Δ. Σουρλαντζής - Από ηχογραφημένο μάθημα

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Ολιγα και απο τον Κυριαζή....

Κυριακη Βαΐων 2008
 

Attachments

  • 01. Track 1.mp3
    8 MB · Views: 369
  • 02. Track 2.mp3
    11.8 MB · Views: 228
  • 03. Track 3.mp3
    24.4 MB · Views: 197
  • 04. Track 4.mp3
    10.7 MB · Views: 181
  • 05. Track 5.mp3
    5.9 MB · Views: 161
  • 06. Track 6.mp3
    6.4 MB · Views: 176

jhonny

Παλαιό Μέλος
Ολιγα και απο τον Κυριαζή....

Κυριακη Βαΐων 2008
Είσαι σίγουρος ότι αυτός είναι ο Δασκαλούδης,γιατί δε μοιάζει η φωνή του καθόλου.Πάντως,αν είναι αυτός,δεν έχει όρεξη ούτε μάθημα να κάνει αφού είναι προφανές ότι σε κάποιον ή σε κάποιους κάνει μάθημα.




Υ.Γ. Την ώρα που λέει τις αργές Καταβασίες των Χριστουγέννων ακούγεται από μέσα το σήμα ενός κινητού τηλεφώνου.Στην αρχή νόμισα ότι είναι το δικό μου αλλά τελικά είναι απ' την ηχογράφηση!:D
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Είσαι σίγουρος ότι αυτός είναι ο Δασκαλούδης,γιατί δε μοιάζει η φωνή του καθόλου.Πάντως,αν είναι αυτός,δεν έχει όρεξη ούτε μάθημα να κάνει αφού είναι προφανές ότι σε κάποιον ή σε κάποιους κάνει μάθημα.




Υ.Γ. Την ώρα που λέει τις αργές Καταβασίες των Χριστουγέννων ακούγεται από μέσα το σήμα ενός κινητού τηλεφώνου.Στην αρχή νόμισα ότι είναι το δικό μου αλλά τελικά είναι απ' την ηχογράφηση!:D

Πιθανότατα είναι ο μακαρίτης Σουρλαντζής. Προσέξτε την προφορά του.. πχ στα απηχήματα, ''την δε επιστρεπτικώς''.
 

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
εμενα μου θυμιζει Δασκαλουδη παντως, απλα ηταν χαλαρός εκεινη τη μερα!!
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Αυτος ειναι παιδες απλα καποια στιγμη οπως ολοι κανουν τον κυκλο τους ειτε μας αρέσει είτε οχι....νταξει πλεον έψαλε αρκετα...εμενα δεν μαρεσει γενικα παντως και τα βαλα μηπως αρεσει σε κανεναν και πιασουν τοπο....
 

jhonny

Παλαιό Μέλος
Αυτος ειναι παιδες απλα καποια στιγμη οπως ολοι κανουν τον κυκλο τους ειτε μας αρέσει είτε οχι....νταξει πλεον έψαλε αρκετα...εμενα δεν μαρεσει γενικα παντως και τα βαλα μηπως αρεσει σε κανεναν και πιασουν τοπο....
Βρε εγώ είμαι τρελός και παλαβός για τον Κυριαζή όπως και να είναι,απλά μου φάνηκε λίγο ''ξένη'' η φωνή του.Πάντως,αν έχεις κι άλλα τέτοια με μαθήματα,βάλτα να αγαλλιάσουν τα αυτάκια μου!:D
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Ευχαριστούμε για τις ηχογραφήσεις.
Αυτός είναι ο Σουρλατζής σε κάποιο μάθημα(κατά 99,99%).

100% ο Σουρλαντζής και σε μεγάλη ηλικία μάλιστα (τα 2-3 τελευταία χρόνια της ζωής του). Σαν μαθητής του τον έχω ακούσει άπειρες ώρες να παραδίδει και τον γνωρίζω. Αυτός είναι.

'Ε ρε αυτό τον Σουρλαντζή, μια Πρίγγο τον κάνουνε στα νιάτα του, μια Κυριαζή στα γεράματα... Αιωνία του η μνήμη! Ευχαριστούμε!
 
Last edited:

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Συγνωμη γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξερω με σας....για ποιο κομματι λετε οτι ειναι Σουρλαντζης????
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Συγνωμη γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξερω με σας....για ποιο κομματι λετε οτι ειναι Σουρλαντζης????

Τα 6 tracks που αναβάσατε στο 110 μήνυμα του παρόντος, και γράφετε για Δασκαλούδη Κυριαζή και Κυριακή των Βαϊων 2008, αλλά δεν είναι. Είναι διάφοροι κανόνες και καταβασίες σε μάθημα από τον αείμνηστο Δημήτρη Σουρλαντζή.
Την ευχή σας πάτερ μου
Ευχαριστώ
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Αγαπητέ Αθωνίτη έχω πιεί και τα κρασάκια μου και δεν ξέρω αν μεθυσα διαβαζοντας το αρχικό σου μνμ και κυρίως ακουγοντάς το.Αν δεν είναι αυτός ο Σουρλατζής τότε γιατί τον καταχώρησες στην σελίδα του;Λοιπόν αυτός είναι 100% ο Σουρλατζης
 
Top