Ευστάθιος Καστελιώτης

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος

agrovas

Βασίλης Αγροκώστας
Απλά Υπέροχος!!! Μόνο που προσωπικά θα προτιμούσα λιγότερες κινήσεις τόσο στο πρόσωπο όσο και στα χέρια...Στην ψηλή περιοχή μου θυμίζει Χ"Μάρκου. Νομίζω από τους καλύτερους ψάλτες που έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια
 
Ο Στάθης είναι πολύ καλός ήταν τρίτος για δύο χρόνια στον Άγιο Νικόλαο Καλλιθέας.Ηταν απίθανος!!!!! Έχετε άλλα από την συγκεκριμένη ακολουθία ή από αλλού;
 
Last edited:

Dimitris Sunnyday

Νέο μέλος
Παραθέτω κάποια αποσπάσματα από μια παλιά ηχογράφηση του όρθρου των Χριστουγέννων, στα οποία ψέλνει ο κ. Στάθης Καστελιώτης, τον οποίο είχα την τιμή να τον έχω για ένα μικρό χρονικό διάστημα δάσκαλό μου.
 

Attachments

  • Καστελιώτης Δεύτε Ιδωμεν.mp3
    5.2 MB · Views: 85
  • Καστελιώτης Εκ νεότητος.mp3
    5.4 MB · Views: 66
  • Καστελιώτης Αίνοι Χριστ..mp3
    7.3 MB · Views: 64
  • Καστελιώτης Όσοι εις Χριστ..mp3
    3.8 MB · Views: 89

vazjohn

Βαζούρας Ιωάννης
Συγχαρητήρια στον κ.Ευστάθιο Καστελιώτη.Πρέπει να ναι μαθητής του κ.Κετσετζή;;;Μοιαζει πολύ στο ύφος!!!
 

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
πολύ ωραίος αν και μου φαίνεται ότι έχει σπάσει λίγο η φωνή του από παλιότερα.
Τον ισοκράτη τι τον θέλει...
Επίσης, ωραίος και ο κ Παπαδημητρίου!
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Παραθέτω κάποια αποσπάσματα από μια παλιά ηχογράφηση του όρθρου των Χριστουγέννων, στα οποία ψέλνει ο κ. Στάθης Καστελιώτης, τον οποίο είχα την τιμή να τον έχω για ένα μικρό χρονικό διάστημα δάσκαλό μου.

Ευχαριστηρια για τις ηχογραφησεις του κ. Καστελλιωτη . Αν υπαρχουν και αλλα απο την ιδια ακολουθια , θα παρακαλεσω αν γινεται , να ανεβουν . Ευχαριστω .
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Φοβερή εκτέλεση!!! Μας τα κρύβει κάτι τέτοια ο Στάθης... :)
Πολλές ευχαριστίες για την... αποκάλυψη! :)
 
Για αρχη θα ανεβασω δυο κομματια δοκιμαστικα και εν συνεχεια θα ανεβασω και αλλα και ισως και ολοκληρες ακολουθιες με τον Στάθη και εμενα απο τον Άγιο Παύλο.

1. Α΄Εωθινόν - είς το όρος Αγ.Παύλος - Κυριακή Αγ.Πάντων 14-06-2009 ψαλλει ο πρωτοψάλτης Ευστάθιος Καστελιώτης μαζι με κάποιον μαθητή του.

2. Εκ νυκτός ορθίζει _ Ιδού ο Νυμφίος έρχεται Κυριακή των Βα'ί'ων εσπέρας_20-4-2008 ψαλλει ο πρωτοψάλτης Ευστάθιος Καστελιώτης και ο λαμπαδάριος Νεκτάριος Σορώτος
 

Attachments

  • 7 Α΄Εωθινόν - είς το όρος.mp3
    10.4 MB · Views: 85
  • 1_Εκ νυκτός ορθίζει _ Ιδού ο Νυμφίος έρχεται.mp3
    15.2 MB · Views: 80

agrovas

Βασίλης Αγροκώστας
Για αρχη θα ανεβασω δυο κομματια δοκιμαστικα και εν συνεχεια θα ανεβασω και αλλα και ισως και ολοκληρες ακολουθιες με τον Στάθη και εμενα απο τον Άγιο Παύλο.

1. Α΄Εωθινόν - είς το όρος Αγ.Παύλος - Κυριακή Αγ.Πάντων 14-06-2009 ψαλλει ο πρωτοψάλτης Ευστάθιος Καστελιώτης μαζι με κάποιον μαθητή του.

