Επίτομον Τριώδιον - Αθ. Παπαζαρή

Papazaris

Μέλος
Αγαπητοί φίλοι και συνάδελφοι του Ψαλτολογίου,

σας προωθώ την εργασία μου με τίτλο ΕΠΙΤΟΜΟΝ ΤΡΙΩΔΙΟΝ, ελπίζοντας ότι θα σας βοηθήσει στο έργο σας.
Με χαρά θα περιμένω τις τυχόν παρατηρήσεις -διορθώσεις, ελλείψεις.
Ευχαριστώ για την κατανόησή σας.
Με πολλή εκτίμηση
Αθανάσιος Χρ. Παπαζαρής
Μουσικοπαιδαγωγός -ε.τ. Πάρεδρος του Π.Ι.
Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Ελευθερίου Αμαρουσίου.

[Σημ. συντ. (π.Μ.)] Νέο αρχείο στα επόμενα.
 
Last edited by a moderator:

panayiotis constantinou

Παλαιό Μέλος
Όπως και με τίς προηγούμενες εργασίες σας που έχετε ανεβάσει , το ευχαριστώ νομίζω είναι μικρό, εξαίρετη εργσία, καλαίσθητη. Θερμά συγχαρητήρια και ο Θεός να σας χαρίζει ότι ωφέλιμο για σας και για την οικογένειά σας.
 
P

PANROUST

Guest
Να μπει στο εξώφυλλο η ημερομηνία εκδόσεως και τόπος...
 

Stavros78

Σταύρος Ζαχαρίου
Αγαπητέ κ. Παπαζαρή τα θερμά μου συγχαρητήρια για όλα αυτά που έχετε ανεβάσει μέχρι τώρα για κοινόν ώφελος.

Θα ήταν ευχής έργον αν μπορούσατε ν' αναρτήσετε και τα υπόλοιπα, δηλ. Πεντηκοστάριον, Μεγ. Εβδομάδα & Εσπερινό, αν τα έχετε γράψει, για να συμπηρωθεί ολόκληρη η σειρά.

Ευχαριστώ.
 

Papazaris

Μέλος
Αγαπητέ κ. Παπαζαρή τα θερμά μου συγχαρητήρια για όλα αυτά που έχετε ανεβάσει μέχρι τώρα για κοινόν ώφελος.

Θα ήταν ευχής έργον αν μπορούσατε ν' αναρτήσετε και τα υπόλοιπα, δηλ. Πεντηκοστάριον, Μεγ. Εβδομάδα & Εσπερινό, αν τα έχετε γράψει, για να συμπηρωθεί ολόκληρη η σειρά.

Ευχαριστώ.

Αγαπητέ συνάδελφε, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Πράγματι, προσπαθώ να έχω ολοκληρώσει την επεξεργασία των μουσικών κειμένων της Μεγάλης εβδομάδας εντός του επόμενου μηνός. Τέλος, ελπίζω στον Θεό να είμαι καλά και να θέσω προς όλους τους συναδέλφους και ρέκτες της ψαλτικής τέχνης την όποια σωρευμένη εμπειρία των περίπου πενήντα (50) ετών ψαλτικής υπηρεσίας, κοντά σε καταξιωμένους μουσικοδιδασκάλους και πρωτοψάλτες.
Καλή δύναμη
Αθανάσιος Χρ. Παπαζαρής
 

Papazaris

Μέλος
Να μπει στο εξώφυλλο η ημερομηνία εκδόσεως και τόπος...

Αγαπητέ Παναγιώτη, ευχαριστώ για την υπόδειξή σου.
Επαναλαμβάνω το εξώφυλλο της εργασίας μου, ελπίζοντας ότι θα ανταποκρίνεται στο ζητούμενο.
Καλή δουλειά και δύναμη
Αθανάσιος Χρ. Παπαζαρής
 

Attachments

  • EXOFYLLO.pdf
    192.9 KB · Views: 450

Papazaris

Μέλος
Αγαπητοί συνάδελφοι και μέλη του ψαλτολόγιου, καλημέρα σας.

Μετά από έλεγχο της εργασίας μου ΕΠΙΤΟΜΟΝ ΤΡΙΩΔΙΟΝ και με τη βοήθεια του συναδέλφου μου κ. Μηνά Ζαχαρίου, Λαμπαδαρίου του Ι.Ν. Αγίου Ελευθερίου Αμαρουσίου, διαπιστώσαμε κάποια λάθη -παραλείψεις και τα οποία διορθώθηκαν.
Γι'αυτό το λόγο σας προωθώ και πάλι την παραπάνω εργασία μου. Προτίμησα αυτόν τόν τρόπο, της διόρθωσης, παρά να σας στείλω πίνακα παροραμάτων.

Καλή δύναμη

Αθανάσιος Χρ. Παπαζαρής
 

Attachments

  • ΕΠΙΤΟΜΟΝ ΤΡΙΩΔΙΟΝ.pdf
    2 MB · Views: 1,312
Top