Εκ νεότητός μου ο εχθρός με πειράζει... με πειράζει!

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Τα συμπίεσα αλλά και πάλι είναι μεγάλα
πιστεύω ότι με λίγη υπομονή θα ανέβουν............................
Τα κατάφερα!

Φίλε μου μου έφτιαξες το κέφι διότι ήμουν πεσμένος
Μήπως θα έπρεπε να λέγετε βας βας αντί για βαζας Σίγουρα είναι πολύ καλλίφωνος πέραν της αστειότητας που κάνω
Απλά θα μπορούσε να μην κάνει τόσο μεγάλα τραβήγματα διότι το αναλόγιο δεν είναι η πανήγυρη
 
Last edited:
Φίλε μου μου έφτιαξες το κέφι διότι ήμουν πεσμένος
Μήπως θα έπρεπε να λέγετε βας βας αντί για βαζας Σίγουρα είναι πολύ καλλίφωνος πέραν της αστειότητας που κάνω
Απλά θα μπορούσε να μην κάνει τόσο μεγάλα τραβήγματα διότι το αναλόγιο δεν είναι η πανήγυρη

Καλησπερα σας.
Με ολη την εκτιμηση και τον σεβασμο για τις αποψεις σας περι Δ.Βαζα να μου επιτρεψετε να σας πω και την δικη μου αποψη.
Πιστευω οτι ο ανθρωπος ειναι σπανια περιπτωση ψαλτου.Και φωνητικα και απο τεχνικης αποψεως ετι περισσοτερον. Οσο για τις οποιες υπερβολες του αγνοηστε τις και κρατηστε τα υπολοιπα.
με φιλικους χαιρετισμους
Π.Πολυχρονιαδης
Εδεσσα
 

gili

Νέο μέλος
Βρε παιδια τι εγινε ? Δεν υπαρχει καποιος να εχει κατι απο τον αρχοντα ΒΑΖΑ να ανεβαση ? ? ?
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Απο υμνους που ψαλλει ο Δημητρης Βαζας και τους αφιερωνει στον αδελφο του Νικο , επισυναπτω την αφιερωση και το Τρισαγιο και Δυναμις του Στανιτσα (Φεραχνακ) .
 

Attachments

  • 01=0'12''=Αφιερωση στον αδελφο του Νικο.MP3
    493 KB · Views: 190
  • 02=4'29''=Τρισαγιον &Δυναμις Στανιτσα (Φεραχνακ).MP3
    10.3 MB · Views: 273

gili

Νέο μέλος
Θερμες ευχαριστιες κ.Βαγγελη ! Τελειο ορεκτικο ! Περιμενω το κυριο πιατο . Ευχαριστω προκαταβολικα. Ο Θεος να σας εχει καλα!!!
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Και που να ακούσετε "Τα της Μαρίας δάκρυα........τα δάκρυα της Μαρίας!!!!!!" Ο πατριώτης μας Δημήτρη δίνει ρέστα!!!
Από Βαζά δε ......αφθονία. Ο Σκρέκας ξέρει



Φιλτατε Νικολαε , για αφθονια βλεπω αλλα αφθονια δεν ακουω ! Ανεβασε οτι εχεις και δεν εχεις απο τον Αρχοντα !!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !
 

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Η αφθονία είναι σχετική έννοια...
Νομίζω όμως ότι αυτά που ήδη ανέβασα δεν είναι και λίγα.
Από πληροφορίες που έχω, ο ΜΕΓΑΛΟΣ έχει πολλούς φίλους στην Πάτρα και δη στον Άγιο Διονύσιο Πατρών...
Αποκλείεται να μην υπάρχει υλικό ...

Εγώ έχω κι άλλα, αλλά θέλω να κρατήσω κάτι και για μένα (προς το... παρόν τουλάχιστον)!

Ν.Κ.Π.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Η αφθονία είναι σχετική έννοια...
Νομίζω όμως ότι αυτά που ήδη ανέβασα δεν είναι και λίγα.
Από πληροφορίες που έχω, ο ΜΕΓΑΛΟΣ έχει πολλούς φίλους στην Πάτρα και δη στον Άγιο Διονύσιο Πατρών...
Αποκλείεται να μην υπάρχει υλικό ...

Εγώ έχω κι άλλα, αλλά θέλω να κρατήσω κάτι και για μένα (προς το... παρόν τουλάχιστον)!

Ν.Κ.Π.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ


Μεγαλο θεμα θιγεις ..........

Ευχαριστω παντως για τα ανεβασματα !
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Υπάρχουν και εναλλακτικές εκδοχές του τύπου αχ (ναι) με πειράζει, πάλι από τον Βαζά, οι οποίες κατήντησαν παροιμιώδεις όταν μάλιστα ψάλλονται ενώπιον (παντοειδών) πειρασμών υπό διαφόρων...

Δ.


Υγ1 και ο γράφων μεμαρτύρηκεν και αληθινή εστιν η μαρτυρία αυτου...

2. Καλός φίλος και συμπατριώτης του Δημήτρη, μου είχε δώσει παλιότερα ηχογράφηση του Βαζά όπου προστίθεται το επιφώνημα αχ στην επανάληψη...
Δυστυχώς δεν την έχω πρόχειρη μαζί μου να την ανέβαζα.


Τωρα το προσεξα ! Μηπως μπορειτε να την ανεβασετε κ.Δημητρη ? Ευχαριστω !
 
Top