Εκδημία Αποστόλου Παπαχρήστου

chriskont

Παλαιό Μέλος
Αναμένεται να εκδοθεί ο β΄τόμος του στιχολογίου του όπως μου ελέχθη από τη Μητρόπολή Αιτωλοακαρνανίας. Ο α΄τόμος είχε εκδοθεί το 2009 με τους κύριους ήχους, αποτελείται από 895 σελίδες και έχει μελοποιηθεί ο προοιμιακός του Εσπερινού. Είχε γραφεί με το πρόγραμμα Μελωδός.
 

Polychronios

Νέο μέλος
The Stichologion (2009) by Mr. Papachrestou is an extraordinary accomplishment (especially for us born and maturing in a foreign land). In xxiv + 843 pages it is a monumental work and a tribute to immense dedication. Notwithstanding, the 2nd volume is essential to complete its use in worship services. Is there any information available on the publication of the 2nd volume? Thank you.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Αναμένεται να εκδοθεί ο β΄τόμος του στιχολογίου του όπως μου ελέχθη από τη Μητρόπολη Αιτωλοακαρνανίας. Ο α΄τόμος είχε εκδοθεί το 2009 με τους κύριους ήχους, αποτελείται από 895 σελίδες και έχει μελοποιηθεί μεταξύ των άλλων και ο προοιμιακός του Εσπερινού. Είχε γραφεί με το πρόγραμμα Μελωδός.
The Stichologion (2009) by Mr. Papachrestou is an extraordinary accomplishment (especially for us born and maturing in a foreign land). In xxiv + 843 pages it is a monumental work and a tribute to immense dedication. Notwithstanding, the 2nd volume is essential to complete its use in worship services. Is there any information available on the publication of the 2nd volume? Thank you.
Τό θέμα τοῦ «Στιχολόγιον» ἐδῶ.

Ἀπαντῆστε ἄν γνωρίζετε κάτι γιά τόν β΄ τόμο.
 

Polychronios

Νέο μέλος
Θα ήθελα να εκφράσω την ανησυχία μου για την μη έκδοση του δεύτερου τόμου του βιβλίου του Απόστολου Παπαχρήστου «Στιχολόγιον».
Μετά το θάνατο του μακαριστού αειμνήστου Πρωτοψάλτου το 2013, ο δεύτερος τόμος δεν έχει δημοσιευτεί. Είναι αυτονόητο ότι χωρίς τον δεύτερο τόμο η αξία ολόκληρης της προσπάθειας μειώνεται σοβαρά και αυτό είναι άδικο για τον αγώνα και την αξλια του κ. Παπαχρήστου.
Δεν ξέρω αν ή αιτία αυτής της πολυετούς καθυστέρησης είναι οικονομικής φύσεως ή αν υπάρχουν κάποια άλλα προβλήματα στην ολοκλήρωση της έκδοσης .Θα σας παρακαλούσα πολύ και θα ήμουν ευγνώμων γι’αυτό , να μου γνωρίσετε αν υπάρχει πιθανότητα έκδοσης του δεύτερου αυτού τόμου ή αν πρέπει να αποδεχθούμε ότι δεν θα γίνει ποτέ αυτή η δημοσίευση.
 
Top