Εκκλησιαστικές εικόνες, σχήματα, γραφήματα για διακόσμηση ψαλτικών κειμένων.

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Πληκτρολογούμε ένα κείμενο και πρέπει να καλύψουμε ελεύθερο χώρο με κάποιο διακοσμητικό γράφημα..
Όταν άρχισα να πληκτρολογώ μουσικά κείμενα, χρειάστηκα κάτι τέτοιο και σκανάριζα ότι έβρισκα και μου άρεσε... Έτσι δημιούργησα το συνημμένο word που αποτελείται από εισαγωγή εικόνων τόσο από σκανάρισμα δικό μου όσο και από το διαδίκτυο, που εύκολα μπορεί κανείς να αντιγράψει - επικολλήσει όπου θέλει, και να μεγαλώσει κατά βούληση.
Εάν φανεί χρήσιμο έχει καλώς! Εάν όχι, ή υπάρχουν πνευματικά δικαιώματα καλλιτεχνών, υπάρχει και το delete:D...
Υπαρχει και η φάτσα μου (και μάλιστα έγχρωμη:eek:), δεν την αφαίρεσα, αλλά απαγορεύεται η χρήση της,:( έχω ... πνευματικά δικαιώματα:D!!!
 

Attachments

  • ΔΙΑΚΟΣΜ. ΑΠΟ ΒΙΒΛΙΑ.docx
    6.5 MB · Views: 964

panayiotis constantinou

Παλαιό Μέλος
Κύριε Γιάννου ,

Θερμά συγχαρητήρια!!!!. Εξαιρετικο αρχείο .

Πρίν 3 χρόνια κατάφερα να συγκεντρώσω 2GB διακοσμητικά σχέδια. Δυστυχώς λόγω απρονοησίας δεν τα φύλαξα και σε δεύτερο δίσκο με αποτέλεσμα να τρέχω .... για τους επόμενους Ολυμπιακούς.
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Θαυμάσια και πολυάριθμα διακοσμητικά υπάρχουν και από τον αγαπητό Νεκτάριο Μαμαλούγκο (nectar) και στην Εικονοθήκη της ιστοσελίδας Γέρων Πορφύριος Καυσοκαλυβίτης (http://www.porphyrios.gr). (Είναι στις ενότητες Σχέδια Έγχρωμα / Σχέδια γραμμικά).
 
Top