Ενημερώνουμε τους Συναδέλφους :

Θεόδωρος Αιτωλός

Παλαιό Μέλος
Βγήκαν νέοι ΚΑΔ και απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι και οι ιεροί ναοί μέσα.

https://www.protothema.gr/economy/a...ai-oi-allages-gia-tous-kladous-pou-plittodai/

...94.91 Δραστηριότητες θρησκευτικών οργανώσεων ...[/QUOTE
Δεν θα βγει αποδυναμωμένη η διοίκηση της Εκκλησίας.Δεν υπάρχει κατι για το οποιο να φοβάται.
Τόσα χρόνια εχει ανασφάλιστους ραγιάδες . Και οι ραγιάδες θα παραμείνουν ραγιάδες και η επερχόμενη γενιά ψαλτάδων θα είναι και φθηνότεροι ή δωρεάν .
... οι ραγιάδες !

Ενα Ιούλιο γίνονται αρχεραισίες στον σύλλογο Ιεροψαλτών Θεσσαλονίκης. Στον ΑΓΙΟ ΑΝΤΩΝΙΟ ΤΩΝ ΑΡΜΕΝΗΔΩΝ. Ο Χαρίλαος συμβιβαστικός μεταξύ ψαλτών και Ιεραρχων εμπρός στον πόλεμο που
η άλλη πλευρά του Καραμάνη ... υπόσχεται.
Θυμάμαι τον παππού Καραμάνη απο βήματος να προτρεπει σε αποχή και ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ, είπε.ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΗΓΝΩΜΗ ΤΟΥ.
....Τόν επόμενο Αύγουστο απεμέμφθη και άρχισε η επιλογή των διαδόχων.

Ελπίδα μας η εν Χριστώ αγάπη.
Και αν υπάρχη αναστολή συμβάσεων ασφαλισμένων και ανασφαλιστων οι Ιεράρχες μας δεν θα βάλουν την αγάπη σε αναστολή.
Ει δε άλλως η ηθική απομείωση ενός εκάστου εξ αυτών θαείναι μεγάλη και λυπηρά. Ασε που και μερικά "μαχαίρια " αν τραβηχτούν δύσκολα ξαναμπαίνουν στα θηκάρια τους.
Δεν έχει κάτι να φοβάται η Διοίκηση αν πανθομολογείται η παράβαση
 

Καλογιάννης Νέστορας

ᾌσω τῷ Κυρίῳ ἐν τῇ ζωῇ μου, ψαλῶ τῷ Θεῷ μου ἕως ὑπ
Πιστεύω πως εμείς εδώ και πολλά χρόνια που υπηρετούμε στα ακριτικά νησιά και στα αναλόγια των μικρών ενοριών δεν έχουμε να λάβουμε κάτι από όλο αυτό , δέν υπάρχουν συμβάσεις εργασίας άρα να μην περιμένουμε κάτι ???
 

tzark

Μέλος
Πιστεύω πως εμείς εδώ και πολλά χρόνια που υπηρετούμε στα ακριτικά νησιά και στα αναλόγια των μικρών ενοριών δεν έχουμε να λάβουμε κάτι από όλο αυτό , δέν υπάρχουν συμβάσεις εργασίας άρα να μην περιμένουμε κάτι ???
Οι Ιερείς πρέπει να βοηθήσουν όλα τα παιδιά του αναλογίου στις δύσκολες αυτές στιγμές.
Καλή Μεγάλη Εβδομάδα
Καλή Ανάσταση σε όλους στις 19-4-2020
 

Καλογιάννης Νέστορας

ᾌσω τῷ Κυρίῳ ἐν τῇ ζωῇ μου, ψαλῶ τῷ Θεῷ μου ἕως ὑπ
Οι Ιερείς πρέπει να βοηθήσουν όλα τα παιδιά του αναλογίου στις δύσκολες αυτές στιγμές.
Καλή Μεγάλη Εβδομάδα
Καλή Ανάσταση σε όλους στις 19-4-2020
από το πρέπει μέχρι η επίσημη Εκκλησία δια στόματος Ιεράς Συνόδου καλά κα΄νει και δίνει κονδύλια για την αντιμετώπιση της πανδημίας αλλά είμαστε και εμείς που δεν είμαστε μόνιμοι ίσως κάποιοι να έχουν αυτό το φιλοδώρημα ώς και βασική πηγή εσόδων ναι μην σας φαίνονται περίεργα όλα αυτά , μακάρι να ληφθεί κάποια μέριμνα , η απάντηση είναι από τώρα γνωστή ....
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Οι Ιερείς πρέπει να βοηθήσουν όλα τα παιδιά του αναλογίου στις δύσκολες αυτές στιγμές.
Καλή Μεγάλη Εβδομάδα
Καλή Ανάσταση σε όλους στις 19-4-2020
Ἄν δὲν δοθοῦν κατάλληλες ὁδηγίες ἀπὸ τοὺς μητροπολίτες στοὺς ἐφημερίους τους, δύσκολα μποροῦν νὰ κάνουν κάτι οἱ τελευταῖοι. Ἄλλωστε πολλὲς ἑνορίες βασίζονται στὶς εἰσφορὲς τῶν πιστῶν. Τόσον καιρὸ κλειστὲς, ποὺ νὰ βροῦν ἔσοδα γιὰ τὸ προσωπικό;

Γιὰ τὴν 19/4/2020 συμφωνῶ καὶ ἐπαυξάνω, ὅπως ὁρίζει τὸ Τυπικό.
 
Top