Δοξαστικό εσπερινού Ευαγγελισμού ''Απεστάλη εξ ουρανού''

frouxi

Παλαιό Μέλος
Kαλημερα σας Μουσικοφιλοι.Επανηλθα μετα απο καιρο λογω ιου που κολλησε ο υπολογιστης μου,για αυτο συστηνω προσοχη σε ολους...
Τελος παντων.
Μιας και πλησιαζει η μεγαλη εορτη του Ευαγγελισμου παραθετω προς ακροαση και μαθηση το Δοξαστικο του εσπερινου ''Απεσταλη εξ Ουρανου'' σε μελος Ιακωβου και εκτελεση απο την ΕΛ.ΒΥ.Χ.Καλη δυναμη σε ολους...
 

Attachments

  • 06 Απεσταλη εξ ουρανου.mp3
    15.3 MB · Views: 289

ΔΡΟΣΟΥ ΜΑΡΙΑ

Νέο μέλος
Kαλημερα σας Μουσικοφιλοι.Επανηλθα μετα απο καιρο λογω ιου που κολλησε ο υπολογιστης μου,για αυτο συστηνω προσοχη σε ολους...
Τελος παντων.
Μιας και πλησιαζει η μεγαλη εορτη του Ευαγγελισμου παραθετω προς ακροαση και μαθηση το Δοξαστικο του εσπερινου ''Απεσταλη εξ Ουρανου'' σε μελος Ιακωβου και εκτελεση απο την ΕΛ.ΒΥ.Χ.Καλη δυναμη σε ολους...
Από τα πιο ωραία βυζαντινά κομμάτια
 

frouxi

Παλαιό Μέλος
Kαλημερα σας Μουσικοφιλοι.Επανηλθα μετα απο καιρο λογω ιου που κολλησε ο υπολογιστης μου,για αυτο συστηνω προσοχη σε ολους...
Τελος παντων.
Μιας και πλησιαζει η μεγαλη εορτη του Ευαγγελισμου παραθετω προς ακροαση και μαθηση το Δοξαστικο του εσπερινου ''Απεσταλη εξ Ουρανου'' σε μελος Ιακωβου και εκτελεση απο την ΕΛ.ΒΥ.Χ.Καλη δυναμη σε ολους...

Για οσους-οσες δεν το προσεξαν....
 
Kαλημερα σας Μουσικοφιλοι.Επανηλθα μετα απο καιρο λογω ιου που κολλησε ο υπολογιστης μου,για αυτο συστηνω προσοχη σε ολους...
Τελος παντων....

γιαυτό ... linux ... για να χεις το κεφάλι σου ( και τον υπολογιστή σου:) ) ήσυχο
 

frouxi

Παλαιό Μέλος
Για να θυμηθουμε αυτο τον εξαιρετικο υμνο....
 
Last edited:
Top