Δύναμις Καμαράδου υπό Σπ. Περιστέρη

ggs

Νέο μέλος
ΤΟ ΣΥΝΗΜΜΕΝΟ "ΔΥΝΑΜΙΣ" ΤΟΥ ΝΗΛΕΩΣ ΚΑΜΑΡΑΔΟΥ, ΠΡΟΣΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΚΛΑΣΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΕΙΜΝΗΣΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ 1988. ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!
ΓΙΩΡΓΟΣ Γ. ΣΤΑΜΟΥ
 

Attachments

  • 1988_Dynamis Kamaradou.mp3
    7.4 MB · Views: 492
Π

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝ.ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Guest
Εκπληκτικη η ερμηνεια του αειμνήστου Σ.Περιστερη με εντονο συναισθημα, αλλα και το Αγιος Ισχυρος.. απο τον αείμνηστο διδάσκαλο μου Ευαγγελο Τζελά.
 

ggs

Νέο μέλος
Εκπληκτικη η ερμηνεια του αειμνήστου Σ.Περιστερη με εντονο συναισθημα, αλλα και το Αγιος Ισχυρος.. απο τον αείμνηστο διδάσκαλο μου Ευαγγελο Τζελά.

ΑΞΙΑ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΑ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΣ ΑΕΙΜΝΗΣΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΟ ΤΖΕΛΑ, ΠΟΥ "ΗΥΜΟΙΡΗΣΕ", ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ, ΝΑ ΕΧΕΙ ΛΑΜΠΑΔΑΡΙΟ Ο ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ.
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Αααα....χτυπουσε καλα στα ψηλα ο Περιστερης:wink: Πρεπει να ειναι και μεγαλος σε αυτη την ηχογραφηση! Ωραιος.:D
 

farlekas 1980

Παλαιό Μέλος
Ο αειμνηστος ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ηταν παντα μια απο τις αγαπημενες μου φωνες ! Το υφος του βεβαιως απεχει απο το Πατριαρχικο , πλην ομως βρισκεται σαφως πιο κοντα στην παραδοση σε σχεση παντα με οτι διαφημιζεται εντος και εκτος των Ελληνικων συνορων ως παραδοσιακο - αρχαιοπρεπες κ.λ.π ....:rolleyes: !
 

spdrakopoulos

Νέο μέλος
ΤΟ ΣΥΝΗΜΜΕΝΟ "ΔΥΝΑΜΙΣ" ΤΟΥ ΝΗΛΕΩΣ ΚΑΜΑΡΑΔΟΥ, ΠΡΟΣΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΚΛΑΣΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΕΙΜΝΗΣΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ 1988. ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!
ΓΙΩΡΓΟΣ Γ. ΣΤΑΜΟΥ
Δεν το ακουω
 

ggs

Νέο μέλος
Καλημέρα. Σήμερα το πρωί το "κατέβασα" από το σύνδεσμο που παρέθεσα στην αρχή του θέματος και το άκουσα κανονικά. Προτείνω να ξαναδοκιμάσετε.
 
Top