[Ερώτηση] Δυσκολίες διαγραφής αρχείου από τον υπολογιστή

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Έχω εδώ και πολύ καιρό στην επιφάνεια εργασίας μου ένα αρχείο που δεν είναι αρχείο. Δεν ανοίγει με καμία εφαρμογή και δεν σβήνει με καμία ενέργεια.

Το έχω κατεβάσει από το ψαλτολόγιο και έχει τον βαρύ τίτλο: Αναστασιματάριον Σύντομον (Πέτρου)-Κωνσταντινούπολις

Ξέρει κανείς τον τρόπο να το σβήσω;

Σας βάζω και μια εικόνα της επιφάνειας εργασίας μου μήπως βοηθήσει

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Attachments

  • ARXEIO.JPG
    110.3 KB · Views: 65

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Κι εσύ; Join the club!!!! :confused:
 

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε αυτό το πρόγραμμα... μάλλον θα δουλεύει...

Εγώ προσωπικά όμως δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ..
Οι οδηγίες δίνονται..
Περιμένω απάντηση αν δουλέψει..:rolleyes:

http://ccollomb.free.fr/unlocker/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Θα δοκιμάσετε να σβήσετε το αρχείο, ή αν είναι κλειδωμένο πρώτα ξεκλειδώστε το και μετά διαγράψτε το...
Προφανώς το αρχείο του npapadimit δεν είναι κλειδωμένο...
 
Last edited:

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
ΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΑΠΑΜΑΝ;

Oh yes... Όχι τπτ άλλο, είναι μέσα σε ένα φάκελο που ήθελα να διαγράψω ολικώς, και δεν μπορώ!!! ΓΚΡΡΡΡΡ!!!:mad:

Δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε αυτό το πρόγραμμα... μάλλον θα δουλεύει...

Ποιος θα δοκιμάσει πρώτος;;; Σαν την Θεοπούλα με το πεπόνι... :D:D:D:D:D
 

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
ΣΑΝ ΤΟ ΧΙΤΛΕΡ ΜΕ ΤΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Είναι πιο επίκαιρο:D:D:D
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
ΣΑΝ ΤΟ ΧΙΤΛΕΡ ΜΕ ΤΟ ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Είναι πιο επίκαιρο:D:D:D

Aααααα, εγώ είμαι του κλασικού!!! :p Άμα δεν παλιώσει το βίδεον δεν το ποστάρω :D:D:D:p:p:p
 

πεταστής

Παλαιό Μέλος - Χαράλαμπος
Ποιος θα δοκιμάσει πρώτος;;; Σαν την Θεοπούλα με το πεπόνι... :D:D:D:D:D

Όποιος έχει το λιγότερο υλικό στο σκληρό προκειμένου να γλιτώσει από το format:D

Μία άλλη λύση είναι και με το MS-DOS αλλά δεν ξέρω πως λειτουργεί ακριβώς..
Για να μετακινηθείς στους φακέλους χρησιμοποιείς την εντολή cd
Για να βγείς από ένα φάκελο πληκτρολογείς cd, και για να μπείς σε ένα υποφάκελο φακέλου που βρίσκεσαι ήδη πληκτρολογείς cd κενο και το όνομα του φακέλου.(νομίζω πάλι:D - καλύτερα ας μιλήσει και ένας πιο ειδικός από μένα, ή ποιο ορθά ας μολήσει ένας ειδικός)
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Εγώ λέω να το αφήσω εκεί που είναι ... :D:D:D Τώρα που το ξαναβλέπω διακοσμεί πολύ όμορφα το directory tree μου... LOL:D
 

nbouris

Νίκος Μπούρης
Δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε αυτό το πρόγραμμα... μάλλον θα δουλεύει...

Εγώ προσωπικά όμως δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ..
Οι οδηγίες δίνονται..
Περιμένω απάντηση αν δουλέψει..:rolleyes:

http://ccollomb.free.fr/unlocker/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Προφανώς το αρχείο του npapadimit δεν είναι κλειδωμένο...

Δουλεύει μια χαρά, το έχω δοκιμάσει πολλές φορές.
 

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Άμα έχετε linux CD και εκκινήσετε τον υπολογιστή με αυτό, είναι εξαιρετικά πιθανό να σας το σβήσει το αρχείο. Δώστε όμως link να κατεβάσουμε κι εμείς το αρχείο αυτό και να... κολήσουμε την ασθένεια, ώστε να σας πούμε μετά πως θεραπεύεται. Ως πρώτη λύση κι εγώ το unlocker, το οποίο αναφέρθηκε, έχω υπόψη.
 

beethoven

Τριανταφυλλίδης Διαμαντής
Χαίρεται.Δοκιμάστε να εκκινήσετε τα Windows πατώντας F8 και να επιλέξετε την επιλογή Ασφαλής Λειτουργία.Αφού ξεκινήσουν τα Win δοκιμάστε να σβήσετε από την επιφάνεια εργασίας το εικονίδιο.Περιμένω αποτελέσματα.
 

beethoven

Τριανταφυλλίδης Διαμαντής
ΥΓ το F8 το πατάμε επαναλαμβανόμενα αρκετές φορές μέχρι να μας βγάλει κάποιες επιλογές
 
Και γω μια απο τα ιδια παιδια .και πριν απο λιγο τα εσβησα!!!!
ΠΩΣ??? δεξι κλικ στο αρχειο επιλογη unlocker και επιλογη διαγραφη και το θαυμα εγινε ! ενα χρονο τα εβλεπα μπροστα μου .-τρια ητανε- ουφ
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Και γω μια απο τα ιδια παιδια .και πριν απο λιγο τα εσβησα!!!!
ΠΩΣ??? δεξι κλικ στο αρχειο επιλογη unlocker και επιλογη διαγραφη και το θαυμα εγινε ! ενα χρονο τα εβλεπα μπροστα μου .-τρια ητανε- ουφ

Δεν μου εμφανίζει το unlocker...μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Μπορεί να μας δώσει τα φώτα του κάποιος?
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Ξεκινήστε πατώντας F8 σε ασφαλή λειτουργία κανετε κλικ εκει που ρωτάει τι είναι αποκατασταση και πηγαίνετε στην επιλογή επαναφορά συστήματος σε προηγούμενη ημέρα που θα σας υποδείξει. Δεν πρόκειται να χαθούν αρχεία. Οταν τελειώσει η εργασία που θα κρατήσει κάποιο χρόνο θα γίνει αυτόματα επανεκκίνηση των windows. τότε σβήστε τα αρχεία που θέλετε,
 
Last edited:
Top