Επείγουσα Ανακοίνωση: Αναμετάδοση Λειτουργίας από τη σύναξη προκαθημένων στην Κωνσταντινούπολη

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Την προσεχη Κυριακη 12-10-2008 , η ΕΤ1 θα συνδεθει γυρω στις 09.00' με τον Πανσεπτο Πατριαρχικο Ναο Του Αγιου Γεωργιου στο Φαναρι της Πολης , απ'οπου θα μεταδοσει το Πατριαρχικο Συλλειτουργο των προκαθημενων των Ορθοδοξων Εκκλησιων (Πατριαρχες , Αρχιεπισκοποι κλπ) , προεξαρχωντος του
Παναγιωτατου Οικουμενικου Πατριαρχου κ.κ. Βαρθολομαιο .
Επισυναπτω προγραμμα κλπ , σχετικα με την συναξη των προκαθημενων των Ορθοδοξων Εκκλησιων στο Φαναρι της Πολης .
 

Attachments

  • 2008_apost_pavlos.pdf
    141.4 KB · Views: 21
  • ΣΥΝΑΞΗ ΤΩΝ ΠΡΟΚΑΘΗΜΕΝΩΝ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ.doc
    25.5 KB · Views: 15

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Έγραψε κανείς; Το είδα λιγάκι αλλά δεν έγραψα.

Στην θέση του Β' δομεστίχου έψαλλε ο Α' δομέστιχος κ.Μιλτιάδης Παππάς ή κάνω λάθος (δεν τον θυμάμαι και καλά στο πρόσωπο-οπότε μπορεί να έκανα λάθος); Ο Β' δομέστιχος έψαλλε στην θέση του Α' δομεστίχου (όπως τον βλέπουμε τα τελευταία χρόνια). Ακόμα είδα τον κ.Παϊκόπουλο και μέλη του εν Αθήναις Συλλόγου Μουσικοφίλων Κων/πόλεως στον δεξί χορό.

Αν έγραψε κανείς, ας μας ενημερώσει.
 

pagoniadi

Παναγιώτης Γωνιάδης
Αξιότιμε κύριε Ζάχαρη.
Στον αριστερό χορό έψαλλε όντως ο Α' δομέστιχος κ. Μιλτιάδης Παππάς για να βοηθήσει τον Άρχοντα Λαμπαδάριο. Δυστηχώς, λόγω συμμετοχής μου σε εγκαίνια ναού, δεν μπόρεσα ούτε να δω αλλά ουτε και να γράψω (δυστηχώς δεν έχω DVD-recorder) την πολύ όμορφη αυτή ακολουθία. Αναμένω κι εγώ με ανυπομονησία.
Ευχαριστώ
 
Top