Ευάγγελος Γκίκας - Αργές καταβασίες 15 Αυγούστου

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
https://soundcloud.com/alexios-nikoloutsopoulos/pcm-hqhd-32bit-cubase



Ψάλλει ο πρωτοψάλτης Ευάγγελος Γκίκας

Δείγμα Ηχογράφησης PCM HQ.HD 32BIT CUBASE
Ηχοληψία Αλέξιος Νικολουτσόπουλος Mastering. Engineer

Επεξεργασία ήχου και εικόνας Video montaz.PCM Video production

PCM 96000Hz 32Bit 6144Kbps HQ.HD PCM STUDIO
Υποστήριξη μηχανικών ηλεκτρονικών Ισοκρατημάτων Νίκος Πετρίδης Mastering. Engineer
 
Last edited:

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Έψαλε για σένα ή επεξεργάστηκες μια προϋπάρχουσα ηχογράφησή του; Εννοείται πως πρόκειται για μια ωραία και καθαρή ηχογράφηση, απλά από σένα έχω συνηθίσει εντελώς αψεγάδιαστες ηχογραφήσεις. Δηλαδή η συγκεκριμένη σε κάποια σημεία ακούγεται κάπως σα να υπάρχουν περισσότερα πρίμα, ή πως τα λέτε αυτά. Ακούγεται ένας μεταλλικός ήχος που συνοδεύει τη φωνή του. Πιθανό να φταίνε τα ακουστικά μου ή να έχει αλλοιωθεί ο ήχος λόγω του διαδικτύου, εκτός και έχεις επεξεργαστεί μια ήδη προϋπάρχουσα ηχογράφησή του. Γι αυτό σε ρώτησα.
Όπως και να'χει πάντως σε ευχαριστούμε για όλα που μας προσφέρεις και μέσω του Ψαλτολογίου και στο κανάλι σου στο youtube. Κάνεις πολύ καλή δουλειά.
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Έψαλε για σένα ή επεξεργάστηκες μια προϋπάρχουσα ηχογράφησή του; Εννοείται πως πρόκειται για μια ωραία και καθαρή ηχογράφηση, απλά από σένα έχω συνηθίσει εντελώς αψεγάδιαστες ηχογραφήσεις. Δηλαδή η συγκεκριμένη σε κάποια σημεία ακούγεται κάπως σα να υπάρχουν περισσότερα πρίμα, ή πως τα λέτε αυτά. Ακούγεται ένας μεταλλικός ήχος που συνοδεύει τη φωνή του. Πιθανό να φταίνε τα ακουστικά μου ή να έχει αλλοιωθεί ο ήχος λόγω του διαδικτύου, εκτός και έχεις επεξεργαστεί μια ήδη προϋπάρχουσα ηχογράφησή του. Γι αυτό σε ρώτησα.
Όπως και να'χει πάντως σε ευχαριστούμε για όλα που μας προσφέρεις και μέσω του Ψαλτολογίου και στο κανάλι σου στο youtube. Κάνεις πολύ καλή δουλειά.

Αγαπητέ φίλε και συνάδελφε πάντα είμαι αληθινός και θα σου απαντήσω ευθέως, είναι μια ηχογράφηση η οποία τις κάναμε ένα ρετουσάρισμα διότι δεν την είχαν προσέξει καθόλου εκεί που ηχογραφήθηκε. Εχει μια μεταλλικέ στην φωνή το οποίο δεν παίρνει διόρθωση και οφείλετε στην αρχική εγγραφή και στο βάθος που τις έχουν δώσει από την αρχική μήτρα, γενικά ο ύμνος ήταν χωρίς όγκο χωρίς χρωματισμό και άλλα όπως και χωρίς κομπρεσέρ!! Κτλ.:)
Σίγουρα για να καταλάβει κάποιος μια ηχογράφηση πρέπει να φορά καλά ακουστικά διότι τα ηχεία του κάθε υπολογιστή διαστρεβλώνουν το αποτέλεσμα!
 

aposto

Παλαιό Μέλος
Αλεξιε σ ευχαριστω για αλλη μια φορα που το επεξεργαστηκες.
Να πω στον ΕIRYK οτι η εν λογω ηχογραφηση εγινε πριν απο ενα μηνα περιπου σε στουντιο στην Λαρισα εστειλα εγω χθες το αρχειο στον Αλεξιο να το επεξεργαστει λιγο προς καλυτερη ακουστικη.
Εiryk αν μου δωσεις ενα mail θα σου στειλω ολους τους υμνους.
Περιεχει
1:Κεκραγαριο σε πρωτο ηχο μαζι με το Ω του παραδοξου θαυματος κ τον επομενο στιχο
2:Ιδιομελο Ασατε λαοι σε πλ α
3:Δοξαςτικο εςπερινου Θεαρχιω νευματι
4:Καταβασιες αργες Πεποικιλμενη κ.λ.π
5:Εννατη ωδη
6:Δοξαστικο Αινων Τη Αθανατω σου κοιμησει
7:Στιχοι απο Ανοιξανταρια Ραιδεστηνου
8:Των ψυχων ημων με κρατημα πλ δ
9:Δοξαστικο τεριρεμ απο το σολο του Μανου Αχαλινωτοπουλου το οποιο ο Βαγγελης εγραψε με βυζαντινη γραφη κ το ψαλλει.
Ολο αυτο ειναι ενα καινουριο εργο που ελαβε χωρα πριν απο ενα μηνα.
Επισης θα κυκλοφορησει προσεχως cd με
1:Χερουβικα σε 8 ηχους απο την Λειτουργια του Καραμανη τα συντομα.
2:Λειτουργικα σε 8 ηχους απο διαφορους δασκαλους οπως Καραμανη-Ταλιαδωρο-Στανιτσα-Παλαση.
 
Last edited:
Top