[Ερώτηση] Εθελοντές για τις ψαλτικές εκπομπές του κ. Βαγγέλη Λιναρδάκη

X

xristos

Guest
ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΛΙΝΑΡΔΑΚΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΟΥΡΓΙΑΔΑΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΙΣΩΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥΣ ΥΜΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΠΑΝΙΟΥΣ.ΠΑΛΙΑ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙΣ.ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙ ΤΑ 700 ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ Ο ΓΑΡΟΥΦΑΛΗΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΙΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΑΙ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΗΧΟΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΕΩΣ.ΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΟΕΝΑΣ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΟΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΧΑΝΟΥΜΕ...ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΝ ΛΕΩΝΙΔΑ ΤΟΝ ΓΑΡΟΥΦΑΛΗ Η ΟΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΤΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΕΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ.
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Σ'ευχαριστώ για τα καλά λόγια, φίλε Χρήστο, και σε καλωσορίζω στο "Forum". Όντως οι εκπομπές του κ. Βαγγέλη [και των συνεργατών του]είναι κειμήλια. Κι άλλες φυσικά εκπομπές υπάρχουν σε διάφορους εκκλησιαστικούς σταθμούς. Καλό είναι όσοι μπορούμε, να τις ηχογραφούμε και να τις ανεβάζουμε μετά στο "ψαλτολόγιο" προς κοινήν ωφέλειαν όλων.

Ένα μικρό κι εύκολο προγραμματάκι για ηχογραφήσεις είναι στην ιστοσελίδα http://istologio.org [στην ενότητα "ροές ήχου και βίντεο"]. Προσωπικά, το έχω κατεβάσει και μ' αυτό ηχογραφώ. Είναι πανεύκολο στη χρήση. Μάλιστα έχει και οδηγίες στα ελληνικά. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.
 

Dionysios

Διονύσιος Ἀνατολικιώτης, «γηράσκω ἀεὶ διορθούμενο
Σ'ευχαριστώ για τα καλά λόγια, φίλε Χρήστο, και σε καλωσορίζω στο "Forum".

[Σημείωσις συντονιστοῦ]
xristos, μὴ γράφῃς μὲ κεφαλαῖα. διάβασε τοὺς κανόνες τοῦ διαλόγου.
leo7165, ὁ xristos εἶναι μέλος τοῦ Ψαλτολογίου ἀπὸ τὸν ἰανουάριο, ἤ τοι 2 μῆνες καὶ 12 ἡμέρες πρὶν ἀπὸ σένα. τὸ καλωσόρισμα προφανῶς πρέπει νὰ νοηθῇ ὡς πρὸς τὰ μηνύματά του, διότι ἀποφάσισε νὰ συμμετέχῃ ἐνεργότερα μόλις τὶς τελευταῖες ἡμέρες.
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Θα παρακαλέσω και εγώ με τη σειρά μου (ξανά) όποιον μπορεί να βοηθήσει με την ηχογράφηση και ανέβασμα των εκπομπών εις κοινόν όφελος να σηκώσει το χέρι του. Πολλοί παίρνουν, λίγοι δίνουν.. αυτή είναι η ζωή αλλά μπορεί να γίνει και καλύτερη από λίγο εάν βοηθήσει ο καθένας για τους υπόλοιπους! Ευχαριστώ.
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Θα παρακαλέσω και εγώ με τη σειρά μου (ξανά) όποιον μπορεί να βοηθήσει με την ηχογράφηση και ανέβασμα των εκπομπών εις κοινόν όφελος να σηκώσει το χέρι του. Πολλοί παίρνουν, λίγοι δίνουν.. αυτή είναι η ζωή αλλά μπορεί να γίνει και καλύτερη από λίγο εάν βοηθήσει ο καθένας για τους υπόλοιπους! Ευχαριστώ.

Το δεύτερο επάγγελμα μου είναι ηχολήπτης και διατηρώ ένα μικρό στούντιο μονό για μένα .πείτε μου πότε είναι η εκπομπή Και τη ώρα και θα προσπαθήσω να τη γράφω
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Το δεύτερο επάγγελμα μου είναι ηχολήπτης και διατηρώ ένα μικρό στούντιο μονό για μένα .πείτε μου πότε είναι η εκπομπή Και τη ώρα και θα προσπαθήσω να τη γράφω

Αλεξιε
Ευχαριστω για την προθυμια . Σχετικα , σου εστειλλα προσωπικο μηνυμα .
 
Top