Δοξαστικό Αίνων Κυριακής Αντίπασχα - Πέτρου Λαμπαδαρίου

P

ptz

Guest

Από τόν γλυκύτατο κατ᾿ ἐμέ καί πολυαγαπητό μου Χρῆστο διά τοῦ ΟΦΕΛΠ (= Παν. Τζανάκος)

http://lampadariospetros.blogspot.com/2011/04/blog-post_30.html



Κατ' αρχήν να "βροντοφωνάξω" στον σεβαστό και αγαπητό μας π.Μάξιμο το "Αξιος",γιά το νέο, επιπλέον των πολλών άλλων "καλών κ'αγαθών" καθηκόντων του.Αυτό του Γενικού συντονιστού του Ψαλτολογίου.Και καλή δύναμη γιά καταλλαγή και "αντιμετώπιση" των απανταχού ψαλτολόγων, ψαλτοφάγων, ψαλτολυσσών και "παντός γένους μουσικών".Μας ξέρει καλά,μας αγαπά πολύ και είμαι σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά.Ε και κάνα φάλτσο απαραίτητο είναι.Γιά εγρήγορση.....
-Και το καλό "Αξιος",εύχομαι να του το ψάλλει σύσωμο το ψαλτολόγιο,την κατάλληλη ώρα.
-Τώρα στην αναφορά του ΟΦΕΛΠ=Τζανάκος,θα διαφωνήσω,ενημερώνοντας όλους,πως όλα τα παιδιά του ΟΦΕΛΠ [και τα περισσότερα και του Ψαλτολογίου],είναι αστέρια.Ενα-ένα.Και ατομικά και ψαλτικά και επιστημονικά.Και θα το διαπιστώσεται σιγά-σιγά.Απλώς εχω επωμισθεί την "αγγαροδουλειά",επειδή είναι σκληρά εργαζόμενοι νέοι.Με υποχρεώσεις,οικογένειες,γυναίκες,παιδιά και μερικοί αγαπημένες...........
 
Top