Δοξαστικό Αποστίχων Αγιορειτών Πατέρων Ι. Μ. Φιλοθέου 1987

kotsman

μέλος
Τα χερουβικά του Μισαηλίδου δεν τα βρίσκω και επειδή καποιος μου τα είχε ζητήσει ορίστε....

Νά 'σαι καλά. Έχω μια παλιά ηχογράφηση απ' την αγρυπνία των Αγιορειτών Πατέρων, σ' του Φιλοθέου, το 1987. Νομίζω πως στο δοξαστικό των αποστίχων είναι ο Πανάρετος.
 

kotsman

μέλος
[Σημείωμα συντονιστή (ΔΚ)] Αυτό και τα επόμενα μηνύματα μεταφέρθηκαν από άλλο θέμα.

Νά 'σαι καλά. Έχω μια παλιά ηχογράφηση απ' την αγρυπνία των Αγιορειτών Πατέρων, σ' του Φιλοθέου, το 1987. Νομίζω πως στο δοξαστικό των αποστίχων είναι ο Πανάρετος.

Να και το αρχείο. Ελπίζω να τά 'κανα όλα σωστά.
 

Attachments

  • ΙΜΦ- Αγιορειτών Πατέρων 1987 Δόξα Αποστίχων S.mp3
    5.5 MB · Views: 326
Last edited by a moderator:

kotsman

μέλος
Άλλη μιά προσπάθεια να το ανεβάσω.

Βλέπω, ανέβηκε τελικώς και τις δύο φορές. Το δεύτερο, μικρό αρχείο είναι το ίδιο αλλά πιό συμπιεσμένο. Όμως, είναι ο Γ. Πανάρετος;
 

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Βλέπω, ανέβηκε τελικώς και τις δύο φορές. Το δεύτερο, μικρό αρχείο είναι το ίδιο αλλά πιό συμπιεσμένο. Όμως, είναι ο Γ. Πανάρετος;

Ἅγιε ἀδελφέ, κατ᾿ ἀρχὰς σὲ εὐχαριστοῦμε γιὰ τὸν κόπο ἀλλὰ καὶ τὴν προνοητικότητά σου νὰ ἠχογραφεὶς.
Στὸ ἐν λόγῳ ἀκουσμα φοβάμαι πὼς δὲν εἶναι ὁ π.Πανάρετος.
 

kotsman

μέλος
Ἅγιε ἀδελφέ, κατ᾿ ἀρχὰς σὲ εὐχαριστοῦμε γιὰ τὸν κόπο ἀλλὰ καὶ τὴν προνοητικότητά σου νὰ ἠχογραφεὶς.
Στὸ ἐν λόγῳ ἀκουσμα φοβάμαι πὼς δὲν εἶναι ὁ π.Πανάρετος.

Με την άδεια των πατέρων πάντα.
Ωστε δεν είναι ο π.Πανάρετος. Δεν πειράζει, θα βρώ και τα υπόλοιπα και βλέπουμε. Την ειρήνη του Κυρίου σας εύχομαι.
υ.γ. ...άγιος Δυνάμει. Πολύ με κουράζουν αυτές οι παρασάγγες που απέχω απ' την Αγιότητα.
 
Last edited:

fbob

Νέο μέλος
Αυτος ειναι μαθητής του Π.Ιερόθεου και του Π.Πανάρετου ό Π.Χαράλαμπος
 
Top