Επέμβαση ρινικού διαφράγματος

giorgos052

Γεώργιος Μ. Καλογερόπουλος
Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω το εξης. Έκανα την Παρασκευή που μας περασε επέμβαση ρινικου διάφραγματος, ξερει κανεις να μου πει ποσες περιπου μερες κάνει να ψαλω; εχει κανει καποιος την ίδια επεμβαση;
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω το εξης. Έκανα την Παρασκευή που μας περασε επέμβαση ρινικου διάφραγματος, ξερει κανεις να μου πει ποσες περιπου μερες κάνει να ψαλω; εχει κανει καποιος την ίδια επεμβαση;

Laser ή νυστέρι; αυτό έχει διαφορά...
 

giorgos052

Γεώργιος Μ. Καλογερόπουλος
Αγαπητέ Νίκο για να είμαι ειλικρινής δεν ξερω δεν μου ειπε ο γιατρός πως θα την κάνει και επειδή δεν ηξερα και εγω ξεχασα να τον ρωτησω
 

ΠΑΝΑΓΗΣ

Μέλος
Καλησπέρα σας,
Έχει κάνει γνωστός μου την ίδια επέμβαση. Θεωρητικά λοιπόν μπορείτε άμεσα να ψάλλετε χωρίς κάποιο πρόβλημα. Πρακτικά όμως θα χρειαστείτε κάποιο χρονικό διάστημα έως ότου αναρρώσετε από την επέμβαση και να βρείτε την προηγούμενη φόρμα σας. Το διάστημα αυτό ποικίλη από 1 έως 6 μήνες και εξαρτάται από τον οργανισμό του καθενός.
Εύχομαι περαστικά!
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Να προτιμησεις το laser. Θα αναρρωσεις πολυ γρηγορα............
Σε 45 λεπτα θα φυγεις για το σπιτι σου...
Βεβαια ειναι πιο ακριβη η επεμβαση. Σχεδον διπλασια της κανονικης....
 
Last edited:

Dimittrios

Παλαιό Μέλος
Αγαπητέ Νίκο για να είμαι ειλικρινής δεν ξερω δεν μου ειπε ο γιατρός πως θα την κάνει και επειδή δεν ηξερα και εγω ξεχασα να τον ρωτησω

Που την εκανες θελω και γω να κανω επειγοντως, νομιζω τουλαχιςτο ενα μηνα δεν πρεπει να ψαλεις
 

Dimittrios

Παλαιό Μέλος
Να προτιμησεις το laser. Θα αναρρωσεις πολυ γρηγορα............
Σε 45 λεπτα θα φυγεις για το σπιτι σου...
Βεβαια ειναι πιο ακριβη η επεμβαση. Σχεδον διπλασια της κανονικης....

Για σποσα χρηματα μιλαμε, αν γνωριζετε, δεν γινεται και σε νοσοκομειο;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Για σποσα χρηματα μιλαμε, αν γνωριζετε, δεν γινεται και σε νοσοκομειο;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Πριν 2 χρονια ρωτησα για λειζερ, 1300 . Μετα ηρθαν άλλα κ δεν την εκανα...στα νοσοκομεια κανουν με νυστερι κ σκαρπελο....
 

Dimittrios

Παλαιό Μέλος
Αν γνωριζει καποιος καλο ΩΡΛ για επεμβαση ρινικ διαφραγματος, θα τον παρακαλουσα να με καλεσει στο 6945 143647

Δημητρης Πλεμμένος
Ευχαριστω
 

giorgos052

Γεώργιος Μ. Καλογερόπουλος
Φίλε Δημήτρη την επέμβαση την έκανα στο Νοσοκομείο Σωτηρία, την επέμβαση την έκανε ο Καθηγητής χειρούργος ΩΡΛ κ. Νικόλαος Βλάχος. Εγώ λόγω ότι είμαι ανασφάλιστος δεν πλήρωσα απολύτως τίποτα. Υπάρχει επίσης και ο κ. Πανταζής που είναι στο Νοσοκομείο Θριάσιο.
 

Αντώνης Τίρυνθα

Παλαιό Μέλος
Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω το εξης. Έκανα την Παρασκευή που μας περασε επέμβαση ρινικου διάφραγματος, ξερει κανεις να μου πει ποσες περιπου μερες κάνει να ψαλω; εχει κανει καποιος την ίδια επεμβαση;

Κύριε Καλογερόπουλε ρωτήστε καλύτερα το γιατρό με τον οποίο συνεργαστήκατε. Ενδεχομένως να έχει να κάνει με την κατάσταση στην οποία βρισκόσασταν. Για παράδειγμα αν είχατε κάποιο πολύποδα μήπως πρέπει να κάνετε κάτι συγκεκριμένο ή αν συνέβαινε κάτι διαφορετικό μήπως κάτι άλλο. Ρωτήστε καλύτερα, γιατί ότι και να σας πούμε μπορεί να μην σας βοηθήσει επαρκώς.
 

giorgos052

Γεώργιος Μ. Καλογερόπουλος
Φίλε Αντώνη συμφωνώ με τα λεγόμενά σου. Απλα έκανα την ερώτηση να πάρω απόψεις από άτομα που μπορεί να έχουν κάνει παρόμοια επέμβαση. Πολύποδες δεν είχα απότι μου είπε ο γιατρός απλά είχα πολύ στραβό διάφραγμα.
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Φίλε Δημήτρη την επέμβαση την έκανα στο Νοσοκομείο Σωτηρία, την επέμβαση την έκανε ο Καθηγητής χειρούργος ΩΡΛ κ. Νικόλαος Βλάχος. Εγώ λόγω ότι είμαι ανασφάλιστος δεν πλήρωσα απολύτως τίποτα. Υπάρχει επίσης και ο κ. Πανταζής που είναι στο Νοσοκομείο Θριάσιο.

Πότε πρόλαβες;;
Με λέιζερ ή νυστέρι;
 

Dimittrios

Παλαιό Μέλος
Φίλε Δημήτρη την επέμβαση την έκανα στο Νοσοκομείο Σωτηρία, την επέμβαση την έκανε ο Καθηγητής χειρούργος ΩΡΛ κ. Νικόλαος Βλάχος. Εγώ λόγω ότι είμαι ανασφάλιστος δεν πλήρωσα απολύτως τίποτα. Υπάρχει επίσης και ο κ. Πανταζής που είναι στο Νοσοκομείο Θριάσιο.

Πολυ σ ευχαριστω
 
Top