Εξέδυσάν με τα ιμάτιά μου...

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ανεβαζω κατι απο το Πασχα που περασε .......... Το δοξαστικο των αινων οπως εψαλλει την μεγαλη Πεμπτη εσπερας..
Το αφιερωνω στον φιλο και μελος του φορουμ Χριστοφορο τον δοκιμο και του ευχομαι χρονια πολλα και καλη προοδο στα ψαλτικα
 

Attachments

  • εξεδυσαν με τα ιματια μου 2013.mp3
    5.1 MB · Views: 187

χριστοφόρος4

Παλαιό Μέλος
Να σας έχει πάντα ο Θεός καλά και να μας βοηθάτε με τα ψαλτικά σας ακούσματα , έτσι ώστε κάποια μέρα να σας προσεγγίσουμε όσο επιτρέψει ο Θεός ...

:wink::wink::wink:
 
Last edited:

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Ανεβαζω κατι απο το Πασχα που περασε .......... Το δοξαστικο των αινων οπως εψαλλει την μεγαλη Πεμπτη εσπερας..
Συγχαρητήρια! Συγκρατημένη ἐκτέλεση... Εἶσαι ὅμως ἱκανώτατος καί γιά πιό σύνθετες...:wink:


Το αφιερωνω στον φιλο και μελος του φορουμ Χριστοφορο τον δοκιμο και του ευχομαι χρονια πολλα και καλη προοδο στα ψαλτικα
Τέτοιο «ἀέρα» νά τοῦ δίνετε γιά νά μᾶς «τρελλάνει» τελείως...:D

 

χριστοφόρος4

Παλαιό Μέλος
Ε όχι και τελείως ... ???

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Φρονώ ότι έχω βελτιωθεί στη συμπεριφορά και στην "τρέλα" από τότε που μπήκα στο forum ...

Ισχυρισμός είναι ... όχι και αληθές συμπέρασμα ...

:rolleyes::rolleyes::D:D
 

dkalpakidis

Dimitrios Kalpakidis
Συγχαρητήρια! Συγκρατημένη ἐκτέλεση... Εἶσαι ὅμως ἱκανώτατος καί γιά πιό σύνθετες...:wink:

Επιτρέψτε μου, πάτερ, να πώ πως η ικανότητα φαίνεται και στα "λιτά" τα οποία θέλουν περισσότερη τέχνη!!! Συγχαρητήρια!
 
Last edited:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
... στα "λιτά" τα οποία θέλουν θέλουν περισσότερη τέχνη!!! ....
... και τα οποία είναι προτιμότερο να επιλέγονται ως ρεπερτόριο.
 

χριστοφόρος4

Παλαιό Μέλος
Επιτρέψτε μου να πω ότι ο Καραμπάσης είτε λιτά είτε σύνθετα ψάλλει ... τα ακούσματα του είναι προσεγμένα και όπως είπε και ο π. Μάξιμος "συγκρατημένα" ...

Αν κάνω κάποιο λάθος σήμερα ... συγχωρέστε με όχι μόνο για την γιορτή μου αλλά και για τα αυριανά μου γενέθλια ...

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

dkalpakidis

Dimitrios Kalpakidis
Επιτρέψτε μου, πάτερ, να πώ πως η ικανότητα φαίνεται και στα "λιτά" τα οποία θέλουν περισσότερη τέχνη!!! Συγχαρητήρια!

Πάντως, για να κάνω και "αντιπολίτευση" στον εαυτό μου..., πιθανότατα να αναμένει ο κόσμος ένα μέλος "εντεχνότερο" π.χ. την σύνθεση του Κων. Πρίγγου.
Προσωπικά την σύνθεση του Κων. Πρίγγου ψάλλω τα τελευταία χρόνια.
 
Last edited:

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Επιτρέψτε μου, πάτερ, να πώ πως η ικανότητα φαίνεται και στα "λιτά" τα οποία θέλουν περισσότερη τέχνη!!!
Ἐάν τό ἔλεγε ἔτσι κάθε χρόνο, ἔχει καλῶς. Ἄν τό εἶπε φέτος, θά τοῦ ἔλεγα ὅτι μοῦ χάλασες τήν ἡμέρα (μιά φορά τό χρόνο), σύμφωνα καί μέ αὐτό...


 
Top