2. Εκ νυκτός ορθίζει _ Ιδού ο Νυμφίος έρχεται Κυριακή των Βα'ί'ων εσπέρας_20-4-2008 ψαλλει ο πρωτοψάλτης Ευστάθιος Καστελιώτης και ο λαμπαδάριος Νεκτάριος Σορώτος

Επαναλαμβάνω, απ' τους καλύτερους σύγχρονούς μας ιεροψάλτες
 

Dimitris Sunnyday

Νέο μέλος
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΤΑΘΗ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΕΟΡΤΗ. Ο ΑΓΙΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΑΝΤΟΤΕ.
 
2 Χαίρε Νύμφη απο την χθεσινή ακολουθία, ο Ευστάθιος ήταν πάλι απολαυστικός.
 

Attachments

  • 3 Χαίρε Νύμφη 1.mp3
    2.6 MB · Views: 85
  • 7 Χαίρε Νύμφη 3.mp3
    2.5 MB · Views: 52

agrovas

Βασίλης Αγροκώστας
ο Ευστάθιος ήταν πάλι απολαυστικός.

:eek:Και λίγα λές... Καταπληκτική άνεση στα ψηλά , ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μέταλλο, με τέλειο έλεγχο τόσο της δυναμικής όσο και της έκφρασης...

Σπάνια φωνή... ο Θεός να τον έχει καλά!
 

agrovas

Βασίλης Αγροκώστας
Έχω ανεβάσει στο YouTube 4 βιντεάκια από το φετινό πανηγύρι του Αγίου Παύλου της Οδού Ψαρρών για όποιον ενδιαφέρεται.
ψάλλει ο Ευστάθιος Καστελιώτης
1. Τον Δεσπότην και Αρχιερέα.
2. Δοξαστικό: Η πάνσεπτος των Αποστόλων...
3. Δύναμις Παλάση με το κράτημα.
4. Χερουβικόν Ήχος Β΄.

Αγαπητέ Νίκο σ' ευχαριστούμε για τα βιντεάκια , αλλά και τα δικά σου βιντεάκια που μόλις παρακολούθησα στο youtube , είναι εφάμιλλα με του Καστελιώτη τόσο σε φωνητική όσο και εκφραστική αρτιότητα...

ΜΠΡΑΒΟ!
 
Το απολυτίκιον όπως το έψαλλε αντι του
"είδομεν το φως"
 

Attachments

  • 19 Την κοινήν ανάστασιν.wav
    13.6 MB · Views: 57
Last edited:
Μια ταπεινή συμπλήρωση στον αγαπητό Χαράλαμπο Σαλίβερο, όσον αφορά στη διακονία του πρωτοψάλτου μας κ. Ευσταθίου Καστελιώτη ώς τρίτου ψάλτη στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου Καλλιθέας:
Στη θέση αυτή διακονούσε τις καθημερινές, ταυτόχρονα με τη διακονία του ώς πρωτοψάλτης του Ιερού Ναού Αγίου Αποστόλου Παύλου της οδού Ψαρών.
Με εκτίμηση και συγχωρέστε με, αλλά για την ιστορία...
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Μια ταπεινή συμπλήρωση στον αγαπητό Χαράλαμπο Σαλίβερο, όσον αφορά στη διακονία του πρωτοψάλτου μας κ. Ευσταθίου Καστελιώτη ώς τρίτου ψάλτη στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου Καλλιθέας:
Στη θέση αυτή διακονούσε τις καθημερινές, ταυτόχρονα με τη διακονία του ώς πρωτοψάλτης του Ιερού Ναού Αγίου Αποστόλου Παύλου της οδού Ψαρών.
Με εκτίμηση και συγχωρέστε με, αλλά για την ιστορία...
Εὐχαριστοῦμε πάτερ «για την ιστορία...».

Εἰδικά σήμερα νά τόν χαίρεστε!

Χρόνια του πολλά καί θεοχαρίτωτα!!!​
 
Εὐχαριστοῦμε πάτερ «για την ιστορία...».

Εἰδικά σήμερα νά τόν χαίρεστε!

Χρόνια του πολλά καί θεοχαρίτωτα!!!​

Έστω και καθυστερημένα πατέρα Μάξιμε, σας ευχαριστώ ολόψυχα για τις ευχές σας!
Να σας δίνει ο Θεός υγεία και ενίσχυση στη συνέχιση της λαμπρής διακονίας σας!
Αντεύχομαι καλή Πανήγυρη!
 
Top