Εσπερινός Πεντηκοστής 02.06.1990

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Ευγενείς ... κόντρες με τον φίλο μου τον Παναγιώτη!:wink::D:D
Συγνώμη, φίλε, για την επιλογή της ηχολήπτριας (συζύγου) να σε κόβει, αλλά περιποιούταν το ... έτερόν της ήμισυ:D:D και έκανε ... οικονομία στις κασέττες:confused:...
Καλή ακρόαση!
ΥΓ. Πότε πέρασαν κι όλας 21 χρόνια; Σαν χθες μου φαίνεται!
 

Attachments

  • 4. KEKRAGARIO A HXOU STIXOLOGIA STIXHRA PENTHKOSTHS.MP3
    17.9 MB · Views: 89
  • 5. DOXA KAI NYN DEYTE LAOI.MP3
    7.6 MB · Views: 59
  • 6.APOSTIXA DOXA KAI NYN.MP3
    8.2 MB · Views: 55
  • 7. KEKRAGARIO D HXOU STIXOLOGIA.MP3
    8.1 MB · Views: 47
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ευχαριστούμε κυρ-Νίκο.

ΥΓ. Πότε πέρασαν κι όλας 21 χρόνια; Σαν χθες μου φαίνεται!

Μήπως είναι καιρός να διοργανωθεί ένα reunion κάπου με σχετική (αμερόληπτη :)) ηχογράφηση για τους δι'ευλόγους αιτίας; Είμαι σίγουρος οτι αρκετά μέλη του Ψαλτολογίου θα ήθελαν να το ζήσουν. Γένοιτο.

ΥΓ. Με όλο μέλη Πέτρου φαντάζομαι (για να μην μπορεί να αρνηθεί ο κυρ-Παναγιώτης).
 
P

ptz

Guest
Ευχαριστούμε κυρ-Νίκο.



Μήπως είναι καιρός να διοργανωθεί ένα reunion κάπου με σχετική (αμερόληπτη :)) ηχογράφηση για τους δι'ευλόγους αιτίας; Είμαι σίγουρος οτι αρκετά μέλη του Ψαλτολογίου θα ήθελαν να το ζήσουν. Γένοιτο.
-Δηλαδή φίλε Δημήτρη κάτι σαν αγώνας παλαιμάχων ΟΣΦΠ-ΠΑΟ.Σαν Καμάρας με Συνετόπουλο.Με κοιλίτσες,κράμπες,νοσοκομειακό έτοιμο κλπ.Αλλά γιά καλό σκοπό......
-Πάντως ο φίλος Νικολής,έχει κιτάπια με άγνωστες ηχογραφήσεις.Ισως και μερικές που αν τις αναρτήσει μας ....εκθέσουν.
-Ωραίες εποχές.Να μας είχε μείνει και η ίδια φωνή με τη σημερινή εμπειρία......Εστω και με τα τότε άθλια μικρόφωνα....
-"Ευτύχημα" και γιά τους δυό μας που τότε είχε "φύγει" ο Αρχων[ένας ήταν ο Αρχων].Αλοιώς κάθε λίγο θα μας την "έπεφτε" ξαφνικά και σε κάθε παρεκτροπή ποιός τον άκουγε.Οπως μου έκανε κάποτε στην Αγ.Τριάδα Αμπελοκήπων.
-Αν δέχεται ο Νικολής.Στο "τεραίν" του π.Μαξίμου.Με Λακεδαιμονίους εναντίον Αθηναίων. Και με ουδέτερο Διαιτητή Θεσ/κιό.
-Και ποιός κρατάει το Μανιάτη μετά με βιντεάκια από Αυλωνίτη έως Βέγγο με βιολί......
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
-Δηλαδή φίλε Δημήτρη κάτι σαν αγώνας παλαιμάχων ΟΣΦΠ-ΠΑΟ.Σαν Καμάρας με Συνετόπουλο.Με κοιλίτσες,κράμπες,νοσοκομειακό έτοιμο κλπ.Αλλά γιά καλό σκοπό......
-Πάντως ο φίλος Νικολής,έχει κιτάπια με άγνωστες ηχογραφήσεις.Ισως και μερικές που αν τις αναρτήσει μας ....εκθέσουν.
-Ωραίες εποχές.Να μας είχε μείνει και η ίδια φωνή με τη σημερινή εμπειρία......Εστω και με τα τότε άθλια μικρόφωνα....
-"Ευτύχημα" και γιά τους δυό μας που τότε είχε "φύγει" ο Αρχων[ένας ήταν ο Αρχων].Αλοιώς κάθε λίγο θα μας την "έπεφτε" ξαφνικά και σε κάθε παρεκτροπή ποιός τον άκουγε.Οπως μου έκανε κάποτε στην Αγ.Τριάδα Αμπελοκήπων.
-Αν δέχεται ο Νικολής.Στο "τεραίν" του π.Μαξίμου.Με Λακεδαιμονίους εναντίον Αθηναίων. Και με ουδέτερο Διαιτητή Θεσ/κιό.
-Και ποιός κρατάει το Μανιάτη μετά με βιντεάκια από Αυλωνίτη έως Βέγγο με βιολί......
Το θέμα είναι απλό.....
Αν δει τα δύσκουλα ου ... Σαμιώτ'ς, δίν' κλουτσά στου καλαμίδ' (δήθιν τυχαία:D), ου Σαλονικιός βγάζ' κόκκιν' κάρτα, τσατίζιτι ου Σπαρτιάτ'ς απού μιταγραφή, κι βαράει κιφαλιά σαν του ΖΙΝΤΑΝ, τρώει κι αυτός μι τ' σειρά τ' κόκκιν' κάρτα, κι του ματς συνιχίζιτι σι μια κουντ'νή μπυραρία κι τ'ς βρίσκ' ου πατήρ Μάξιμους σα να μη γίν'κι τίπουτα.... Κι η ... γαλαρία ας λέει ό,τ' θέλ'....:D:D:D
 
Top