[Suggestion] Εις αναμάρτητον χώραν-Studio

Καλησπέρα φίλοι μου.
Παραθέτω και εγώ έναν ύμνο από το Τριώδιο και συγκεκριμένα studio ηχογράφηση του ιδιομέλου του Εσπερινού του Ασώτου "Εις αναμάρτητον χώραν" σε πρώτο ήχο από το Τριώδιο του αειμνήστου Άρχοντος Πρωτοψάλτου της ΜΤΧΕ Θρασυβούλου Στανίτσα.
Έχουν προστεθεί φυσικά ισοκρατήματα καθώς και τεχνητή υποστήριξη μπους φερμέ ισοκρατημάτων (όχι ο ισοκράτης)
Αναμένω τα σχόλιά σας.
Καλή ακρόαση!
 

Attachments

  • ΕΙΣ ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΝ ΧΩΡΑΝ-MASTERED.mp3
    4.4 MB · Views: 137

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Καλησπέρα φίλοι μου.
Παραθέτω και εγώ έναν ύμνο από το Τριώδιο και συγκεκριμένα studio ηχογράφηση του ιδιομέλου του Εσπερινού του Ασώτου "Εις αναμάρτητον χώραν" σε πρώτο ήχο από το Τριώδιο του αειμνήστου Άρχοντος Πρωτοψάλτου της ΜΤΧΕ Θρασυβούλου Στανίτσα.
Έχουν προστεθεί φυσικά ισοκρατήματα καθώς και τεχνητή υποστήριξη μπους φερμέ ισοκρατημάτων (όχι ο ισοκράτης)
Αναμένω τα σχόλιά σας.
Καλή ακρόαση!

Πολύ ωραίο!!! Με γεμάτο όγκο η ηχογράφηση και τα φυσικά ισοκρατηματα το κάνουν ακόμα ποιο ωριαίο!!:)
 

IsoFAn

Φανάρας Γεώργιος
Πολύ ωραίο!!! Με γεμάτο όγκο η ηχογράφηση και τα φυσικά ισοκρατηματα το κάνουν ακόμα ποιο ωριαίο!!:)
Τον ογκο που τον ακουσες? Πραγματικα θελω να μου απαντησεις ομως.. Θελεις να βαλεις σε ενα analyzer και να μας πεις τι βλεπεις?
Υπαρχει πουθενα ιχνος χαμηλης συχνοτητας?
Απορρω μερικες φορες με αυτα που γραφεις...Δηλαδη ετσι τον βοηθας τον ανθρωπο να βελτιωθει?
 

IsoFAn

Φανάρας Γεώργιος
Αγαπητε φιλε Κωνσταντινε τα λεμε και με εμαιλ αλλα καλο ειναι κ απο δω να σου πω μερικα πραγματα..
θα σχολιασω μονο το τεχνικο μερος της ηχητικης πλευρας..
1. χρειαζονται μπασοι στα ισοκρατηματα μαζι με τους ηδη υπαρχοντες ισοκρατες.
2. η φωνη σου θελει περισσοτερες χαμηλομεσαιες για ογκο κ λιγο πιο πανω σε ενταση.

ΥΓ. Ωραια βάθια και ωραια vst μπους φερμε!!!
Αυτα, φιλικα Γιωργος Φανάρας
StudioFAn
 
Αγαπητε φιλε Κωνσταντινε τα λεμε και με εμαιλ αλλα καλο ειναι κ απο δω να σου πω μερικα πραγματα..
θα σχολιασω μονο το τεχνικο μερος της ηχητικης πλευρας..
1. χρειαζονται μπασοι στα ισοκρατηματα μαζι με τους ηδη υπαρχοντες ισοκρατες.
2. η φωνη σου θελει περισσοτερες χαμηλομεσαιες για ογκο κ λιγο πιο πανω σε ενταση.

ΥΓ. Ωραια βάθια και ωραια vst μπους φερμε!!!
Αυτα, φιλικα Γιωργος Φανάρας
StudioFAn


Γιωργάρα μου και Δάσκαλέ μου στην ηχοληψία σε υπερευχαριστώ!!!:):)
Να σε ρωτήσω κάτι, εννοείς μπάσους ισοκράτες στα φυσικά ισοκρατήματα;;;
Ρωτώ γιατί έχω και μπάσα ισοκρατήματα(σε δύο κανάλια), αλλά μάλλον υστερούν σε ένταση!!
Όσο για τον όγκο στις χαμηλομεσαίες συμφωνώ και θα το διορθώσω!!!:wink:
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Τον ογκο που τον ακουσες? Πραγματικα θελω να μου απαντησεις ομως.. Θελεις να βαλεις σε ενα analyzer και να μας πεις τι βλεπεις?
Υπαρχει πουθενα ιχνος χαμηλης συχνοτητας?
Απορρω μερικες φορες με αυτα που γραφεις...Δηλαδη ετσι τον βοηθας τον ανθρωπο να βελτιωθει?

Φίλε Γεώργιε!! Για να μην παρεξηγηθώ!!
1 Και βέβαια δεν το έβαλα σε analyzer γιατί πρώτον με την δουλειά δεν έχω χρόνο ούτε για να πάω σπίτι μου.
2 Ακουστικά εμένα μου αρέσει πολύ!! τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο τα υπόλοιπα τα είπες εσύ………………:)
3 ίσως να μου έδωσαν και λάθος ακουστική εντύπωση!! τα ακουστικά που έχω τώρα και ακούω!! στον υπολογιστή!
4 δεν έχω χρόνο να βάζω στο analyzer ότι ανεβάζει ο κάθε συνάδελφος και φίλος!!!εσύ αυτό κάνεις???
 
Last edited:
Top