριον, υπέρ πάντων ημών!
 

Νενανώ

Ειρήνη Ραφαηλίδη
Πολλές ευχές κι από μένα σε όλους τους εορτάζοντες (που απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι αρκετοί!) Ευλογία Θεού και υγιεία κατ' άμφω. Ο Πρωτόκλητος Απόστολος ας πρεσβεύει για όλους. Σήμερα ταξιδεύουμε νοερώς στον περικαλλέστατο Ναό του στην Πάτρα... αλλά και στη μαρτυρική Κύπρο μας.
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
"Προστάτης Πατρών, φρουρός ο ασφαλέστατος, απαύστως φρουρείν μη διαλύσης ένδοξε, Ανδρέα Πρωτόκλητε, τους σε θερμώς καθικετεύοντας˙ άλλ’ εκ κινδύνων λύτρωσε τη σην, ήν περ εξόχως ποίμνην πεπίστευσαι."

Έτη πολλά, ειρηνικά & δημιουργικά στους εορτάζοντες.
Ο Πρωτόκλητος Απόστολος, προστάτης & Πολιούχος της πόλεως των Πατρών, ας πρεσβεύει προς τον Κύριον για όλους μας.
 
Last edited:
Top