Ευλογητάρια σε γ΄ ήχο στιχηραρικό (Δωροθέου Αρχιεπισκόπου Αθηνών)

filomousos

Παλαιό Μέλος
Ανεβάζω και δειγμα από ευλογητάρια σε τρίτο από τις δυο μέλλισες του Κυριαζιδου

Και για την ακρίβεια από την επανέκδοση .
Στην πρώτη έκδοση εδώ (προσφορά από το σύλλογο Ιεροψαλτών Χαλκιδικής), απουσιάζουν.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Έχω τα Ευλογητάρια σε Ήχο Γ' του Γ. Σύρκα και είναι σε ηχογράφηση. Μήπως το έχει κανείς σε κείμενο; Ευχαριστώ!!!

Σε γ ήχο στιχηραρικό υπάρχουν Ευλογητάρια κατ ᾽επιθυμίαν ή μέλος του μακαριστού Αθηνών Δωροθέου (του από Λαρίσης), σε επιμέλεια Σπ. Δ. Περιστέρη στο παράρτημα των Δύο Νέων Μελισσών του Αγαθ. Κυριαζίδου των εκδόσεων Πολυχρονάκη. Δεν ξέρω αν βοηθάει...Όποιος τα έχει, ας τα αναρτήσει.
 
Last edited:

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Σε γ ήχο στιχηραρικό υπάρχουν Ευλογητάρια κατ ᾽επιθυμίαν ή μέλος του μακαριστού Αθηνών Δωροθέου (του από Λαρίσης), σε επιμέλεια Σπ. Δ. Περιστέρη στο παράρτημα των Δύο Νέων Μελισσών του Αγαθ. Κυριαζίδου των εκδόσεων Πολυχρονάκη. Δεν ξέρω αν βοηθάει...Όποιος τα έχει, ας τα αναρτήσει.

Του μακαριστου Αρχιεπισκοπου Αθηνων Δωροθεου Κοτταρα του Υδραιου και συμπατριωτη μου!
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Σε γ ήχο στιχηραρικό υπάρχουν Ευλογητάρια κατ ᾽επιθυμίαν ή μέλος του μακαριστού Αθηνών Δωροθέου (του από Λαρίσης), σε επιμέλεια Σπ. Δ. Περιστέρη στο παράρτημα των Δύο Νέων Μελισσών του Αγαθ. Κυριαζίδου των εκδόσεων Πολυχρονάκη. Δεν ξέρω αν βοηθάει...Όποιος τα έχει, ας τα αναρτήσει.
Επισυνάπτονται.
 

Attachments

  • Ευλογητάρια Γ ΄ήχου Δωροθέου Αρχιεπισκόπου Αθηνών.pdf
    1.6 MB · Views: 280
Last edited:
Top