Ευλογήσω τον Κύριον Μανώλη Χατζημάρκου

aposto

Παλαιό Μέλος
[Σημ. συντ. (π.Μ.)] Αντιγραφή μηνύματος και διαχωρισμός θέματος από εδώ.

Στο σπιτι του καλου κ αγαπημενου μας φιλου κ.Κωστα Οικονομου στο Αρμενιο Λαρισης 15/11/2013.
Ο Βαγγελης αν κ κρυωμενος δεν μας χαλασε το χατιρι σε αυτον τον ομορφο αυθορμητισμο που αξιζει ομως γιατι ειναι οτι καλυτερο.
Παραθετω βιντεο μ εναν υμνο.

Ευλογησω τον Κυριον Μανωλη Χατζημαρκου το οποιο συμψαλλει ο Βαγγελης με τον κ.Κωστα Οικονομου.



Καλη ακροαση σε ολους τους φιλους και μη.
 
Last edited by a moderator:
Γεια σου φίλε Βαγγέλη. Ευχαριστούμε Απόστολε για τις αναρτήσεις.
Ωραίες στιγμές. Απλές και όμορφες. Με φίλους, καλή παρέα, τα απαραίτητα στην τράπεζα, το διαπασών σε ετοιμότητα και ο Χατζημάρκος έτοιμος στο ράφι.:)
Ο Βαγγέλης, μία από τις πιο ποιοτικές φωνές στην Ελλάδα, όπως βλέπουμε (και ακούμε) δεν χρειάζεται ούτε μικρόφωνα, ούτε βάθος, ούτε κονσόλες. Είναι ένα διαμάντι.

ΥΓ το ρεπερτόριο με χαλάει λίγο και οι παρεκλίσεις, αλλά, χαλάλι του.
 

gpapadop

Μέλος
Ο αυθορμητισμός και η αμεσότητα των απλών ανθρώπων και των μεγάλων μουσικών...Γεια σου καλέ μου φίλε Βαγγέλη...!!!

ΥΓ.Προσέξτε την έκφραση του προσώπου του Βαγγέλη στο 1:02 ακριβώς στο άκουσμα μιας νέας μελωδίας...Μία εικόνα ίσον χίλιες λέξεις.
 
[Σημ. συντ. (π.Μ.)] Αντιγραφή μηνύματος και διαχωρισμός θέματος από εδώ.

Στο σπιτι του καλου κ αγαπημενου μας φιλου κ.Κωστα Οικονομου στο Αρμενιο Λαρισης 15/11/2013.
Ο Βαγγελης αν κ κρυωμενος δεν μας χαλασε το χατιρι σε αυτον τον ομορφο αυθορμητισμο που αξιζει ομως γιατι ειναι οτι καλυτερο.
Παραθετω βιντεο μ εναν υμνο.

Ευλογησω τον Κυριον Μανωλη Χατζημαρκου το οποιο συμψαλλει ο Βαγγελης με τον κ.Κωστα Οικονομου.



Καλη ακροαση σε ολους τους φιλους και μη.

Σε ευχαριστούμε πολύ Αποστόλη για τις αναρτήσεις.Χάρηκα ιδιαιτέρως διότι ο Κώστας Οικονόμου είναι νονός μου!Συγχαρητήρια σε όλους τους μερακλήδες...
 

aposto

Παλαιό Μέλος
Και γω με τη σειρα μου Γιωργο σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια κ εχει και συνεχεια την Τεταρτη θα ανεβω απο Αθηνα ξανα στο χωριο μου εξω απο τον Βολο κ θα κανω το τραπεζι μαζι με τους δικους μου στον Βαγγελη κ στους υπολοιπους φιλους οποτε κατι ωραιο θα γραψουμε παλι το οποιο θα βγει κ αυτο αυθορμητο.
Εχεις εναν πολυ εξαιρετικο κ θαυμασιο νονο τον οποιο αγαπαμε ολοι μας για την αγαπη του την καλοσυνη του αλλα κ την απεραντη απλοτητα του που ειναι αλλο πραγμα.
Εισαι ευπροσδεκτος στο τραπεζι.
 
Last edited:
Και γω με τη σειρα μου Γιωργο σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια κ εχει και συνεχεια την Τεταρτη θα ανεβω απο Αθηνα ξανα στο χωριο μου εξω απο τον Βολο κ θα κανω το τραπεζι μαζι με τους δικους μου στον Βαγγελη κ στους υπολοιπους φιλους οποτε κατι ωραιο θα γραψουμε παλι το οποιο θα βγει κ αυτο αυθορμητο.
Εχεις εναν πολυ εξαιρετικο κ θαυμασιο νονο τον οποιο αγαπαμε ολοι μας για την αγαπη του την καλοσυνη του αλλα κ την απεραντη απλοτητα του που ειναι αλλο πραγμα.
Εισαι ευπροσδεκτος στο τραπεζι.

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση Αποστόλη,λιγάκι δύσκολο λόγω εργασίας.Δεν χανόμαστε όμως,πρώτα ο Θεός θα τα πούμε...και θα χαρώ να συμψάλλουμε κ΄ στον Αγ.Θωμά!Εμείς περιμένουμε τους μουσικούς μεζέδες απο το τραπέζ.ι.
 
Top