Δοξολογία Ήχος Β' Γ. Σαρανταεκκλησιώτου

Για τον αγαπητό μου φίλο μου Ραφαήλ - προς όφελος και των υπόλοιπων μελών του forum - σκάναρα και ανεβάζω την Δοξολογία του Γεωργίου Σαρανταεκκλησιώτου σε β΄ήχο.
[Εναλλακτικά θα μπορούσε να ψαλεί η πανέμορφη Δοξολογία του Θ. Φωκαέως σε ήχο β΄, που βρίσκεται εδώ]
 

Attachments

  • Δοξολογία β΄, Γ. Σαρανταεκκλησιώτου.pdf
    9.6 MB · Views: 1,703

raphael

Ραφαήλ Ζουμής
Σάββα σε ευχαριστώ πολυ.. Μία απ τις δύο θα πούμε φέτος τα Χριστουγεννα.
 

phokaeus

Παλαιό Μέλος
Για τον αγαπητό μου φίλο μου Ραφαήλ - προς όφελος και των υπόλοιπων μελών του forum - σκάναρα και ανεβάζω την Δοξολογία του Γεωργίου Σαρανταεκκλησιώτου σε β΄ήχο.
[Εναλλακτικά θα μπορούσε να ψαλεί η πανέμορφη Δοξολογία του Θ. Φωκαέως σε ήχο β΄, που βρίσκεται εδώ]

Απο ποιό βιβλίο είναι;
 
Για τον αγαπητό μου φίλο μου Ραφαήλ - προς όφελος και των υπόλοιπων μελών του forum - σκάναρα και ανεβάζω την Δοξολογία του Γεωργίου Σαρανταεκκλησιώτου σε β΄ήχο.


Γινεται να μετατραπεί το μεγεθος -το τεράστιο!-αυτής της ωραιας δοξολογίας?

http://analogion.com/forum/showpost.php?p=58343&postcount=2

Και αν ναι ας μας πει κάποιος τον τρόπο....

Ευχαριστώ.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής

Attachments

  • Δοξολογία β΄, Γ. Σαρανταεκκλησιώτου.pdf
    1.1 MB · Views: 417

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Ηγογράφηση από τον Αθ. Βουρλή εδώ.

Στο ίδιο μήνυμα υπάρχει και η ηχογράφηση του "Δύναμις" σε ήχο β΄του Γ. Σαρανταεκκλησιώτου (έτσι το αναφέρει και ο "Πανδέκτης" της "Ζωής" στη Θ.Λειτουργία) που είναι και το ασματικόν της δοξολογίας αυτής.
 

Georgios X

New member
Θα ήθελα να ρωτήσω για ποιο λόγο τοποθετείται η φθορά του ΝΗ του μαλακού χρώματος στη φράση "και επι γης ειρήνη" του πρώτου στίχου αλλά και γενικά σε πολλούς στίχους της δοξολογίας; Τι θέλει να δείξει με αυτή την τοποθέτηση;
 
Top