Δοξαστικό Κυριακής Τελώνου και Φαρισαίου Ταις εξ έργων...

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Σημερα μου εστειλε ο Γιωργος ο Σιαπεροπουλος το δοξαστικο των αινων της Κυριακης του Τελωνου και Φαρισαιου,..Συνθεση δικη του που ειναι μια πολυ καλή επιλογη για την ερχομενη Κυριακη!!τον ευχαριστω και απο εδω!!!!
 

Attachments

  • ΔΟΞΑΣΤΙΚΟΝ ΑΙΝΩΝ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΤΕΛΩΝΟΥ ΚΑΙ ΦΑΡΙΣΑΙΟΥ.pdf
    140 KB · Views: 285

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Του αγαπητού μας κ.Γιώργου το βλέπουμε αδελφέ μου Δανιήλ το οποίο είναι θαυμάσιο μετά των πολλών συγχαρητηρίων μας και των χαιρετισμών μας στο Άρχοντα συνονόματό μας, του Άρχοντος διδασκάλου μας κ.Ταλιαδώρου,δεν το βλέπουμε αδελφέ μας Δανιήλ,οέο;;;;;:D
 

Δημήτρης Μαούνης

Παλαιό Μέλος
Σημερα μου εστειλε ο Γιωργος ο Σιαπεροπουλος το δοξαστικο των αινων της Κυριακης του Τελωνου και Φαρισαιου,..Συνθεση δικη του που ειναι μια πολυ καλή επιλογη για την ερχομενη Κυριακη!!τον ευχαριστω και απο εδω!!!!

Κύριε Καραμπάση, ευχαριστούμε θερμά για την ανάρτηση αυτού τού ωραιότατου δοξαστικού. Ευχαριστίες πολλές και θερμά συγχαρητήρια και προς τον άξιο συνθέτη του. Αγαπητέ Γιώργο ο Θεός να σε αξιώνει να είσαι πάντα καλά και να μας χαρίζεις και πολλά άλλα πονήματά σου.
Καλό Τριώδιο και καλό στάδιο σε όλους.
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
ηχητικό;;;;; δεν έχει;;;;

:confused::(
Μια και ειμαι σπιτι εγραψα το παρον.ο λαιμος κλειστος για δοξαστικο ..ας μου συγχωρησει το φορουμ και ο συνθετης τις παρατυπιες σε κανα δυο σημεια που κανω τα δικα μου..
 

Attachments

  • ταις εξ εργων..Σιαπεροπουλου Γεωργιου....Δανιηλ.mp3
    11 MB · Views: 100
T

Tzanakos_B

Guest
Μια και ειμαι σπιτι εγραψα το παρον.ο λαιμος κλειστος για δοξαστικο ..ας μου συγχωρησει το φορουμ και ο συνθετης τις παρατυπιες σε κανα δυο σημεια που κανω τα δικα μου..

Φιλε και συναδελφε Δανιηλ , συγχαρητηρια για την ερμηνεια του εν λογω δοξαστικου.. Στο σπιτι και με κλειστο λαιμο ?? μαλλον αστειευεσαι... εισαι καθαροτατος !!!! Οσο για το Μελος , οτι ειναι του κ Σιαπεροπουλου , λυπαμαι που θα διαφωνησω αλλα εχω μπροστα μου το Τριωδιον του Δασκαλου Καραμανη και σχεδον ... συμπιπτουν !! Το ορθοτερον θα ηταν '' Διασκευη'' του Ταδε . Αυτο εχω κανει κι εγω σε πολλα Δοξαστικα και γραφω Διασκευη η` '' ΕΚΛΟΓΗ '' . Δεν ειναι δικα μας , εστω κι αν αλλαξουμε μια , δυο θεσεις.. ΕΙναι της ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ. Αυτα με αγαπη ΧΡΙΣΤΟΥ !!! Β. ΤΖΑΝΑΚΟΣ.
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Φιλε και συναδελφε Δανιηλ , συγχαρητηρια για την ερμηνεια του εν λογω δοξαστικου.. Στο σπιτι και με κλειστο λαιμο ?? μαλλον αστειευεσαι... εισαι καθαροτατος !!!! Οσο για το Μελος , οτι ειναι του κ Σιαπεροπουλου , λυπαμαι που θα διαφωνησω αλλα εχω μπροστα μου το Τριωδιον του Δασκαλου Καραμανη και σχεδον ... συμπιπτουν !! Το ορθοτερον θα ηταν '' Διασκευη'' του Ταδε . Αυτο εχω κανει κι εγω σε πολλα Δοξαστικα και γραφω Διασκευη η` '' ΕΚΛΟΓΗ '' . Δεν ειναι δικα μας , εστω κι αν αλλαξουμε μια , δυο θεσεις.. ΕΙναι της ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ. Αυτα με αγαπη ΧΡΙΣΤΟΥ !!! Β. ΤΖΑΝΑΚΟΣ.

Πως να ξεφυγεις απο τα μαθηματα που εχουν γραφτει??απ οτι μου ειπε γραφτηκε το 90'' με μολυβι εξ ακοης μιας κασετας και το βρηκε το καθαρογραψε και μου το στειλε!!!να στε καλα!!!καλο Τριωδιο
 
Top