Εξομολογείσθε τω Κυρίω, ήχος α'

Adam_x

Active member
Καλή και ευλογημένη νέα χρονιά!
Θα μπορούσατε να μου πείτε που μπορώ να βρω το μουσικό κείμενο από τον πολυέλαιο "Εξομολογείσθε τω Κυρίω" όπως ψάλλεται στο παρακάτω βίντεο, από το 03:18:43;;;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Adam_x

Active member
Το μουσικό κείμενο από τον συγκεκριμένο πολυέλαιο το βρήκα μόνο στα αγγλικά από την Ιερά Μονή Αγίου Αντωνίου στην Αριζόνα. Στα ελληνικά νομίζω ότι υπάρχει στην Αθωνική Μουσική Ανθοδέσμη του πατρός Ιεροθέου. Μπορεί κάποιος που έχει το εν λόγω βιβλίο να ανεβάσει τις συγκεκριμένες σελίδες;;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Attachments

  • b3943_Exo1.pdf
    165.2 KB · Views: 202

Adam_x

Active member
Χαίρετε!
Υπάρχει εδώ.
Αγαπητέ κύριε Κούγια,
Σας ευχαριστώ για την σύντομη ανταπόκρισή σας. Ωστόσο, ψάχνω αυτό που είναι μόνο σε ήχο α, το αντίστοιχο από τα αγγλικά, όπως φαίνεται στο παραπάνω αρχείο. Όxι το τρίηχο. Παρόλαυτα, σας ευχαριστώ για την απάντησή σας.
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
Αγαπητέ κύριε Κούγια,
Σας ευχαριστώ για την σύντομη ανταπόκρισή σας. Ωστόσο, ψάχνω αυτό που είναι μόνο σε ήχο α, το αντίστοιχο από τα αγγλικά, όπως φαίνεται στο παραπάνω αρχείο. Όxι το τρίηχο....
Η μελωδία είναι εύκολη!
Εάν δεν το 'χει κάποιος "ετοιμοπαράδοτο" & μόλις βρω ελεύθερο χρόνο, θα το απομαγνητοφωνήσω και θα το αναρτήσω! (δώστε μου κάποια πίστωση χρόνου)!
 

Adam_x

Active member
Η μελωδία είναι εύκολη!
Εάν δεν το 'χει κάποιος "ετοιμοπαράδοτο" & μόλις βρω ελεύθερο χρόνο, θα το απομαγνητοφωνήσω και θα το αναρτήσω! (δώστε μου κάποια πίστωση χρόνου)!
Να είστε καλά! Όποτε μπορέσετε.
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
Χαίρετε!
Αναρτώ το ζητηθέν μέλος, που είναι εξ' ακοής καταγραφή από Ι. Αγρυπνίες.

ΥΓ: Ισοκρατήματα τέθεικαν μόνο στην αρχή & στο τέλος διότι επαναλαμβάνονται με την ίδια λογική & στους ενδιάμεσους στίχους.
 

Attachments

  • ΕΞΟΜΟΛΟΓΕΙΣΘΕ ΤΩ ΚΥΡΙΩ.pdf
    422.9 KB · Views: 180

Adam_x

Active member
Χαίρετε!
Αναρτώ το ζητηθέν μέλος, που είναι εξ' ακοής καταγραφή από Ι. Αγρυπνίες.

ΥΓ: Ισοκρατήματα τέθεικαν μόνο στην αρχή & στο τέλος διότι επαναλαμβάνονται με την ίδια λογική & στους ενδιάμεσους στίχους.
Να είστε καλά! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ. Καλό βράδυ.
 

Adam_x

Active member
Χαίρετε!
Θα μπορούσατε να μου πείτε που μπορώ να βρω το μουσικό κείμενο από τον πολυέλαιο "Εξομολογείσθε τω Κυρίω" όπως ψάλλεται στο παρακάτω βίντεο, από το 02:41:37;;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 
Last edited:
Top