Επίτομον Αναστασιματάριον Αθ. Παναγιωτίδη 1955

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Ψάχνω το βιβλίο του Παναγιωτίδη "Επίτομον Αναστασιματάριον" γιατί το έχω σε κακή φωτοτύπηση.
Ευχαριστώ
Νικόλαος Μάννης

Μηπως αναφέρεστε στο επίτομο Αναστασιματαριο του Αθ. Παναγιωτιδη-Αστ. Δεβρελη;
Αν ναι,τοτε σας ενημερωνω πως το έχω εγω σε πολυ καλο αντιγραφο.Δηλ. σιγουρα θα μπορειτε να ψαλλετε άνετα!..:)
 
Last edited by a moderator:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Δεν γνωρίζω αν έβγαλε και ο Δεβρελής Αναστασιματάριο με τον Παναγιωτίδη. Αναφέρεστε στη σειρά "Πηδάλιο;" Αυτό που λέει ο φίλος είναι μόνο του Παναγιωτίδη και περιέχει τα Πασαπνοάρια - Αίνους, τα Εξαποστειλάρια και τα Εωθινά. Κι εγώ το έχω, και σε σχετικά καλή φωτοτυπία. Όταν βρω χρόνο θα το σαρώσω και θα το ανεβάσω.
 
Το "Επίτομον Αναστασιματάριον" περιέχει αυτά που αναφέρει ο φίλος ybulby. Ο Δεβρελής δεν έβγαλε άλλο αναστασιματάριο Παναγιωτίδη, αλλά έχω την εντύπωση ότι βοήθησε τον αείμνηστο στην έκδοση του επιτόμου.
 
Last edited:

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Δεν γνωρίζω αν έβγαλε και ο Δεβρελής Αναστασιματάριο με τον Παναγιωτίδη. Αναφέρεστε στη σειρά "Πηδάλιο;" Αυτό που λέει ο φίλος είναι μόνο του Παναγιωτίδη και περιέχει τα Πασαπνοάρια - Αίνους, τα Εξαποστειλάρια και τα Εωθινά. Κι εγώ το έχω, και σε σχετικά καλή φωτοτυπία. Όταν βρω χρόνο θα το σαρώσω και θα το ανεβάσω.

Οχι στο Πηδάλιο,στο 2ο που αναφέρατε(Πασαπνοάρια,Αινους,κλπ).
Απλα νομιζω,γράφει απ'έξω:φροντιδα-επιμελεια Αστέριος Δεβρελής.
 

sokrates

Σωκράτης Μαραγκουδάκης
Σάρωσα αυτά που έλειπαν και συμπλήρωσα αυτά που είχαν ανεβαστεί. Ευχαριστώ ιδιαίτερα τον Χάρη Συμεωνίδη και τον Ευστράτιο Κουδουνέλλη για την προσφορά τους.
 

Attachments

  • Αναστασιματάριο Αθ. Παναγιωτίδη.pdf
    4.7 MB · Views: 1,540

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Σάρωσα αυτά που έλειπαν και συμπλήρωσα αυτά που είχαν ανεβαστεί.
Κι ἐγώ μετάφερα ἐδῶ κάποια μηνύματα παλιά μέ σχετική ἀναφορά.
Εἶναι πλῆρες;
Τά ἄλλα ποῦ «είχαν ανεβαστεί» (sic);
Γιά βοηθῆστε.​

 
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Κι ἐγώ μετάφερα ἐδῶ κάποια μηνύματα παλιά μέ σχετική ἀναφορά.
Εἶναι πλῆρες;
Τά ἄλλα «που είχαν ανεβαστεί» (sic);
Γιά βοηθῆστε.​

Πλήρες είναι, ναι. Απλά στα Εξαποστειλάρια δε φαίνονται οι αριθμοί των σελίδων.
 
Top